ארמניה

טיול אופניים לפירנאים כביש

מקדוניה | AM

חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

מקדוניה, 7 ימים חבילת שירות מלא(AM)

סיבות טובות לנסוע:

  • רכיבה בפארקים הלאומיים גליצ'יצה (Galichica) ומברובו (Mavrovo).
  • רכיבה במגוון נופים מרהיב המשתנים לאורך המסלול בין יום רכיבה אחד למשנהו.
  • הסינגלים של פליסטר, וודנו ומברובו, אוי כמה ירידות!!!
  • יום קינוח מתוק מדבש במסלולי DH על הר וודנו. הרכבל לוקח אותנו למעלה ואנחנו טסים בסינגלים בירידה.
  • העיר אוכריד (Ohrid) – סיור ברובע העתיק של העיירה ובטיילות היפות לשפת האגם, רחצה, בתי קפה, מסעדות ומקומות בילוי.
  • סיור בסקופיה, בירת מקדוניה, הגשר הרומי המפורסם והבזאר התורכי הגדול בבלקן.
  • 5 לילות במלונות ברמת תיירות טובה + לילה במנזר מיוחד בלב ההרים.
מועדים ומחירים מידע כללי תוכנית הטיול

יום 1: מתל אביב למקדוניה, רכיבה בהר אוסוגובו (Osogovo)

נצא בטיסת בוקר מתל אביב לסופיה, בירת בולגריה. לאחר התארגנות קצרה, ניסע אל מעבר הגבול בולגריה-מקדוניה (כשעתיים נסיעה). נעבור את ביקורת הדרכונים וניסע חצי שעה נוספת אל מנזר יואכין אוסוגובסקי (St. Joakim Osogovski). כאן נרכיב את אופנינו ונאכל ארוחת צהריים. אחר הצהריים נצא בהקפצה במעלה הר אוסוגובו אל אגם קאלין קאמאן (Kalin Kamen). מכאן נצא לחימום בטיפוס קצר, בסופו נגיע לירידה מהירה בסינגלים ובאחו בין היערות חזרה למנזר. הרכיבה תסתיים במנזר על שם הקדוש יואכין אוסוגובסקי. במנזר המרשים שתי כנסיות, מסעדה טובה, המציעה מגוון מאכלים מקומיים ,וחדרי אירוח שבהם נלון את הלילה באווירה מיוחדת.

 

מסלול: מרחק – 25-15 ק"מ, טיפוס מצטבר - 300 מ', ירידה מצטבר- 1200 מ'. אורך המסלול עלול להשתנות בהתאם לזמן.

 

יום 2: חוצה רכס אוסוגבו (Osogovo) – ביטולה (Bitola)

לאחר ארוחת בוקר במנזר יואכין אוסוגובסקי נעלה על אופנינו. נפתח את הבוקר בטיפוס, שתחילתו על שביל אספלט צדדי, עד לבקתת המטיילים קאלין קאמן (Kalin Kamen) (ניתן לקצר בהקפצה במיניבוס עד קאלין קאמן כ- 12 ק"מ). ליד אגם ולסקי קוליבי (Valski Kolibi) ניפרד מכביש האספלט לטובת שביל נופי משגע החוצה את רכס אוסוגובו. על שיא הרכס, בגובה 2,087 מ', ניצבת מצודת סארב (Carev), בה נסעד את ארוחת הצהריים. מכאן, בנוף אלפיני עוצר נשימה, מתחילה הדרך הארוכה מטה אל עמק נהר הברגלינקה (Bergalinka), ברכיבה בין כפרים ונופי הרים, בין פסגות אלפיניות, כרי אחו ירוקים ויערות צפופים. סופו של יום הרכיבה בעיירה קוצ'אני (Kocani), משם ניסע אל העיירה ביטולה (Bitola), שבדרום המדינה. בערב נצא מהמלון לסיור ברחובותיה ה"לבנים" של העיירה ביטולה, כך מכונה מרכז העיר הסגור לרכב ומהווה אתר בילוי הומה ומעניין.  

מסלול: מרחק – 45-33 ק"מ, טיפוס מצטבר – 1400-700 מ', ירידה מצטברת – 1350 מ'.

יום 3: ביטולה – גן לאומי פליסטר (Plister) או DH ביערות פליסטר

שתי אופציות לרכיבה ביום זה:

אופציה 1: לרוכבים בעלי יכולות טכניות וכושר טובים אנו ממליצים לעלות אל הר פליסטר: ממעליות הסקי בגובה 1,450 מ', נרכוב על שביל נוף יפה, המטפס בהדרגה בתוך היער העבות. ככל שנצבור גובה רב יותר, ייפתח בהדרגה הנוף והעצים יפנו מקומם לכרי אחו ירוקים וצמחייה סב-אלפינית נמוכה, גם הטיפוס ייהפך לאתגרי ודורשני יותר. בהגיענו לרום של 2,350 מ' בצומת הדרכים, נעצור למנוחה. מכאן נטפס לפסגת סטיב (Stiv) ברום 2,610 מ' (למי שאזלו כוחותיו אפשר לוותר). לאחר תצפית נוף פנוראמי מרהיב, נרד חזרה לצומת ונצא מזרחה. הרכיבה על הרכס המפורסם בין שני אגמי הטורקיז היפים אשר בראשו. לאורך כל הרכיבה ילוו אותנו כרי דשא ירוקים ונוף פנורמי. בהגיענו אל האגם הגדול, נעצור לארוחת צהריים ליד בקתת המטיילים. מהאגם נרד בירידה טכנית בסינגל מאתגר לאורך קילומטרים רבים עד לעיירה ביטולה (Bitola), אשר למרגלות ההר. בסיום היום, נשב לבירה ברחובותיה הומי האדם של העיירה ונהנה משעותיו האחרונות של היום.

מסלול: מרחק - 43/36 ק"מ, טיפוס מצטבר – 1300/800 מ', ירידה מצטברת – 2300/1800 מ' בהתאם למסלול.

אופציה 2: יום DH על הר הפליסטר: למרגלות הר פליסטר מספר סינגלים ומסלולי DH, אשר נבנו על ידי קבוצת הרוכבים המקומית. המסלולים ביער האורנים האנדמיים מזן מוליקה (Molika) יורדים במהירות על שלוחותיו של ההר, מסלולי DH מקדוניים בחלקם אלמנטים בנויים. אנו נעמיד את המיניבוס לראשות הקבוצה להקפצות במהלך היום ולעיתים גם הרכבלים עובדים וניתן לשלבם במסלול או שניים.

מסלול: בהתאם לכוח...

 

יום 4: ביטולה – פארק לאומי גליצ'יצה (Galichica) – אוכריד (Ohrid)

נצא בנסיעה בת כ- 50 דקות אל הפארק הלאומי גליצ'יצה. נטפס במיניבוס מאגם פרספה (Prespa) אל שיא רכס גליצ'יצה. את הרכיבה נפתח בשביל נופי בלב ליבו של הרכס. השביל עובר דרך תופעות גיאולוגיות מיוחדות, יערות אלונים צפופים ובהמשך חוצה את קו העצים לאזור של צמחייה סב-אלפינית. מדי פעם תיפתח הצצה לאגם אוכריד או אגם פרספה (Prespa), אשר משני צידי הרכס. לאחר חימום בן 8 ק"מ נרד לסינגל עתיק אשר חיבר בין הישובים בעמק, לקו החזית, במלחמת העולם הראשונה. הסינגל זרוע האבנים, שמזכיר באופיו את שביל נחל קלח בכרמל, יוביל אותנו עד לכפר ולסטובו  (Velstovo), התלוי על הר מעל לאגם אוכריד. בכפר נעצור לארוחת צהריים. מהכפר, כל שנותר הוא לרדת בסינגלים אל אגם אוכריד לרחצה. בסיום הרחצה נצא ברכיבה קלה לאורכו של האגם אל העיירה אוכריד בה נלון את הלילה.

אחר הצהריים נצא לסיור רכוב בעיר אוכריד: נרכוב אל המצודה המפורסמת הניצבת בראש הגבעה, נבקר באמפיתיאטרון הרומי המרשים ובכנסיות העיר העתיקות. לא נפסח על הטיילות הססגוניות, על השווקים הצבעוניים ועל רחובותיה הצרים והמטופחים של העיר. בערב נצא למסעדה מקומית ונהנה ממטעמי המטבח הטיפוסיים לאזור, ונמשיך לבילוי לילי ברחובות התוססים.

מסלול: מרחק - 30 ק"מ, טיפוס מצטבר -300 מ', ירידה מצטברת - כ-1,400 + סיור בן 5 ק"מ באוכריד.

יום 5: פארק לאומי מברובו (Mavrovo National Park)

לאחר ארוחת הבוקר, נעלה למיניבוס וניסע אל הפארק הלאומי מאברובו, אשר בלב המדינה. אגם מברובו נמצא בגובה 1000 מטרים מעל לפני הים ומוקף שרשרת הרים מיוערת. מהאגם נמשיך במיניבוס אל ראש הרכס בואך הכפר גליצ'ניק ברום 2000 מטרים, שהוא הכפר המיושב תמידית, הגבוה במקדוניה. נצא לרכיבה באזור הסב אלפיני מעל לכפר. השביל הטכני יורד בתלילות בין שיחי אשוח אל הכפר גליצ'ניק בו נעצור לארוחת צהריים. מגליצ'ניק נרד בשביל חמורים תלול ומדהים, המחבר את גליצ'ניק עם הכפר יאנצ'ה (Jance) השכן, אשר נמצא 1000 מטרים מתחתינו בעמק דבר (Deber). בסיום היום נעלה על המיניבוס וניסע אל סקופיה, בירת המדינה.

מסלול: מרחק - 25 ק"מ, טיפוס מצטבר - 350 מ', ירידה מצטברת – 1450 מ'.

יום 6: סקופיה (Skopje) – רכיבה על הר  ודנו (Vodno) וקניון מטקה (Matka):

רכבל חדיש עולה לפסגת ה- 1000 מטרים של הר וודנו, העיר סקופיה נפרסת לרגלנו ומבחר שבילי DH מפלחים את היער לכיוונה. השבילים ברמות קושי ושיפועים משתנים.  נהנה מיום של ירידות ואולי גם קצת עליות.... הרכיבה בשבילי ההר בין יערות עבותים. ניתן לקיים כמה ראנים ברכבל או לצאת למסלול ארוך, המקיף את ההר הכול בהתאם ליכולות הקבוצה.

מסלול: בהתאם למסלול נבחר בשטח.

אחר הצהריים נצא אל קניון מטקה המרשים לכוס בירה קרירה במנזר, אשר על שפת האגם. זהו אחד מהאתרים בהם "חובה לבקר" במקדוניה.

בערב, ארוחה מסורתית יין ובירה לסיום המסע.

 

יום 7: סקופיה (Skopje) – סופיה (Sofia)

את חציו הראשון של היום נקדיש לסיור ברחובותיה היפים של בירת מקדוניה. נסייר בבזאר הטורקי הגדול בבלקן ונהנה מקניות ומבתי קפה הומים, בין רחובות מטופחים וגנים. לקראת הצהריים נצא מזרחה אל סופיה. לארוחת צהריים מאוחרת נעצור במנזר אוסוגובו, שם גם נארזו את אופנינו ומכאן ישירות אל מעבר הגבול ולשדה התעופה לטיסת לילה חזרה לתל אביב.

*המסלולים בתוכנית הינם בגדר המלצה בלבד, והם עלולים להשתנות בהתאם למצב השטח, יכולת הקבוצה או החלטת מדריך.

הדרכה וליווי:

את הטיול יוביל מדריך אופניים מקדוני, המכיר היטב את מסלולי הרכיבה בהרים. במהלך הטיול תינתן הדרכה על אתרי מורשת, היסטוריה, טבע ונוף. המדריך דובר אנגלית בסיסית.

הטיול ילווה על ידי מלווה ישראלי, מדריך אופניים מצוות "בוץ הרפתקאות". המלווה יהיה מנהל הלוגיסטיקה של הטיול. המלווה הישראלי הינו מגיש עזרה ראשונה ובעל ידע במכונאות אופניים. חברת "בוץ" תעמיד לרשות המלווה ערכת עזרה ראשונה מקפת. כמו כן, יוטס למקדוניה ארגז כלי עבודה וחלפים לצורך תיקון ותחזוקת אופני הרוכבים במהלך הטיול. במקרה של תקלה חמורה יעמוד לרשות הנוסעים זוג אופניים חלופי אחד, בתשלום.

כחודש לפני מועד היציאה תתקיים בישראל הדרכה הכוללת רכיבה ומפגש חברתי והיכרות של רוכבי הקבוצה. במהלך המפגש נעביר מידע חשוב על יעד הטיול.

לינה:

הלינה במקדוניה היא במלונות מדרגת 3 כוכבים, בחדרים זוגיים, הכוללים מקלחות עם מים חמים, טלפון ולרוב גם טלוויזיה. המלונות נבחרו על ידי צוות "בוץ" הן מבחינת המיקום הקרוב למרכזי העיירות ולאזורי התיירות והבילוי השוקקים והן מבחינת הסמיכות לאתרי הרכיבה המשובחים.

בלילה הראשון נלון במנזר יואכין אוסג ובסקי בחדרים זוגיים.

אפשר להזמין חדר יחיד (Single) בתוספת תשלום.

תאריך יציאה   מחיר סטטוס  
01/07/2018 7 מדריך ישראלי ומדריך מקומי מחיר מלא: 1560€

הרשמה ליחידים

 

לקבוצות, מחירים ומועדים מיוחדים, לחצו כאן או התקשרו 074-7010710


 

תנאים כללים:

  • התשלום במזומן, צ'קים, העברה בנקאית או אשראי, בהתאם לתנאים המפורטים באתר "בוץ".

המחיר כולל:
• טיסות בינלאומיות סדירות, כולל הטסת הציוד האישי.
• הטסת אופניים בהתאם למדיניות חברת התעופה.
• 6 לילות, לינה במלונות טובים בחדרים זוגיים, בהתאם למפורסם בתוכנית או במלונות ברמה מקבילה.
• כלכלה מלאה, 3 ארוחות ביום, בוקר וערב במלון או במסעדה, צהריים בפריסת שטח או מסעדה בהתאם לתוכנית, למעט ארוחת צהרים ביום החופשי וערב ביום האחרון בשדה התעופה בסופיה.
• חטיפי אנרגיה ופרי למהלך הרכיבה.
• העברות + העברת ציוד ואופניים.
• מיסי נמל והיטלים.
• דמי רישום (ע"ס 500 ).
• מנהל טיול ישראלי – מצוות המדריכים של בוץ.
• מדריך אופניים מקומי דובר אנגלית.
• חולצת רכיבה ממותגת של בוץ לכל רוכב בשווי 169 ש"ח.
• כניסה לאתרים המופיעים בתוכנית הטיול.
• ליווי ותמיכה טכנית.

המחיר אינו כולל:
• טיפים לנותני שירות.
• אופניים או חלקי חילוף.
• ביטוח רפואי ומטען – חובה.
• ארוחות שאינן כלולות במחיר, ארוחת ערב ביום האחרון בסופיה.
• תוספת יחיד בחדר – 189€.
• שתייה חריפה בארוחות ושתייה קלה/קפה בארוחת הערב.