אריק, רוכבי כברי, רומניה XC, מאי 2015

תודה לירן
חזרנו היום לפנות בוקר מהקרפטים בהובלת ניסים צוקרן .
אכן היה נהדר, כמו שאדר הבטיח.מזג האוויר גם שיחק אותה לטובתנו.
לגבי הצוות-
ניסים בן אדם מקסים ואישיות ברמה גבוהה ,מדריך, מכונאי ומוביל נהדר ויחד עם ניקו המדריך המקומי שגם הוא עילוי כמוביל ומקצוען אמיתי באופניים וגם בתאום עם המקומיים ובקיצור אנחנו נהניינו מאוד במחיצתם והם תרמו רבות להצלחת הטיול.
תעביר בבקשה את הפירגון הרב שיש לקבוצת כברי על שני המדריכים, ביחד ולחוד, לאדר.
תודה על הכל,
אריק

חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

רומניה, 5 ימים, קרוס קאנטרי (XC) שירות מלא

סיבות טובות לנסוע:

 • תוכנית ייחודית הכוללת 2 לילות בעיירה הכפרית פרדיאל לצד 2 לילות בבראשוב, שהיא עיר מהנה וכיפית.
 • נופי הבוצ'גי עוצרי הנשימה. דמיינו, מישורים, גבעות, הרים מושלגים, אגמים, קניונים נהרות ואולי איזה הוביט שגם אותו יש סיכוי שנפגוש.
 • רכבלים, כמה שאנחנו אוהבים אותם, לקחת עליה של שעתיים פידול ותוך עשר דקות אנחנו למעלה. אז שבו, תיהנו מהנוף.
 • חצי כוכב - מצד אחד זה נוח, לא נודדים כל יום, מצד שני זה מגוון את האופציות ואזורי הרכיבה. לכן, נשהה חצי טיול בעיירת הסקי פרדיאל (Predeal) ואת חציו השני בסביבת ברשוב (Brasov), שהיא עיר גדולה ומעניינת.
 • שילוב נכון בין רכיבה ופינוקים. לצד הרכיבות נתרשם מהתרבות ומהעיירות, נהנה מבירה, אוכל טוב ואתרים שחובה לראות.
 • בגלל רומניה - האנשים, הרכיבה ומגוון הנופים, יש פה עמקים רחבים, גבעות רכות והרים גבוהים הנשאים מעל ל- 2,500 מ'.
 • במהלך טיול נבקר בכמה מנקודות החובה, ארמון פלש (Peles), קניון ראשנוב (Cheile Rashvovului) וקניון זרנישטי (Cheile Zarnestilor) והטירה של דרקולה בעיירה ברן. (רק הראשון כלול בתוכנית הטיול).
מועדים ומחירים מידע כללי תוכנית הטיול

יום 1: מתל אביב לבוקרשט (Bucarest) וישירות אל לב הקרפטים –

נצא בטיסה מתל אביב לבוקרשט (Bucarest), בירת רומניה. בשדה התעופה נעלה למיניבוס וניסע ישירות לעיירת הסקי פרדיאל (Predeal), בראש עמק פראחובה (Prahova). נגיע למלון לאחר כשעתיים נסיעה. על פי רוב בשעת לילה.

לינה – במרכז עיירת הנופש פרדיאל.

 

יום 2: רכס הבאויולי (Baiului Mt).

יום גדול של הרים אלפיניים וירידות מטריפות לפנינו. נפתח ברכיבת חימום מהמלון במעלה ההר לקבנה סוסאי ומשם נרד בסינגל זורם או בשביל יער אל נחל אזוגה (Azuga). גלישה מהירה לאורכו של הנחל תביא אותנו אל הישוב אזוגה, ממנו נעלה ברכבל 600 מ' אנכית אל ראש רכס באויולוי. מקצה הרכבל נמשיך בטיפוס מאתגר ריאות ורגליים, עד שיא ההר. מכאן, "נתפור" על גב הרכס באחו האלפיני הירוק, כאשר מולנו נישא רכס הבוצ'גי (Bucegi Mt.), עליו נרכוב ביום המחרת. הרכיבה על השלוחות, בסינגלים, בתוך העשבייה הנמוכה. האחו מול הנוף ישמש אותנו כמקום נהדר לפיקניק בארוחת הצהרים. בסיום הארוחה, נמשיך על גב הרכס עד לכפר סאקריה. אחרי הצהריים, נבקר בארמון פלש בסינאיה (בכפוף לזמן).

מסלול: מרחק 51/47 ק"מ– טיפוס מצטבר – 850/600 מ', ירידה מצטברת 1300/1100 מ'.

 

יום 3: רכס הבוצ'גי (Bucegi Mt.) - והבבל'ס (Babeles)

בבוקר נצא מפרדיאל בהקפצה לעיירה סינאייה (Sinaia). מסינאיה נעלה ברכבל אל מרומי רכס הבוצ'גי (רום 2000 מטרים). מכאן, נצא ברכיבה במישורים האלפיניים האדירים של הבוצ'גי, אל אתר הבאבל'ס (הסבתות ברומנית) - סלעי חול מרהיבים אשר עוצבו על ידי הרוחות בצורתם של הספינקסים המצריים, או במקרה שלנו, סבתות רומניות. נרד ברכיבה על גבי סינגלים או שבילים, בהתאם ליכולת הקבוצה, עד לכביש אספלט סוג ב' אשר יוביל אותנו אל אגם בולבוצ' (Bolaboci Lacui). בהגיענו לשפת האגם נבחר האם להמשיך לרכיבה מסביב לאגם היפיפה או להיכנס ישירת לארוחת צהריים רומנית בקבנה בולבוצ'. לאחר הארוחה, במידה ועוד יהיה קצת כוח, נטפס אל כביש צדדי אשר יורד ממעבר ההרים לכיוון סינאייה, ממנו נגלוש בדרך שאורכה 20 ק"מ של ירידה רצרופה. נרד בכביש הצר או בשילוב עם שבילי יער וסינגלים, בהתאם ליכולות הקבוצה, עד לפאתי העיירה סינאייה. בסיום היום ניסע לבראשוב ללינת לילה.

מסלול: מרחק – 55-35 ק"מ, עליה מצטברת – 1200-600 מ', ירידה מצטברת – 2200-1300 מ'. 

לינה – בראשוב, מלון 3 כוכבים, במרכז העיר

 

יום 4: למרגלות הר הפייטרה קראוליוי (Piatra Craiului)*

יום הרפתקני בנוף הכפרי אשר למרגלות הר הפייטרה קראוליוי (Piatra Craiului). מהכפר פונדטה (Fondata) אשר על ראש גבעה, נרד דרך ערוצי הנחלים אל הכפר דמבוורטי (Dambovertei) הכפר ידוע בגלל קניון מרשים הנקרא קניון דמבווירטה (Cheile Dambovertei) ונחשב לאחד המקומות בהם "חייבם לבקר" בקרפטים. נחצה את הקניון ברכיבה בין הקירות הנישאים אל-על. נמשיך לאורכו של ערוץ הנחל המתפתל בין יערות עבותים לקירות סלע של הר פיאטרה קרולואי. לאחר כמה קילומטרים של דיווש בעליה בשבילי יער ניכנס לסדרת סינגלים זורמים ונהדרים בלב כרי אחו ירוקים בנוף עוצר נשימה. נמשיך בירידה לכיוון הכפר מגורה (Magura) ונסיים את היום בירידה בסינגלים או שבילים בין בתי מגורה הפזורים על הגבעות הציוריות בדרכנו לעיירה ברן (Bran), הידועה בזכות הטירה המרשימה, בה על פי האגדות חי דרקולה.

מסלול: מרחק - 47 ק"מ, טיפוס מצטבר - 960 מ', ירידה מצטברת - 1400 מ'.

*באזור פיאטרה קארלוי מסלולים רבים. ניתן להתאים מסלולים קצרים וקלים יותר.

 

יום 5: פואינה בראשוב (Poiana Brasov)* - ירידות של אושר!!!

יום פרידה מהקרפטים! נתחיל את היום ברכבל הסקי של פואינה בראשוב, אתר הסקי הגדול ברומניה. מראש ההר בגובה העולה על 1700 מ' נשקיף על כל אתרי הרכיבה בהם בילינו במהלך השבוע. לאחר התצפית הפאנורמית נרד בשביל 4*4 מהיר ותלול אל העיירה פואינה בראשוב. את המשך הירידה נרכוב תוך שילוב של סינגלים ושבילים אל העיר בראשוב. במידה והזמן יאפשר, ניתן לעלות בשנית (ברכב או ברכיבה) לפואינה בראשוב ולרדת במסלול אחר. לקראת ערב נארוז את אופנינו ונצא בנסיעה דרומה חזרה לבוקרשט ומשם ארצה בטיסת לילה.

*באזור שבילים וסינגלים רבים בכל הרמות. המסלול ייקבע בהתאם לזמן, מזג האוויר ויכולת הקבוצה.

מסלול: מרחק – כ- 20 ק"מ, טיפוס מצטבר - 200 מ', ירידה מצטברת – 1250 מ'.

לינה:

הלינה במלונות 4-3 כוכבים, ומשלבת בין האווריה הכפרית בפרדיאל למלון שבמרכז בראשוב.
רמת המלונות גבוהה והם נקיים ונוחים. בכל החדרים מקלחות ושירותים. הלינה בחדרים זוגיים.

לקבוצות - ניתן לשדרג למלונות 4 כוכבים ומלונות SPA, בהתאם להצעת מחיר מיוחדת.

 

אתרי הלינה:

2 לילות בפרדיאל - מלון 4*. המלון הראשון נמצא בעיירת הסקי פרדיאל, בנקודת יציאה נוחה לרכבלים של פרדיאל, אזוגה ובשטני ולמגוון אדיר של מסלולים באזור. מיקומה של פרדיאל כעיירת נופש בראש עמק פראחובה מבטיח, כמעט בוודאות, מזג אוויר ממוזג וקריר גם בקיץ. העיירה נמצאת בלב אזורי הרכיבה, 30 דקות בלבד מעיר המחוז בראשוב ושעתיים מבוקרשט הבירה.

2 לילות בבראשוב – מלון 3* טוב ונוח, הממקום בסמיכות למרכז העיר בראשוב, עיר סקסונית יפיפייה, רחובותיה מעוטרים בבתים בני מאות שנים, חנויות, בתי קפה ופאבים. עיר שכיף להיום בה.

 

הדרכה וליווי:

כמו ברוב יעדי "בוץ", גם ברומניה שילבנו צוות מדריכים רומני המכיר היטב את השטח, עם צוות מדריכי האופניים הישראלי הבכיר של "בוץ". בעוד הצוות המקומי מוביל בין שפע השבילים והסינגלים הפזורים בשטח, מדירכי "בוץ" יתנו ערכים מוספים כגון: מידע על הסביבה, מכונאות והקפדה על בטיחות ברכיבה. שני מדריכים (ישראלי ורומני) מאפשרים, לפעמים, לפצל קבוצה ולשנות מסלול בשטח, בהתאם ליכולות הרוכבים.

לרומניה, כמו גם ליעדים אחרים של "בוץ", ניתן לצאת בשיטת הנוסע העצמאי, מה שמאפשר לקבוצות קטנות לרכוב בלי המדריך הישראלי ולבחור את המסלולים, התאריך המתאים ומי החברים שירכבו בקבוצה.

הצוות הלוגיסטי שלנו יודע איך לתקתק עניינים ברומנית ויודע איך להביא אליכם את כל הדברים הקטנים שהופכים טיול ל"גדול": בירה קרה בסוף רכיבה, קפה או תה חם ואפילו יין חם וריחני אם יהיה ממש, ממש קר.

 

פנאי:

אזור עמק פראחובה (Prahova), רכס הבוצ'גי (Bucegi Mt.) ובראשוב (Brasov), הינם לב ליבה של תיירות ההרים במדינה. באזור עשרות קילומטרים של מסלולי טיול וטרקים. אתרי תיירות - כדוגמת טירת פלש (Peles) וטירת ברן (Bran). ההרים סביב מציעים מגוון פעילויות אאוטדור, כגון: טיפוס צוקים, פארק חבלים על צמרות העצים, דייג, טיולי טרקטורונים וג'יפים. בראשוב (Brasov), עיר המחוז, הינה מרכז עירוני תוסס המשלב קניות, בתי קפה, בארים ומסעדות, מדרחובים מעותרים בארכיטקטורה אירפאית ואתרי תרבות. ניתן למצוא במלונות שירותי ספא, מסאג'ים וטיפולים אלטרנטיביים.

לקבוצות, מחירים ומועדים מיוחדים, לחצו כאן או התקשרו 074-7010710


 

תנאים כללים:

 • התשלום במזומן, צ'קים, העברה בנקאית או אשראי, בהתאם לתנאים המפורטים באתר "בוץ".

המחיר כולל:

 • טיסות בינלאומיות סדירות, כולל *הטסת האופניים והציוד האישי.
 • מיסי נמל והיטלים.
 • דמי רישום (ע"ס 500 ₪).
 • מדריך אופניים ישראלי מצוות המדריכים של בוץ.
 • מדריך מקומי רומני דובר אנגלית, המכיר היטב את השטח.
 • חולצת רכיבה ממותגת של בוץ לכל רוכב בשווי 169 ש"ח.
 • 4 לילות, לינה במלון 4-3* בחדרים זוגיים, בהתאם למפורסם בתוכנית.
 • כלכלה מלאה, 3 ארוחות ביום, בוקר וערב במלון או במסעדה, צהריים בפריסת שטח או מסעדה בהתאם לתוכנית, למעט ארוחת ערב ביום האחרון.
 • בין הארוחות – סטנדרט המזון המשודרג של בוץ – חטיפי אנרגיה ופירות לרכיבה. רענון סוף רכיבה הכולל: קפה, תה, עוגה וכמובן, בירה קרה לכל רוכב בסוף כל יום רכיבה.
 • כל ההעברות + העברת ציוד ואופניים.
 • כניסה לאתרים המופיעים בתוכנית הטיול.
 • רכבלים בהתאם לתוכנית הטיול.
 • ליווי ותמיכה טכנית.
 • מפגש היכרות והכנה בארץ.

המחיר אינו כולל:

 • טיפים לנותני שירות.
 • אופניים או חלקי חילוף.
 • כניסה לאתרים ושימוש נוסף ברכבלים והקפצות מעבר לתוכנית הטיול.
 • ביטוח רפואי ומטען – חובה.
 • תוספת יחיד בחדר – 139 €.


*הטסת אופניים בהתאם למדיניות חברת התעופה, שינוי במדיניות חברת התעופה עלול לגרור תוספת תשלום בגין הטסת אופניים.