חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

ארמניה 8 ימים (AM)

סיבות טובות לנסוע

 • רכיבה טכנית מטורפת במורד הר הגעש ארגץ (Aragts) על משטחי דשא בין סלעי הבזלת תוך איבוד של  1700 מ' בירידה.
 • כוס וודקה וגבינה מקומית שיפרסו עבורנו על מכסה מנוע של ג'יפ לאדה, עם רועי הצאן שפגשנו במקרה – ונפגוש במקרה!
 • הארגון וההפקה המתוקתקים של צוות בוץ, יחד עם המיומנות של הצוות הארמני שלנו.
 • בגלל ארמניה!!! אין עוד הרבה מקומות כאלו על הגלובוס.
 • בגלל הארמנים!!! האנשים הפשוטים ומכניסי האורחים, המפגשים המרתקים, החוויה.
 • ביקור במנזר נורוואנק Noravak)) המרשים, השוכן בלב קניון מצוקי בצבע אדום.
 • רחצה בנהר ה- Arpa בסוף יום רכיבה.
 • ארוחה ארמנית מסורתית הכוללת: כבש, ממולאים ועוד מאכלים ש... ממממממ.
 • גלישה על מדרונות הטוף הוולקאני הירדים מן הרמה הארמנית אל עמק נהר הארפה.
 • פיקניק ארמני על הדשא בסוף העלייה הארוכה של הני-פאס, רגע לפני ירידה של 1100 מ'.
 • לשבת על גדת אגם סוואן העצום אחרי יום רכיבה וליהנות מהשלווה ורחש הגלים המלטפים את החוף.
 • לשתות קפה עם בני שבט ה"יזדי" על הר ארגץ (Aragts) באוהל דל ולראות את החיוכים שיש שם כל כך בשפע.
מועדים ומחירים מידע כללי תוכנית הטיול

יום 1:  תל אביב – ירוואן (Yervan)
נצא בטיסת ערב מתל אביב לירוואן, בירת ארמניה. נסיעה קצרה משדה התעופה ונגיע למלון שלנו בבירת ארמניה.

 

יום 2: מעבר ההרים הני-פאס (Honey Pass)
הדרך ל- Honey pass רצופה נהרות ונחלים. לאחר נסיעה בת כשעה צפונה, נגיע לאזור שמורות הטבע שממערב לאגם סוואן (Sevan). האזור פה מיוער בחלקו ביערות מחט ובחלקו ביערות אלונים. מעל ליער מתנשאות פסגות ההרים החוצות את קו ה- 3000 מטר מעל פני הים. לאחר שנעצור בכפר האחרון שעל הכביש הצר, נתחיל בטיפוס דרך האזור החקלאי ושרידי מכרות זהב. בהמשך ניכנס לערוץ הצר במעבה ההרים. הטיפוס הוא על דרך מדהימה החוצה ערוצים ונחלים. כרי מרעה ירוקים ילוו אותנו בטיפוס הארוך, מנוקדים בפרות מקומיות. כאשר נגיע לראש ההר נפגוש ברועי הבקר המקומיים, הגרים בבקתות בין הפסגות המושלגות. את הירידה לעמק הרחב, מעברו השני של ההר, נעשה בגלישה מהירה. יש כאן שפע סינגלים החוצים ומשתלבים לחליפין עם הדרך הראשית. נרכוב בינות לסלעים ולמצוקים, נגלוש עד לעמק הרחב שמצידו השני של הרכס ונמשיך במגוון שבילים בינות לכפרים. בסוף הרכיבה ניסע כשעה למלון, שעל שפת אגם סוואן (Sevan).

מסלול: מרחק - 45 ק"מ, טיפוס מצטבר - 1000 מ', ירידה מצטברת - 1100 מ'.

 

יום 3: הרי הגגמה (Geghama) ואגם סוואן (Sevan)
נצא בנסיעה בכיוון מזרח לאורכו של אגם סוואן העצום, עד לעיר גבר ((Gavar. משם נתחיל בטיפוס אל רכס הרי הגגמה המתנשא לגבהים של כ- 3400 מ' מעל לאגם. יום רכיבה לא קל מצפה לנו בין סלעי הבזלת, לשלגים ולמשטחי העשב של הרמה הארמנית. הפסגות הגעשיות המושלגות יבצבצו בד"כ מעבר להרים המסולעים. ממש בשיא הרכס, בינות לתלים הוולקניים, נחבאים אגמים אלפיניים שהגדול בהם הוא אגם אקא (Akha) שמימיו קופאים בחורף. הטיפוס לאגמים קשה ומורכב, אולם גם אם לא נגיע אליהם עדיין נזכה לראות את פסגות הגגמה בשיא הדרן. מהרכס נרד בכיוון צפון-מזרח חזרה לאגם סוואן כדי לפגוש את הצוות הארמני עם בירה קרה ותה חם. בדרכנו בנסיעה חזרה, ניתן לעצור ולבקר באתר המורשת של הכנסייה הארמנית נוראשן (Norashen) שעל שפת האגם.

מסלול: מרחק - 40 ק"מ, טיפוס מצטבר -1600-1000 מ', ירידה מצטברת – 1800-1200 מ', בהתאם לעליה.

 

יום 4: מאגם סוואן לעמק נהר הארפה (Arpa) דרך רכס הורדיניס (Vardenis)
נצא בנסיעה דרומה, לאורך שפת האגם. רגע לפני שנפרד ממנו זה הזמן לעלות על האופניים ולהתחיל לרכוב. עמק רחב עם שדות ונהר מתפתל ישמשו תפאורה מושלמת לקטע החימום שפותח יום רכיבה גדול. נחבור לכביש העובר על בסיסה של דרך המשי ההיסטורית. נבקר חאן מהמאה ה- 13 באתר הארכיאולוגי סלים קראוונסריי (Selim Caravanserai). מכאן אפשר להתחיל בירידה הארוכה לעמק נהר הארפה או לטפס במעלה רכס הוורדניס המתנשא 1000 מ' מעלינו. את תחילתה של הירידה נרכוב בסינגלים שהותירו אחריהם רועי הבקר. ההמשך לאורך צינור מים היורד מהרכס עד לגשר שבור, שהוא שריד מדרך המשי. לאחר איבוד גובה של כ- 600 מטרים, נעלה על הכביש לקטע רגוע במורד, לאורך הנהר. נפנה ימינה ודרך העמק התלול נרכוב לכיוון הכפר יגיגיס (Yeghegis) שם נבקר בבית קברות יהודי מהמאה ה- 14. לאחר אמירת קדיש וקריאת המצבות בעברית נמשיך בעמק עד לכפר חרמון (Hermon), שם נלון את הלילה.

מסלול: מרחק - 55 ק"מ, טיפוס מצטבר עד - 1200 מ', ירידה מצטברת עד - 1400 מ'.

 

יום 5: שביל הרהר – Herher
את היום נתחיל בטיפוס מן המלון. הרכיבה הרגועה לאורך הנהר תהפוך לאט לעליה בסרפנטינות המטפסות מן העמק. את המשך הטיפוס נעשה על דרך עפר נוחה יחסית עד למעבר ההרים בגובה של כ- 2000 מ'. ככל שנטפס, האקלים הספר-מדברי ונופי הצוקים מפנים מקום לנוף ירוק ובזלתי. כשנגיע לראש הרמה נחזה בפסגות הגעשיות ומצבורי הטוף, המשמשים מגרש משחקים לחובבי הגלישה והרכיבה הטכנית. מכאן נמשיך לטפס במתינות, כשנופי ההרים סביב, ומעלינו הפסגות של הרמה הארמנית הנמשכת עד לאופק. ירידה מתונה בעמק צר תביא אותנו לכפר קרמראשן (Karmrashen), הכפר החקלאי הוא כפר טיפוסי לאזור ההררי של ארמניה. נרכוב דרך הכפר ונמשיך בטיפוס בדרך נופית עד לגובה של כ- 2,500 מ'. מהשיא, איך לא, מתחילה הירידה הארוכה לוייק (Vayk). בדרך נראה את הנוף משתנה מירוק לצהוב אדמדם, בעוד אנו רוכבים דרך שדות פרחים ושבילי פרות. ניתן לסיים את הירידה במלון, או שנוסיף קטע קצר המחבר אותנו לאגם הרהר (Herher) שהוא אגם מלאכותי בינות להרים. מומלץ לעצור לרחצה בנהר הארפה בדרכנו למלון בוויק.

מסלול: מרחק - 52 ק"מ, טיפוס מצטבר - 1260 מ' (עד 1700 מ' אפשריים), ירידה מצטברת עד – 1450 מ'.

 

יום 6: מגנישק- (Genishck) למוסרוב (Mosrov) ואל מנזר נורוואנק (Noravank)
את היום נתחיל בטיפוס דרך נופי הסלע החום-אדמדם, שזכו בפינו לכינוי "נופי אריזונה" מפאת מראה הסלע. בדרך נעצור בגייזר מים, הבוקע ממעיין הסודה – נביעה של מים תוססים. נמשיך לטפס לכפר גנישק, שם נעצור לצהריים. לאחר הארוחה נטפס למעבר ההרים שמעל לכפר, זה הזמן לסינגלים. שביל צר ותלול יוריד אותנו על צלע הר אל הכפר מוסרוב. אם יתמזל מזלנו יזמינו אותנו המקומיים לפירות העונה, קפה ווודקה. בהמשך נרכוב בין צוקי הגיר שמעל עמק הארפה, כשתחתנו מתפתל הנהר הפראי. לאחר שנשבע מהנופים, נגלוש בירידה חדה ומהירה אל הנהר, הישר לבירה קרה, ארוחת צהרים ורחצה. את היום נסיים בטיפוס אל המנזר המרשים נורוואנק, הנחבא בין צוקים אדומים. לאחר סיור במנזר נצא בגלישה דרך הקניון הצר הישר ליקב היין הסמוך כדי לשמח את ליבנו. בסוף היום נעלה למיניבוס וניסע לעיר הבירה יראוון ((Yervan.

מסלול: מרחק - 67-40 ק"מ, טיפוס מצטבר – 1340-400 מ', ירידה מצטברת 1250 מ'.

 

יום 7: הר ארגץ (Aragts)
הר ארגץ הוא הגבוה בהרי ארמניה (בתוך גבולותיה הנוכחיים, הארמנים רואים בהר אררט חלק מן האימפריה הארמנית, על אף היותו בשטח תורכיה). את היום נקדיש לטיפוס וירידה מן ההר. הר ארגץ מתנשא לגובה של 4,090 מטר מעל פני הים. ראשו עטור שלגי-עד ומורדותיו ירוקים ומשופעי מים באביב, מהמסת כיפת השלג הלבנה. את היום נתחיל בטיפוס לעבר אגם נסתר הנמצא בגובה של כ- 3,200 מטר מעל פני הים. במידה ומצב השלג יאפשר, נטפס אף מעבר לאגם, לכיוון הפסגה הדרומית של ההר המתנשאת לגובה של 3890 מ'. העליה תהווה את הספתח ליום של ירידות ארוכות על בסיס סינגלים וכרי דשא משופעים, מנוקדים שלוגיות. השבילים היורדים מארגץ הם ללא ספק נקודות שיא של רכיבת AM במורד טכני ומסולע, שהופך בחד לזורם ומהיר בטירוף. ארוחת הצהרים תחכה לנו ליד מבצר רומאי נישא החולש על המורדות. לאחר שנשבע, נמשיך בירידה לאורך נהר שוצף בשביל מהיר וטכני. בדרך למטה נשטוף את העיניים במגוון נופי אררט וההרים סביב. בסיום הרכיבה ניסע חזרה לירוואן ולאחר מקלחת נצא לסיבוב בעיר, מסעדה ובילוי.

מסלול: מרחק - 60-40 ק"מ, טיפוס מצטבר 800-200 מ' (בהתאם לבחירה), ירידה מצטברת - 1700 מ'

 

יום 8: סיור בעיר ירוואן וביקור במוזיאון השואה הארמנית
העיר ירוואן היא עיר מרתקת. מדרחובים סואנים, שווקים, כנסיות, כיכרות רחבות ומעל לכל מתנשא ההר המושלג, אררט, על שתי פסגותיו דמויות החרוט. בעיר שפע בתי קפה ומסעדות, מוזיאונים וגנים מטופחים.

בבוקר נפרק את האופניים ונתפנה לנוח. אחרי 6 ימי רכיבה מפרכים, זה הזמן לבילוי ולמידה על מארחינו הארמנים. כמובן שאי אפשר לפסוח על העבר הטרגי, שהוא בשורשו של החיבור בין העם היהודי לעם הארמני, ולכן, נבקר במוזיאון השואה הארמנית, שקדמה לשואת היהודים באירופה.

בשעות הצהריים המאוחרות, נסעד במסעדה ארמנית ולקראת ערב נצא לשדה התעופה לטיסת לילה חזרה לתל-אביב.

הדרכה
הובלת הטיול תעשה על ידי מדריך ישראלי מצוות בוץ. המדריך מכיר את השטח היטב ומצוי במסלולי הטיול. אל המדריך יצטרף מדריך מקומי אשר מתמחה בהדרכת תיירים. ההדרכה תכלול מידע רב על אתרים ומקומות בהם נבקר, וכן, שילוב של מפגש עם אנשי המקום הארמניים. שילוב מנצח זה ייתן לנו את הגמישות לשנות מסלולים ולהתאימם לאופי הקבוצה. החל ממסלולי XC (קרוס קאונטרי) רגועים ועד למסלולי AM (אול מאונטיין) טכניים וטובעניים.

לינה
הלינה בחדרים זוגיים במלונות 3 כוכבים ומלונות כפריים נוחים, מחוץ לעיר ירוואן. במלונות מקלחת בכל חדר. בירוואן נלון במלון 3 כוכבים, הסמוך למרכז העיר (10 דקות במונית). בכפרים ובעיירות נלון במלונות בסיסיים, בהתאם למצוי בארמניה, אולם בכל חדרי המלון שירותים ומקלחת. במלונות אזור אכסנת אופניים, צינור שטיפה ורחבת טיפולים.

אוכל
הטיול כולל שלוש ארוחות ביום: ארוחת בוקר במלון, ארוחת צהריים ארוזה, או כפיקניק או בבקתות מקומיות בכפרים בהם נעבור וארוחת ערב בשרית במלון או במסעדה סמוכה. לימי הרכיבה תקבלו פרי, חטיפי אנרגיה וכמובן שנקנח כל יום רכיבה בבירה קרה.

פנאי
סיור בירוואן (Yervan) - למעוניינים תהיה אפשרות ליום חופשי בעיר, הכולל סיור מודרך וזמן חופשי להסתובב ולהירגע. סיבוב ערב ברחובות ירוואן הומי האדם, בתי הקפה, חנויות ופארקים עירוניים.

לקבוצות, מחירים ומועדים מיוחדים, לחצו כאן או התקשרו 074-7010710


 

תנאים כללים:

 • התשלום במזומן, צ'קים, העברה בנקאית או אשראי, בהתאם לתנאים המפורטים באתר "בוץ".

המחיר כולל: 

 • טיסות בינלאומיות, כולל הטסת האופניים והציוד האישי.
 • מיסי נמל והיטלים.
 • דמי רישום (ע"ס 500 ₪).
 • מדריך ישראלי מצוות המדריכים של בוץ.
 • מדריך מקומי המלווה את הקבוצה בסיורים ובאתרים.
 • חולצת רכיבה ממותגת של בוץ לכל רוכב, בשווי 169 ש"ח.
 • לינה במלונות טובים בחדרים זוגיים, למעט לילה אחד במנזר בחדרים זוגיים. הלינה בהתאם למפורסם בתוכנית או במלונות ברמה מקבילה.
 • כלכלה מלאה - שלוש ארוחות ביום; בוקר וערב במלון או במסעדה, צהריים בפריסת שטח או במסעדה, בהתאם לתוכנית. למעט ארוחת ערב ביום הראשון (בטיסה), וארוחות צהריים וערב ביום האחרון (בירוואן).
 • בין הארוחות – סטנדרט המזון המשודרג של בוץ – חטיפי אנרגיה ופירות לרכיבה. ריענון סוף רכיבה הכולל: קפה, תה, עוגה וכמובן, בירה קרה לכל רוכב בסוף כל יום רכיבה.
 • כל העברות + העברת ציוד ואופניים.
 • כניסה לאתרים המופיעים בתוכנית הטיול.
 • ליווי ותמיכה טכנית.
 • מפגש היכרות והכנה בארץ.

המחיר אינו כולל:

 • טיפים לנותני שירות.
 • ויזה לארמניה (כ- 18-10€) - תשולם ישירות בשדה התעופה.
 • אופניים או חלקי חילוף.
 • ביטוח רפואי ומטען -  חובה.
 • תוספת יחיד בחדר 262$
 • שתייה חריפה בארוחות. במלונות גדולים, קפה או שתייה חמה בארוחת הערב.
 • ארוחות שאינן כלולות במחיר, ארוחת ערב ביום הראשון (בטיסה), וארוחות צהריים וערב ביום האחרון.