חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

גיאורגיה 8 ימים, סוואנטי, שירות מלא

כל הסיבות לנסוע אתנו לגיאורגיה:

 • טיול בין הפסגות הגבוהות בקווקאז.
 • חבל סוואנטי המוכר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית בזכות כפרי המגדלים המדהימים שבו.
 • רכיבה בארץ גיזת הזהב, לאורך נהר "ריוני" (Rioni), שבו עלו הארגונאוטים לחבל סוואנטי בסיפור גיזת הזהב מתוך המיתולוגיה היוונית.
 • ביקור ולינה בכפר אושגולי (Ushguli) – הכפר הגבוה בגיאורגיה וייחודי במגדלים הניצבים למרגלות פסגת שחרה (Shkhara, 5,068 מ' מעל פני הים).
 • נוף נדיר המשלב בין טבע פראי, פסגות קרח משוננות, יערות עבותים ותרבות הרים מרתקת.
 • טיול נודד – בכל יום רוכבים במקום אחר, בנופים אחרים ובתוואי שטח שונים.
 • הירידה לסוואנטי (Svaneti) תחתית – לאחר יומיים וחצי במגמת טיפוס בסוואנטי עילית, נגיע לפס (2,643 מ'), שממנו משתנה המגמה מטה אל סוואנטי תחתית, באיבוד גובה של 1,600 מ' אנכי ביום אחד!!!
 • הטיול בנופים הכי יפים שיש בעולם.
 • חוויית אירוח אותנטית בבתי אירוח ובבתי המקומיים עם הריחות, המנהגים והמאכלים של אנשי ההרים.
 • ליווי צמוד של מינבוס 4*4 אליו ניתן לצרף נוסעים שאינם רוכבים או לעלות אם עייפים.
מועדים ומחירים מידע כללי תוכנית הטיול

יום 1: תל אביב – בטומי (Batumi) 

נצא בטיסה בוקר לבטומי, ננחת בשעת צהריים וניסע למלון. אחר הצהרים נרכיב את אופננו ובערב נצא לסיור בעיר התוססת.


יום 2: בצ'ו -(Betso)מסטיה (Mestia) 

ביום הראשון נתעורר לארוחת בוקר במלון. לאחר מכן נצא בנסיעה של כ-6 שעות לעמק בצ'ו שבחבל סוואנטי. בדרך נעצור לצפות בסכר אנגורי, שנחשב לסכר הגבוה בעולם מבחינת מיקומו, ותחנת הכוח שלו מספקת קרוב לשליש מתצרוכת החשמל של גאורגיה. נתחיל לרכוב בעמק בצ'ו לעבר תצפית מרהיבה על הר האושבהUshba) ) האדיר, אשר פסגתו נשאת לרום של 4,800 מ'. הפסגה המושלגת והעמק הצר שבו נמצא הכפר בצ'ו יוצרים יחדיו את נופי הקווקאז היפים ביותר. לאחר סיור בעמק של בצ'ו, נצא לדרך הראשית ונרכב לעיירת המחוז מסטיה, המרוחקת 22 ק"מ מבצ'ו. השביל מטפס מעל לעמק אינגורי (Inguri), מתחתינו פרוסים כפרים קטנים שסביבם שדות מעובדים. נעבור בין כפרי העמק ונראה את המגדלים הרמים למרגלות הפסגות המושלגות. זו גם ההזדמנות להציץ אל חיי הכפריים, להיכנס לבתי התפילה הקטנים ולטעום מהצ'צ'ה (משקה אלכוהולי) המקומי. הלינה בגסטהאוס נחמד בכפר הציורי מסטיה.

מסלול: מרחק ב-34 ק"מ, טיפוס מצטבר כ-630 מ'.

 


 

יום 3: מסטיה -(Betso)אושגולי (Ushguli)

אין ספק כי מדובר באחד הימים היפים בטיול. ככל שנעמיק אל עמק סוואנטי יעלו ויגבהו פסגות ההרים, הכפרים ייהפכו לאותנטיים יותר, ואנשי ההרים מזמינים יותר. בסוף העיירה מסטיה, נתחיל בטיפוס מתון על דרך בטון, עד למעבר הרים פס איפורי (Ipuri) ברום 1,925 מ. בדרך נצפה לעמק אינגורי ולכפרים הקטנים שצופים לפסגות הקווקז המושלגות, שם מפנה כביש הבטון הצר את מקומו לדרך ג'יפים רעועה. נתחיל בירידה ארוכה לאורך אחד מיובלי האינגורי, בין כפרי מגדלים, יערות צפופים ופסגות מושלגות, אל הכפר איפורי שעל גדת נהר האינגורי השוצף. בהמשך נרכב לאורך הנהר דרך "מגדל האהבה". לקראת סוף היום, נגיע לכמה מקטעים תלולים מעט על דרך המטפסת לכפר אושגולי, בו נלון את הלילה. הלינה בגסט האוס כפרי עם מקלחות משותפות.

מסלול: מרחק - 46 ק"מ, טיפוס מצטבר - 1,230 מ'.


יום 4: יום טרק באושגולי

את היום נקדיש לטיול רגלי בעמק למרגלות פסגת השחרה, ההר הגבוה בגיאורגיה (5068 מ). נטייל בין בתי הכפר, נבקר בבתי מקומיים וכנסיה קטנה אשר במקום. נטפס בעמק האדיר, בו קרחוני הענק יורדים מהפסגה של רכס השחרה העצום, עד ללשון הקרחון שנמצא בגובה 2500 מ'. במקום זה מתחיל לזרום נהר האינגורי הענק, שמנקז את אזור סוואנטי. משפת הקרחון, נשוב באותו עמק לאושגולי. בעמק מגוון גדול של צמחים ופרחים אלפיניים. הטרק כולל חציית נהרות וטיפוס בתוך חורש צפוף אל עבר הקרחון. נידרש נהלי הליכה טובות וסנדלים לחציית הנהרות. הלינה בגסט האוס כפרי עם מקלחות משותפות.

מסלול: הליכה מרחק - 17 ק"מ, טיפוס מצטבר - 400 מ'.

 


 

 

יום 5: אושגולי (Ushguli) – לנטאחי  (Lentekhi)

לאחר תצפית בוקר על פסגת השחרה הלבנה, נצא מהכפר אושגולי בטיפוס (8.5 ק"מ) אל הפס (2,643 מ'), שבין סוואנטי העליונה לתחתונה. אט-אט יפנו יערות העד מקום למדרונות מכוסים בצמחייה אלפינית, כרי מרעה וחקלאות. בהגיענו לשיא הגובה, נעצור להשתאות מנוף הפסגות של ההרים סביב. מכאן מתחילה הגלישה הגדולה. נרד בירידה מהירה ומטריפה על השביל בין יערות ונהרות שוצפים. נחצה כמה פעמים את נהר הטסחינטסקאלי (Tskhenistskali) שלאורכו נרכב במגמת ירידה מעורבת (מגמת ירידה עם עליות מתונות לאורך הגדה במרחק מדהים של יותר מ 60 קמ), בין כפרים ונופים עד לעיירה לנטאחי (Lentekhi), שבה נלון בלילה. הלינה בבתי מקומיים.

מסלול: מרחק כ– 75 קמ, טיפוס מצטבר כ- 790 מ', ירידה מצטברת כ- 2,450 מ'.


יום 6: לנטאחי (Lentekhi) – קוטאיסי (Kutaisi)

יום ארוך וגדוש עומד בפנינו. מהעיירה לנטאחי, נצא בבוקר בהקפצה עם המיניבוס, אל פס מעל לעמק נהר ריוני (Rioni) ומשם נתחיל את הרכיבה. מהפס נרד אל מאגר המים ריוני ונבקר בסכר שבו מפיקים חשמל ממי המאגר. מכאן נרכב במגמת ירידה לאורך נהר הריוני. הנהר מתחיל את דרכו בקניון צר ומרשים, בהמשך מתרחב העמק ועובר בין כפרים יפים ואותנטיים, אשדות ומפלים, קניונים, מצוקים והמון נופים. השביל עולה ויורד על גדות הנהר, חוצה גבעות ועמקים ברכיבה מהירה ונוחה ובמגמת ירידה. לקראת הערב נגיע לעיר קוטאיסי (Kutaisi). בסיום הרכיבה הקפצה לגסט האוס בקוטאיסי. בערב נצא לסיור קצר במרכז העיר. (למאותגרי העליות והמרחקים, ניתן להתחיל את היום ברכיבה ללא הקפצה במורד נהר הטסחינטס-קאלי (Tskhenistskali) על כביש סלול מהיר. לאחר 20 ק"מ נפנה למגמת טיפוס תלול על כביש עם תנועת רכבים (435 מ' אנכי) עד לפס.)

מסלול: מרחק כ– 74 ק"מ, טיפוס מצטבר כ– 500 מ וירידה מצטברת של כ-800 מ. (30 ק"מ וטיפוס מצטבר של 500 מ' נוספים - אופציונאליים למאותגרים).

 


 

 

יום 7: קוטאיסי (Kutaisi) – קטדרלת גלאטי (Gelati) – בטומי (Batumi)

לאחר ארוחת בוקר טובה ומנוחה בגסט האוס קצת יותר מפנק, נצא לרכיבה בסביבות העיר קוטאיסי, עיר יפייפיה ועתיקה, השנייה בגודלה בגיאורגיה. נרכב לכנסיית מוטסמטה ונשמע את סיפור הנסיכים שהוטבעו בנהר השוצף שלמרגלותיה. נמשיך ונטפס במעלה עד לקתדרלת גלאטי המפורסמת שנבנתה במאה ה - 12, בה נצפה בציורי קיר מרשימים. נרד בסינגל נחמד אל מול הנוף של עמק ריוני הענק, ונחזור לעיר קוטאיסי ברכיבה, בין השכונות הצפופות שלאורך הנהר. נבקר גם בבית כנסת מרשים שמספר את תולדות הקהילה היהודית הגדולה והחשובה שהייתה כאן בעבר. אחר הצהרים נצא בנסיעה לבטומי. במלון נארוז את אופננו ונצא לארוחת ערב במסעדה גאורגית.

מסלול: מרחק כ– 22 קמ, טיפוס מצטבר כ- 490 מ'.


יום 8: בטומי (Batumi) – תל אביב

לאחר ליל מנוחה ארוך, נאכל ארוחת בוקר ונתארגן לנסיעה לשדה התעופה. הטיסה ממריאה ב 13:35, ואולי נצליח לסחוט עוד בילוי בוקר קצר בעיר.

 

 


**יתכנו שינויים בתוכנית ובמסלולים בהתאם לשיקולי המדריך והאילוצים בשטח**


ההדרכה שלנו, ההנאה שלך!

הראשונים להוציא משלחות אופניים ליעד מופלא זה. משנת 2007 חקרנו את שבילי האופניים בקווקאז בכלל ובגיאורגיה בפרט. ההדרכה מתבצעת על ידי שילוב של צוות גיאורגי מיומן שעובד איתנו מההתחלה וצוות ישראלי של "בוץ". ביחד אנחנו ממשיכים לפתח את המסלולים, להעשיר את הידע ולבנות טיולי אופניים מעולים בשבילכם! מדריך האופניים המקומי שלנו הוא אחד ממדריכי האופניים הטובים במדינה זו. היכרות עם השטח, לצד קישורים אישיים ויכולת שיחה באנגלית הופכים אותו למצרך נדיר ואיכותי בארץ הררית זו. תוסיפו לכך את חברת התיירות שהיא השותפה שלנו בגיאורגיה, אשר הינה הגדולה במדינה, מה שמאפשר לנו לטייל וליהנות בראש שקט, כאשר מסביבנו חבורה של מקצוענים שדואגת לכל צרכינו. ההדרכה בשבילים ובסינגלים של גיאורגיה היא משימה מורכבת גם למדריכי האופניים המקצוענים ביותר. אנו בטוחים כי הצוות המיומן שלנו, עם הניסיון הרב שנצבר עם השנים בהובלת טיולי אופניים בארץ מדהימה זו, יבואו לידי ביטוי בהנאה רבה בגלגול זה... אתם נהנים משדרוג החוויה ל"שירות מלא" בה מצטרף אליכם מדריך אופניים ישראלי מצוות "בוץ". המדריך הישראלי ינהל את הטיול בקשר רציף מול החברה בארץ, ידאג לתקתוק הלוגיסטקיה ויתן מענה אישי ומיידי לכל צורכי הקבוצה.


אוכל קדימה אוכל!

3 ארוחות ביום; ארוחות בוקר וארוחות ערב בשריות, יוגשו לנו במקומות הלינה. אוכל גיאורגי אותנטי ובישול ביתי אמיתי נפגוש בגסט האוסים. בארוחות הצהריים נהנה מפיקניקים בחיק הטבע, במהלך הרכיבה. היכן שניתן, נעצור במסעדות מקומיות או בבתי המקומיים להשביע את רעבוננו. שדרגתם את סטנדרט המזון עם חבילת "שירות מלא" בה תקבלו חטיפי אנרגיה ופרי למהלך הרכיבה, הפסקות קפה תוך כדי הטיול ותסיימו את יום הרכיבה עם בירה קרה ונשנושים.


איפה נישן?

הלינה בגסט האוסים, באירוח ביתי ובמלונות. בחלק מן הגסט-האוסים המקלחות והשירותים משותפים ובחלק אחר ישנם מקלחת ושירותים בכל חדר. ניתן להזמין חדר יחיד במלונות ובגסט-הוסים בהתאם לזמינות.

תאריך יציאה   מחיר סטטוס  
21/06/2022 8 עמי רוזיליו

הרשמה ליחידים
28/06/2022 8 ארנון שדמי

הרשמה ליחידים
28/07/2022 8 נסים צוק-רן

הרשמה ליחידים
08/09/2022 8 יואב לביא

הרשמה ליחידים

המחיר כולל: 

 • טיסות סדירות, הטסת הציוד האישי, מיסי נמל והיטלים.
 • הטסת אופניים.
 • 7 לילות במלונות טובים, גסט האוסים ואירוח ביתי בהתאם למפורט בתוכנית הטיול או במקומות ברמה מקבילה.  *הלינה במלונות על בסיס חדרים זוגיים, ביתר סוגי האירוח חלוקת החדרים בהתאם לסידור המיטות. *במקרה של מספר רוכבים אי זוגי, יצטרף אחד הרוכבים לחדר שלישייה או יוסיף תשלום עבור חדר יחיד
 • דמי רישום ע"ס 500 ₪.
 • מדריך מקומי דובר אנגלית מצוות המדריכים של "בוץ" בגיאורגיה.
 • העברות - הסעות משדה התעופה למלון וחזרה, והעברות בהתאם לתוכנית המצורפת.
 • כניסה לאתרים המופיעים בתוכנית הטיול. 

ייחודי לחבילת "שירות מלא":

 • רכיבת הכנה עם המדריך הישראלי טרם היציאה לטיול והתאמת התוכנית לקבוצה באופן המיטבי.
 • סטנדרט מזון משודרג - כלכלה מלאה, 3 ארוחות ביום, בוקר וערב במלון או במסעדה, צהריים בפריסת שטח, בתי מקומיים או במסעדה, בהתאם למפורט בתוכנית. במהלך הרכיבה נשדרג עם חטיפי אנרגיה ופירות, הפסקות קפה ותה תוך כדי הטיול וסיום הרכיבה עם בירה קרה ונשנושים.
 • מנהל טיול ישראלי, מדריך אופניים מצוות "בוץ" ישראל שידאג ללוות אתכם לאורך כל ימי הטיול. 
 • ליווי ותמיכה טכנית במהלך הטיול. 
 • הסעות במהלך ימי הרכיבה כדי להגיע למסלולים הטובים ביותר בהתאם לתוכנית.
 • חולצת רכיבה איכותית של חברת Jinga בעיצוב ומיתוג של בוץ הרפתקאות.

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח רפואי ומטען – חובה לעשות.
 • אופניים או חלקי חילוף.
 • העברות וכניסות לאתרים אשר אינן מופיעות בתוכנית הטיול.
 • טיפים לנותני שירות.
 • ארוחות שאינן כלולות במחיר: ביום הראשון והאחרון במועדי הטיסה או בסמוך לה. הטיסה הינה טיסה ללא מזון.
 • שתייה חריפה/ קלה / חמה בארוחות.

שדרוגים ותוספות:

 • חדר יחיד בעלות כוללת של 189$ לחבילה של 8 ימים (בלילות בהם הלינה בגסט האוסים יתכן כי לא נוכל לספק חדר יחיד בחדר.