בולגריה על שני גלגלים

לא כל יום יכולים רוכבי ארצנו החמה והמיוזעת לרכב בסינגלים ארוכים, למרגלות הרים נישאים ופסגות מושלגות, בין נהרות שוצפים, בנוף עצי מחט זקופי קומה או במעבה יער מלבלב בגווני ירוק. את כל הדברים הללו, ועוד, מצאתי בבולגריה.

מתוך: אתר הטיולים go travel. כתב: אדר שדמי.

חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

גיאורגיה הייקינג | 6 ימים

כל הסיבות לנסוע איתנו לגיאורגיה

  • הליכות בנופים עוצרי הנשימה של הקווקאז על מדרונות העשב של הקווקאז הנמוך בין עדרי כבשים וסוסים, או בנופי ההרים התלולים של הקווקאז הגבוה.
  • נופי ההרים – בקווקאז יש 10 פסגות גבוהות יותר מהפסגה הכי גבוהה באלפים.
  • המטבח הגיאורגי: הטיול כולל 2 ארוחות צהריים במסעדות מקומיות ו-3 פיקניקים בחיק הטבע. וכן, ארוחת סיום הכוללת מופע פולקלור בטביליסי.
  • פגישות פנים אל פנים עם אנשי הקווקאז המרתקים, החיים בהרים הגבוהים באירופה.
  • ביקור באתרי המורשת הלאומית: כנסיית השילוש הקדוש של טסמינדה סמבה, מבצר אנאנורי וסיורים עירוניים מודרכים בגורי- עירו של סטאלין, ובטביליסי בירת גיאורגיה.
  • מסיבת סיום במסעדה עם מוזיקה וריקודים גיאורגיים מסורתיים. בקיצור- חאפלה גרוזינית מטובלת ביין כמיטב המסורת!
מועדים ומחירים מידע כללי תוכנית הטיול

תוכנית הטיול שלנו:

יום 1: תל אביב – טביליסי (Tbilisi) 

נצא בטיסת ערב לטביליסי, נגיע בשעת לילה וניסע ישירות למלון. בהתאם לזמנים ומצב העייפות, נתכנס בלובי להיכרות קצרה עם הצוות המקומי ותוכנית הטיול, שתיה קלה וחצ'פורי מקומי. לילה טוב.


 

יום 2: טביליסי (Tbilisi) – קזבגי (Kazbegi)

היום אנו מתחילים לנסוע על דרך הכביש הצבאי, אל סטפנטסמינדה (קזבגי). בדרך נעצור ונבקר במתחם האדריכלי של אנאנורי (המאה ה-17), אשר נראה מעל מאגר המים הז'ינוואלי היפיפה. לאחר מכן נמשיך בנסיעה ונגיע לסטפנטסמינדה,  שם נלך אל כנסיית השילוש גרגטי שנמצאת בגובה 2170 מטר. במידה ומזג האוויר יאפשר לנו, נוכל לקבל הצצה לאחד הקרחונים הגבוהים ביותר בקווקאז הר הקזבגי (5047 מ'). ארוחת ערב ולינה במלון 3 כוכבים בסטפנטסמינדה. 

מסלול: כ-4 שעות הליכה, טיפוס מצטבר 470 מ'.

*יום זה הוא יום חימום ומעבר לקווקאז, לוח הזמנים אינו מאפשר הליכה ארוכה יותר.


 

יום 3: סטפנטסמינדה Stepantsminda)) – ג'וטה (Juta) – סטפנטסמינדה Stepantsminda))  

בבוקר ניסע דרך עמק סנו המרהיב לכפר ג'וטה (2165 מ'). נמשיך בדרך צרה שתביא אותנו עמוק יותר אל ההרים, שם מחכה הכפר הקטן האקזוטי ג'וטה (Juta). הכפר הישן הזה עדיין מפתיע את המבקרים עם אורח החיים העתיק. ביקור בכפר ג'וטה יהיה באמת חוויה בלתי נשכחת. מג'וטה נתחיל בהליכה נעימה למרגלותיו (2550 מ') של הר צ'אוחבי (3842 מ') המהווה המשך של הליכה בטבע היפיפה. נעלה כחצי שעה וכאן נוכל לראות את הר צ'אוחבי הציורי. נמשיך ללכת דרך הטבע המרתק עד למרגלות הר צ'אוחבי ואז ניסע באותה דרך חזרה לכפר ג'וטה. בסיום ההליכה נחזור למלון בסטפנטסמינדה. 

מסלול: מרחק כ-9 ק"מ, טיפוס מצטבר 500 מ'.


 

יום 4: סטפנטסמינדה Stepantsminda)) – ערוץ טרוסו (Truso) – גודאורי (Gudauri)

היום נטייל בערוץ טרוסו (Truso) היפהפה לאורך הנהר השוצף, נעבור על פני כפרים נידחים, מגדלים עתיקים ואחו אלפיני. נקיק טרוסו ((Truso מפורסם גם בזכות תצורות הסלע שלו שנוצרו על ידי מי מעיינות חמוצים. לאחר מכן נמשיך בנסיעה אל אתר הסקי המפורסם גודאורי (2200 מ'), נבצע צ'ק אין במלון ונתכונן לארוחת הערב.

מסלול: מרחק 16 ק"מ, טיפוס מצטבר 400 מ'.


 

יום 5: גודאורי (Gudauri) – קאדה (Khada) – מצחטה (Mtskheta) – טביליסי (Tbilisi)

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל לצעוד ונטפס עד שנמצא את עצמנו על עמק מקסים מוקף פרחים. הדרך תוריד אותנו למבצר קטן, וזמן קצר אחר כך לנהר קטן. בדרך למטה נעבור במעיינות חמוצים. נרד דרך הטבע והפרחים היפים עד שנגיע לאזור סמוך בכפר קושתי (Quesheti). לאחר מכן נעלה על הסעה אל טביליסי. בדרך נבקר במצחטה ונראה את המקומות ההיסטוריים שלה: כנסיית Jvari (המאה ה-6) וקתדרלת סווטיצ'ובלי (המאה ה-11), שניהם אתרי אונסק"ו. לאחר מכן נגיע לטביליסי.

מסלול: 6-4 שעות הליכה, טיפוס מצטבר כ-150 מ', ירידה מצטברת 1100 מ'.


 

יום 6: טביליסי (Tbilisi) – תל אביב

יום תיירות וסיור בטביליסי

לאחר ארוחת הבוקר יהיה לנו זמן חופשי לסיור בשוק העירוני או ברחובות מרכז העיר הסמוכים למלון. בשעה 12:00 נצא מהמלון לארוחת צהריים במסעדה מקומית. אחר הצהריים נצא לסיור רגלי מודרך בעיר הבירה של הרפובליקה של גיאורגיה: נבקר בבית הכנסת, בכנסיות, בבית המרחץ הטורקי ובשווקים הססגוניים של העיר. לאחר מכן נהנה מזמן חופשי לקניות ושוטטות בעיר. לקראת ערב או לילה ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה.

*התוכנית ביום זה תלויה בשעות הטיסה ועלולה להשתנות בהתאם.


**יתכנו שינויים בתוכנית ובמסלולים בהתאם לשיקולי המדריך והאילוצים בשטח**

הדרכה

כבר משנת 2007 אנו חוקרים את השבילים בקווקאז בכלל ובגיאורגיה בפרט. מאז ועד היום אנו ממשיכים לטייל, לחקור ולחפש שבילים נסתרים ביערות ובין הכפרים, ולהעמיק את היכרותנו ביעד. לאורך השנים הכשרנו צוות גיאורגי מעולה, שירותי ומקצועי. בחבילת שירות מלא  יצטרף מדריך ישראלי. המדריך ינהל את הטיול ויהיה בקשר רציף מול בוץ בארץ, ידאג לתקתוק הלוגיסטיקה ויתן מענה אישי ומיידי לכל צורכי הקבוצה.

בנוסף נהנה גם ממפגש הכנה בישראל וליווי במהלך הטיסה. 

 

לינה

טביליסי – מלון 3 כוכבים, HOTEL ASTORIA https://astoriahotel.ge/

סטפנטסמינדה – מלון 3 כוכבים HOTEL SNO

גודאורי – מלון 3 כוכבים HOTEL MONTE GUDAURI

*המלונות עלולים להשתנות בהתאם למועדי הטיול.

 

ארוחות

פנסיון מלא – 3 ארוחות ביום.  

בחבילת שירות מלא – נהנה מסטנדרט המזון של בוץ, נקבל חטיפי אנרגיה ופרי למהלך ההליכה ונסיים את יום הטיול עם בירה קרה ונשנושים. 

 

 

כבר משנת 2007 אנו חוקרים את השבילים בקווקאז בכלל ובגיאורגיה בפרט. מאז ועד היום אנו ממשיכים לטייל, לחקור ולחפש שבילים נסתרים ביערות ובין הכפרים, ולהעמיק את היכרותנו ביעד. לאורך השנים הכשרנו צוות גיאורגי מעולה, שירותי ומקצועי. בחבילת שירות מלא  יצטרף מדריך ישראלי. המדריך ינהל את הטיול ויהיה בקשר רציף מול בוץ בארץ, ידאג לתקתוק הלוגיסטיקה ויתן מענה אישי ומיידי לכל צורכי הקבוצה.

בנוסף נהנה גם ממפגש הכנה בישראל וליווי במהלך הטיסה. 

 

תאריך יציאה   מחיר סטטוס  
17/06/2020 6 נסים צוק-רן מחיר מלא : 1340$

הרשמה פתוחה
17/06/2020 6 מדריך ישראלי ומדריך מקומי החל מ : 1235$

הרשמה לקבוצות
08/07/2020 6 מדריך ישראלי ומדריך מקומי החל מ : 1235$

הרשמה פתוחה
08/07/2020 6 מדריך ישראלי ומדריך מקומי מחיר מלא : 1360$

הרשמה לקבוצות
09/09/2020 6 מדריך ישראלי ומדריך מקומי מחיר מלא : 1340$

הרשמה פתוחה
09/09/2020 6 מדריך ישראלי ומדריך מקומי החל מ : 1235$

הרשמה לקבוצות