בולגריה על שני גלגלים

לא כל יום יכולים רוכבי ארצנו החמה והמיוזעת לרכב בסינגלים ארוכים, למרגלות הרים נישאים ופסגות מושלגות, בין נהרות שוצפים, בנוף עצי מחט זקופי קומה או במעבה יער מלבלב בגווני ירוק. את כל הדברים הללו, ועוד, מצאתי בבולגריה.

מתוך: אתר הטיולים go travel. כתב: אדר שדמי.

חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

גיאורגיה הייקינג | 8 ימים

כל הסיבות לנסוע איתנו לגיאורגיה

  • טיול מקיף בנופים עוצרי הנשימה של הקווקאז
  • נטייל למרגלות הפסגות הגבוהות באירופה.  כן, בקווקאז יש 10 פסגות גבוהות יותר מהפסגה הכי גבוהה באלפים
  • הניסיון שלנו – 15 שנה בטיולי שטח בגיאורגיה
  • מסלול ייחודי ומקיף לבוץ, המשלב את חבל סוונטי ואיזור הקזבק
  • מסלולי הליכה מגוונים ומעניינים מהמיטב שיש לגיאורגיה להציע בטיול חוצה איזורים מקיף
  • נחיתה בבטומי וטיסה חזרה מטביליסי המאפשרות לנו לעבור את המדינה ממערב למזרח עם מיעוט נסיעות יחסי
  • המטבח הגיאורגי, אוכל מקומי אמיתי: במהלך הטיול נתארח בבתי מקומיים, נאכל במסעדות אותנטיות ונהנה ממופע פולרקלור בטביליסי
  • פגישות פנים אל פנים עם אנשי הקווקאז המרתקים, החיים בהרים הגבוהים באירופה
  • ביקור באתרי המורשת הלאומית: כפרי המגדלים של חבל סוונטי, כנסיית השילוש הקדוש של טסמינדה סמבה ומבצר אנאנורי, וסיורים עירוניים מודרכים בקוטאיסי, ובטביליסי בירת גיאורגיה
  • מסיבת סיום במסעדה עם מוזיקה וריקודים גיאורגיים מסורתיים. בקיצור – חאפלה גרוזינית מטובלת ביין כמיטב המסורת!
מועדים ומחירים מידע כללי תוכנית הטיול

תוכנית הטיול שלנו:

בטיולי ההייקינג שלנו בחרנו בשילוב של מסלולים נהדרים ברמת קושי קלה- בינונית, יחד עם מלונות נוחים וביקור באתרי היסטוריה, מורשת, טבע ותרבות. זהו שילוב מופלא למי שאוהב לטייל, לצעוד ולחוות דרך הרגליים ולא רק ברכב.

השאיפה שלנו היא לצאת בכל יום למסלול הייקינג אשר אורכו בין 4 ל-8 שעות. הליכה מאפשרת לנו להגיע למקומות מופלאים, לצאת ממוקדי תיירות המוניים וליהנות מהטבע האותנטי. ייתכנו ימים קצרים או ארוכים יותר בהתאם לאיזור ולתוכנית הטיול. כמובן שלא נוותר על ביקור באתרים, ערים ועיירות, על הטעמים והריחות של השווקים המקומיים, ועל אירוח בבתים מקומיים היכן שרק ניתן לתה, קפה או ארוחה.

יום 1: תל אביב – בטומי (Batumi) – בצ'ו (Becho)

נצא בטיסת בוקר לבטומי. לאחר הנחיתה, נערוך סיור קצר בעיר ולקראת צהריים ניסע לכפר בצ'ו, כפר המגדלים הראשון בעמק סוונטי עליון. אחר הצהריים נצא לסיבוב קצר בכפר ובסביבתו, בעת ערב נחזור לבית האירוח המשפחתי והחם לארוחת ערב.


יום 2: הכפר בצ'ו Becho)) – מפלי האושבה (Ushba waterfalls) – מסטיה (Mestia)

בצ'ו הוא כפר המגדלים הראשון בעמק, אשר ממוקם למרגלות הר האושבה. שתי פסגותיו מתנשאות לרום של כ-4700 מ'. נצעד דרך רחובות הכפר, בין בתי המגדלים אל היערות העבותים. נחצה את היער עד הגיענו למפלים המרשימים הנשפכים מההרים, על רקע הפסגה הכפולה של הר האושבה.

מסלול: 4-3 שעות הליכה, 400 מ' טיפוס / 6-5 שעות הליכה, 650 מ' טיפוס / 8-7 שעות הליכה, 1050 מ' טיפוס


יום 3: מסטיה (Mestia) – מולחי (Mulakhi) – מסטיה (Mestia)

את הבוקר נפתח בהקפצה קצרה אל הכפר מולחי אשר במעלה עמק האנגרי. מכאן נצעד דרך כפרים עתיקים, חלקם חצי נטושים, נבקר בבתי המקומיים ובמגדלים המרשימים, נעבור דרך אזורי המרעה והיער של חבל סוונטי עליון. נעצור להשקיף על אתר הסקי, העיירה מסטיה ובתי המגדלים שבה בטרם נרד אל העמק. בהגיענו למסטיה נבקר במוזיאון האתנוגרפי המספר את סיפורו של האזור והעם היושב בו.

מסלול: 5-4 שעות הליכה, 520 מ' טיפוס


יום 4: מסטיה (Mestia) – אושגולי (Ushguli) – מרגלות הר השחארה (Shkhara Mt.) – מסטיה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ברכבי 4X4 במעלה עמק סוונטי עליון אל הכפר אושגולי. זהו כפר המגדלים האחרון והגבוה ביותר בעמק, והוא ממוקם ממש למרגלות הר השחארה – הפסגה הגבוהה בגיאורגיה (5068 מ'). נסייר ברחובות הכפר, נהנה מהאווירה הקסומה ונבקר בכנסיית לומריה העתיקה. כמו יתר הכפרים במחוז, הכפר נבנה בימי הביניים והשתמר בצורה נפלאה. מהכפר נטפס לאורך יובליו העליונים של נהר האנגורי (Anguri) המנקז את קרחוני הר השחארה וזורם מפה עד לחוף הים השחור.

מסלול: 6-5 שעות הליכה, 320 מ' טיפוס


יום 5: מסטיה (Mestia) – מערת פרומטיאוס Prometheus Grotto)) – מנזר גאלטי (Gelati Mon.) – קוטאיסי (Kutaisi)

בבוקרו של היום ניפרד ממסטיה וחבל סוונטי עליון. ניסע אל מערת הנטיפים של פרומטיאוס אשר התגלתה בשנות ה-80 של המאה הקודמת. על פי המיתולוגיה היוונית, באזור זה נקשר פרומטיאוס לפסגות ההרים. אורכה של המערה למעלה מ-11 ק"מ (אל דאגה, רק כקילומטר וחצי פתוחים לביקור), נסייר בין אולמות הנטיפים והזקיפים. לאחר ביקור במערה ניסע לארוחת צהריים, מכאן נמשיך אל מנזר גאלטי אשר נבנה על ידי המלך דויד הבנאי במאה ה-12. המנזר מוכר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת, בו קבורים רבים וחשובים ממלכי גיאורגיה. נסיים את היום במלון בעיר קוטאיסי, כמובן שלא נוותר על סיור קצר בעיר השנייה בגודלה בגיאורגיה.


יום 6: קוטאיסי (Kutaisi) – גורי (Gori) – עיר המערות אופליציחה (Uplistsikhe) – גודאורי (Gudauri)

בבוקרו של היום נצא בנסיעה מקוטאיסי מזרחה, לאורך תוואי דרך המשי ההיסוטרית. נעצור לביקור וסיור קצר בגורי, עיר הולדתו של סטלין. נסייר בחצר המוזיאון, נבקר בקרון ונראה את הבית בו נולד. לאחר מכן נמשיך לסיור רגלי בעיר המערות אופליציחה, עיר אשר יושבה במשך למעלה מ-3000 שנה ברצף, על צומת דרכים חשובה של דרך המשי. מכאן נמשיך בנסיעה למבצר אנאנורי, המתחם המרשים על חומותיו וכנסיות מהמאה ה-17 ניצב על רקע אגם ג'ינוואלי. לקראת ערב נגיע למלון בעיירת הסקי גודאורי.


יום 7:  גודאורי (Gudauri) – קזבגי (Kazbegi) – כנסיית השילוש הקדוש של גרגתיGergety) Trinity Church) – דריאלי (Dariali Gorge) – טביליסי

 נצא מהמלון צפונה אל מעבר ג'ווארי (Jvari pass) ברום 2380 מ'. בדרך נעצור במוניומנט הידידות הרוסי אשר ניצב על פי תהום אל מול פסגות הקווקאז. לאחר שעה קלה נגיע לכפר קזבגי, ממנו נטפס בטרק רגלי אל כנסיית השילוש הקדוש של גרגרתי. טיפוס לא קל אך מתגמל, יביא אותנו אל הכנסייה הניצבת גבוה מעל הכפר, כאשר ברקע פסגת הר קזבגי המתנשא לרום של 5048 מ'. נרד חזרה לקזבגי לארוחת צהריים, אחריה ניסע למפלי דבודרקי. אחר הצהריים נצא דרומה על הדרך הצבאית לטביליסי.

בטיבליסי נצא לארוחת ערב לסיום הטיול במסעדה עם אוכל מסורתי, הופעות שירה וריקודים גיאורגים, נשתה לשוכרה, נשיר ונרקוד, ממש כמו כולם!

מסלול: קטע 1- 8 ק"מ, 400 מ' טיפוס, קטע 2- 7 ק"מ, 350 מ' טיפוס


יום 8: טביליסי (Tbilisi) – תל אביב

יום תיירות וסיור בטביליסי

נצא לסיור מודרך בשוק, אחריו ניתן זמן לשוטטות וקניות בשוק העירוני או ברחובות הסמוכים למלון. בשעה 12:00 נצא מהמלון לארוחת צהריים במסעדה מקומית טובה. אחר הצהריים נצא לסיור רגלי מודרך בעיר הבירה של הרפובליקה של גיאורגיה: נבקר בבית הכנסת, בכנסיות, בבית המרחץ הטורקי ובשווקים הססגוניים של העיר. לקראת ערב או לילה ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה (ארוחת הערב ביום זה איננה כלולה).


**יתכנו שינויים בתוכנית ובמסלולים בהתאם לשיקולי המדריך והאילוצים בשטח**

הדרכה

כבר משנת 2007 אנו חוקרים את השבילים בקווקאז בכלל ובגיאורגיה בפרט. מאז ועד היום אנו ממשיכים לטייל, לחקור ולחפש שבילים נסתרים ביערות ובין הכפרים, ולהעמיק את היכרותנו ביעד. לאורך השנים הכשרנו צוות גיאורגי מעולה, שירותי ומקצועי. בחבילת שירות מלא יצטרף מדריך ישראלי. המדריך ינהל את הטיול ויהיה בקשר רציף מול בוץ בארץ, ידאג לתקתוק הלוגיסטיקה ויתן מענה אישי ומיידי לכל צורכי הקבוצה.

בנוסף נהנה גם ממפגש הכנה בישראל וליווי במהלך הטיסה.

ארוחות

פנסיון מלא – 3 ארוחות ביום.  

בחבילת שירות מלא – נהנה מסטנדרט המזון של בוץ, נקבל חטיפי אנרגיה ופרי למהלך ההליכה ונסיים את יום הטיול עם בירה קרה ונשנושים. 

 

לינה

לילה 1:         בית אירוח בכפר בצ'ו, שירותים צמודים.

לילות 4-2:      במלון 3 כוכבים במסטיה.

לילה 5:         במלון 3 כוכבים בקוטאיסי.

לילה 6:         במלון 3 כוכבים בעיירת הסקי גודאורי.

לילה 7:         במלון 3 כוכבים בטביליסי.

*המלונות עלולים להשתנות בהתאם למועדי הטיול.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יעד תאריכים מדריך סטטוס מחיר
גיאורגיה 8 ימים 10-17.6 עמי רוזיליו הרשמה פתוחה 1590$
גיאורגיה 8 ימים 29.8-5.9 נסים צוק רן הרשמה פתוחה 1590$
גיאורגיה 8 ימים 19-26.9 מדריך ישראלי הרשמה פתוחה 1590$
גיאורגיה 8 ימים 3-10.10 מדריך ישראלי הרשמה פתוחה 1590$

 

להרשמה לטיול לחץ/י כאן