חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

מידע כללי על איטליה


הרפובליקה האיטלקית היא מדינה בדרום אירופה, הכוללת למעלה מ-20 איים; מהגדולים שבהם סיציליה וסרדיניה. מצפון היא תחומה על ידי הרי האלפים, שם היא גובלת בצרפת, בשווייץ, באוסטריה ובסלובניה. בצפון-מרכז המדינה נמצאת המדינה הזעירה סן מרינו, ובמרכז המדינה בתוך העיר רומא, נמצאת קריית הוותיקן. בשל צורתה הגאוגרפית מכנים אותה גם "ארץ המגף". בירתה של איטליה היא רומא, והיא גם העיר הגדולה ביותר.

פני השטח: הרי האפנינים נפרשים כמעט לכל אורך חצי האי ומתלכדים בצפון עם הרי האלפים. ממערב וממזרח להרי האפנינים נמצאים רמות ועמקים ובהם עמק הפו בצפון ורמת טוסקנה. רכס הרי האלפים הוא הגבול הצפוני של המדינה ומפריד את איטליה ממרכז אירופה. בצפון-מזרח נמצאים הרי הדולומיטים, שהם הרי גיר משוננים וחדים, השונים מן האלפים. למורדות האלפים נמצאים אגמים גדולים רבים, הניזונים ממימי הפשרת השלגים והקרחונים.

שפה: איטלקית היא שפת המדינה המדוברת בפי כל, ולצדה מכירה המדינה ב-12 שפות מיעוטים נוספות.

אוכלוסייה: 61,680 מיליון נפשות.

דת: הנצרות הקתולית היא הדת הדומיננטית באיטליה. כ-88% מן האוכלוסייה הם קתולים, כ-7% אינם משתייכים לאף דת וכ-2% הם מוסלמים. עוד אחוז אחד מן האוכלוסייה משתייך לדתות אחרות, בהן יהדות.

מטבע: אירו. הקוד המסחרי הינו EUR.

אקלים: במרבית שטחי איטליה יש אקלים ים תיכוני. אזורי הדרום ומרכז איטליה מאופיינים בכמות המים המועטה שבהם.

מעבר גבולות ושהייה: החופשה באיטליה אינה מצריכה ויזת שהייה והכניסה לגבולות המדינה תתבצע ע"י דרכון ישראלי (בתקופה זו ניתן לנוע בין כל מדינות האיחוד האירופי). עם זאת, זמן השהייה לתייר מוגבל לעד 90 יום סה"כ.

חיבור מכשירי חשמל: השקעים באיטליה מספקים מתח של 230 וולט ובתדירות 50 הרץ בדיוק כמו השקעים בישראל. עם זאת צורת החיבור שונה משלנו ובמידה ולמכשירכם תקע המכיל יותר מ-2 פינים (כלומר כולל פין הארקה) יש להצטייד במתאם.