חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

מידע כללי על בולגריה


בולגריה נמצאת בחצי האי הבלקני (מזרח אירופה) וגובלת עם רומניה בצפון, הים השחור במזרח, יוון ותורכיה בדרום וסרביה במערב. לאורך גבולה הצפוני של המדינה עובר תוואי הדנובה ובמזרחה היא גובלת בים השחור. בבולגריה שני רכסי הרים מרכזיים- הרי הבלקן והרודופי. בירת בולגריה הינה סופיה (בבולגרית: София) ובה מתגוררים כ- 1,263,328 מיליון תושבים.

פני השטח: בולגריה היא מדינה קטנה, המאופיינת על ידי מגוון של נופים ואזורי אקלים, החל בפסגות אלפיניות מושלגות ועד לחופים שטופי השמש של הים השחור. ניתן לחלק את פני השטח לארבע יחידות נוף שונות מצפון לדרום: שפלת הדנובה בצפון, במרכז רכס הרי הבלקן, עמק נהר המריצה השוכן מדרום להרי הבלקן והרי רודופי המשתרעים מדרום לנהר המריצה.

שפה: השפה הרשמית המדוברת הנה בולגרית. טורקית ורומנית מדוברות בפי קבוצות מיעוט.

אוכלוסייה: 9 מיליון נפשות.

דת: 60% בולגרים אורתודוקסים, 1% קתולים, 13% מוסלמים.

מטבע: המטבע הבולגרי נקרא "לב" והקוד המסחרי הינו BGN.

אקלים: בולגריה שוכנת באזור בו מתערבבים זה בזה אקלים ים תיכוני ואקלים אירופאי טיפוסי. בחורף שוררות טמפרטורות בטווח של 5 עד 5- מעלות, והמשקעים (גשם או שלג) יורדים באופן תדיר, בעיקר בחודש יוני דווקא. בקיץ (יולי-ספטמבר) לעומת זאת, הטמפרטורות דומות במעט לאלו של מדינות הים התיכון והממוצע הינו 15-21 מעלות צלזיוס.

מעבר גבולות ושהייה: למעבר גבול בולגריה אין צורך באשרת שהייה (ויזה), הכניסה תתבצע באמצעות דרכון ישראלי בתוקף. עם זאת, חשוב לציין כי זמן השהות (לתיירים) מוגבל לעד 90 יום.

חיבור מכשירי חשמל: השקעים בבולגריה מספקים מתח של 230 וולט ובתדירות 50 הרץ בדיוק כמו השקעים בישראל. עם זאת צורת החיבור שונה משלנו ובמידה ולמכשירכם תקע המכיל יותר מ-2 פינים (כלומר כולל פין הארקה) יש להצטייד במתאם.