חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

מידע כללי על גיאורגיה


גיאורגיה (המוכרת בישראל גם כגרוזיה) נמצאת באירואסיה, בעבר הקווקאז לחופו המזרחי של הים השחור. למדינה גבולות עם רוסיה מצפון, עם אזרבייג'ן במזרח, עם ארמניה וטורקיה בדרום, ובמערבה הים השחור. אפשר למצוא בגיאורגיה שילוב עדין בין ישן לחדש, בין מודרני לעתיק, בין נופים בתוליים למרכזי קניות סואנים, שילוב ההופך את הביקור למיוחד ואף בלתי נשכח. בירת גיאורגיה הינה טביליסי ומספר תושביה הינו כ-1,101,100 מיליון תושבים המתפרשים על גבי 350 קמ"ר. 

פני השטח: החלק הצפוני של גיאורגיה מאופיין בהרים גבוהים ובעיקר נופי הקווקאז הגבוה. ההר הגבוה ביותר בשטח גיאורגיה הינו הר שחארה המתנוסס לרום של 5,021 מטר מעל פני הים. בחלקה הדרומי בולטים נופי הקווקאז הנמוך. בין שני רכסי ההרים נמצא הנהר מיטקווארי שמקורותיו במזרח טורקיה והוא נשפך אל הים הכספי בקרבת העיר באקו בירת אזרביג'אן.

שפה: השפה הכי מדוברת היא גיאורגית, אותה דוברים 71% מהאוכלוסייה. שאר השפות הם רוסית, אותה דוברים 9% מהאוכלוסייה, וארמנית, אותה דוברים 7% מהאוכלוסייה.

אוכלוסייה: כ-4 מיליון תושבים.

דת: 83.9% גיאורגים אורתודוכסים, 9.9% מוסלמים, 3.9% ארמנים - גרגוריאנים, 3.9% קתולים 0.8% אחרים.

מטבע: לארי. הקוד המסחרי הינו GEL.

אקלים: האקלים מגוון מאוד בהתחשב בגודלה הקטן של המדינה. באזורי ההרים ומרגלות ההרים של גאורגיה, קר יחסית, לעומת האזורים הנמוכים של מערב גאורגיה אשר חמים יחסית במשך השנה.

מעבר גבולות ושהייה: אין צורך באשרת כניסה מראש לישראלים הנכנסים לגיאורגיה. רשויות ההגירה מעניקות אשרה ל-90 יום עם הכניסה למדינה, ובכל מקרה הסמכות להענקת אשרה זו נתונה לשיקול דעתן הבלעדי של רשויות אלה. מעבר ל-90 יום לא תינתן לתיירים אפשרות שהיה בגיאורגיה ויהיה עליהם לצאת מהמדינה.

לתשומת לבכם- רשויות ההגירה אינן מאפשרות כניסה למי שדרכונו אינו תקף למשך שישה חודשים לפחות.

תרופות: לנוכח האיסור החמור בחוק הגיאורגי בהכנסת תרופות מסוימות, העלול לגרור מעצר, נטילת דרכון ואף עונש מאסר, מומלץ לוודא מראש מאלו תרופות יש להימנע בקישור הבא, תחת "ביטחון אישי".

חיבור מכשירי חשמל: השקעים בגיאורגיה מספקים מתח של 220 וולט (לעומת 230 וולט בישראל) ובתדירות 50 הרץ. אנא בדקו את תאימות המכשיר למתחים אלו לפני שימוש בתשתית המקומית. מעבר לכך, צורת החיבור שונה משלנו ובמידה ולמכשירכם תקע המכיל יותר מ-2 פינים (כלומר כולל פין הארקה) יש להצטייד במתאם.