חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

מידע כללי על יוון


יוון שוכנת בדרום-מזרח אירופה, בקצה הדרומי של חבל הבלקן לחוף הים התיכון . יש בה כ-3,000 איים, והיא גובלת בצפון עם בולגריה, אלבניה ומקדוניה, במזרח עם טורקיה והים האגאי, במערב עם הים היוני ובדרום עם הים התיכון. בירת יוון היא אתונה, ומתגוררים בה כ- 664,000 תושבים.

פני השטח: המדינה מורכבת מאיים רבים. אורך החופים ביוון הוא 14,880 קילומטר ואורך הגבול היבשתי כ-1,160 קילומטר. כ-80% משטח המדינה הררי ויבש, רק 26% מהקרקע ניתנת לעיבוד חקלאי. פינדוס, רכס ההרים במרכז יוון מתנשא לגובה ממוצע של כ-2,650 מטר והנקודה הגבוהה ביותר בו, היא הר האולימפוס אשר בגובה 2,917 מטר מעל פני הים.

שפה: השפה הרשמית ביוון היא כמובן יוונית, והיא מדוברת בפי 10 מיליון איש.

אוכלוסייה: כ- 10,775,643 מיליון נפשות.

דת: רוב היוונים (98%) הם נוצרים אורתודוקסים עם מיעוט מוסלמי קטן של 1.7%. 0.3% מוגדרים כ"אחרים" וכוללים נוצרים מזרמים אחרים, יהודים, וחסרי דת.

מטבע: יורו. הקוד המסחרי הינו EUR.

אקלים: האקלים ביוון הוא ים תיכוני טיפוסי. בחורף יורד שלג בהרים הגבוהים ולעיתים אפילו בבירה אתונה.

מעבר גבולות ושהייה: החופשה ביוון אינה מצריכה ויזת שהייה והכניסה לגבולות המדינה תתבצע ע"י דרכון ישראלי (בתקופה זו ניתן לנוע בין כל מדינות האיחוד האירופי). עם זאת, זמן השהייה לתייר מוגבל לעד 90 יום סה"כ.

חיבור מכשירי חשמל: השקעים ביוון מספקים מתח של 230 וולט ובתדירות 50 הרץ בדיוק כמו השקעים בישראל. עם זאת צורת החיבור שונה משלנו ובמידה ולמכשירכם תקע המכיל יותר מ-2 פינים (כלומר כולל פין הארקה) יש להצטייד במתאם.