חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

מידע כללי על מקדוניה


מקדוניה שוכנת בדרום מזרח אירופה וגובלת בדרום עם יוון, עם אלבניה במערב, סרביה וקוסובו בצפון ובולגריה במזרח. מקדוניה היא אחת המדינות שנוצרו מתוך פירוק הרפובליקה היוגוסלבית והינה עצמאית משנת 1991. הארץ עשירה בהרים, אגמים, יערות וכפרים ציוריים. בירת מקדוניה הינה סקופיה Скопје) במקדונית) ומונה 506 אלף תושבים.

פני השטח: מקדוניה משתרעת על שטח של 25,713 ק"מ רבועים המאופיינים בהרים גבוהים, עמקים נרחבים ושטחים המשמשים לגידולים חקלאיים. פני הקרקע של מקדוניה בעיקר מחוספסים, והיא ממוקמת בין ההר סאר ובין ההר אוסוגובו היוצרים את עמק הנהר וארדאר החוצה אותה. שלושת האגמים שלה (אוכריד, פרספה ודויראן) נמצאים ליד גבולות הרפובליקה הדרומיים, ונחתכים על ידי הגבולות עם אלבניה ויוון.

שפה: השפה הרשמית והנפוצה ביותר היא מקדונית. שפות אחרות המדוברות בפי מיעוטים הן אלבנית, בולגרית, רומאני (מדוברת בפי צוענים), טורקית, סרבית, ולאכית, קווקזית ויוונית.

אוכלוסייה: כ-2 מיליון תושבים.

דת: רוב האוכלוסייה (64.7%) משתייכת לכנסייה המקדונית האורתודוקסית, 33.3% מוסלמים, וזרמים נוצריים אחרים מהווים 0.37% מהאוכלוסייה.

מטבע: המטבע המקדוני נקרא "דינר" והקוד המסחרי הינו MKD.

אקלים: האקלים במקדוניה נע בין אקלים ים-תיכוני לאקלים יבשתי. עונת הקיץ חמה ויבשה, ואילו בעונת החורף הטמפרטורה נמוכה במידה בינונית.

מעבר גבולות ושהייה: אין צורך באשרת כניסה, אך תהליך ביקורת הגבולות בליווי אופניים נעשה בקפידה (צוות התפעול שלנו דואג להכין את כל המסמכים והאישורים מראש על מנת להפוך את התהליך לחלק ולזרז את מעבר הגבול). למגיעים למקדוניה חייב להיות דרכון בתוקף. ויזה אינה נדרשת מאזרחי ישראל והשהייה הינה חופשית למשך 90 יום.

חיבור מכשירי חשמל: השקעים במקדוניה מספקים מתח של 230 וולט ובתדירות 50 הרץ בדיוק כמו השקעים בישראל. עם זאת צורת החיבור שונה משלנו ובמידה ולמכשירכם תקע המכיל יותר מ-2 פינים (כלומר כולל פין הארקה) יש להצטייד במתאם.