חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

מידע כללי על מרוקו


ממלכת מרוקו היא מדינה בשלטון מונרכי בקצה הצפון-מערבי של יבשת אפריקה. מצפון היא גובלת בים התיכון, ספרד ובמצר גיברלטר. במערבה באוקיינוס האטלנטי, במזרחה באלג'יריה ובדרומה בסהרה המערבית, אשר נמצאת בשליטת מרוקו מאז שנות ה-70. בירת מרוקו היא העיר רבאט, אף שהעיר הגדולה והחשובה ביותר היא קזבלנקה.

פני השטח: שליש משטחה של מרוקו הם הרים. רכס הרי האטלס הוא האזור הגבוה ביותר של מרוקו, הוא עובר כעמוד שדרה לאורך כל הארץ, מדרום-מערב לצפון-מזרח. רכס נוסף, לאורך החוף הים-תיכוני, הוא של הרי הריף. ממערב לרכסי ההרים הללו משתפלת רמה היורדת עד חוף האוקיינוס האטלנטי. שני הנהרות העיקריים במרוקו הם מולויה, הנשפך לים התיכון, ואום א-רביע, הנשפך לאוקיינוס האטלנטי.

שפה: השפה הרשמית במרוקו היא ערבית. הערבית המרוקאית היא דיאלקט הנפוץ בעיקר במערב המדינה והיא מעין שילוב של שפות הברבריות והערבית.

אוכלוסייה: כ-33,986,660 מיליון נפשות.

דת: רובה המוחלט של האוכלוסייה (98.7%) הנם מוסלמים.

מטבע: המטבע המקומי נקרא דירהם. הקוד המסחרי שלו הנו MAD.

אקלים: במרוקו מגוון סוגי אקלים; החל מאקלים ים-תיכוני, דרך האקלים היבשתי של פנים הרמה ועד לאקלים המדברי בסהרה.

מעבר גבולות ושהייה: מאז שנת 2000 אין יחסים דיפלומטיים בין ישראל למרוקו, והכניסה למדינה לבעלי דרכון ישראלי מצריכה ויזת כניסה ושהייה.

חיבור מכשירי חשמל: השקעים במרוקו מספקים מתח של 220 וולט ובתדירות 50 הרץ בדיוק כמו השקעים בישראל. עם זאת, צורת החיבור שונה משלנו ובמידה ולמכשירכם תקע המכיל יותר מ-2 פינים (כלומר כולל פין הארקה) יש להצטייד במתאם.