חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

מידע כללי על סלובניה


רפובליקת סלובניה (בסלובניתRepublika Slovenija ) היא רפובליקה בדרום- מרכז אירופה. המדינה גובלת באיטליה במערב, באוסטריה בצפון, בים האדריאטי בדרום- מערב, בקרואטיה בדרום ובמזרח ובהונגריה בצפון- מזרח. בצפון מערב המדינה נמצא רכס האלפים היוליאניים, המהווה חלק משרשרת הרי האלפים. ברכס זה נמצא ההר הגבוה במדינה, הר טריגלב ("הר שלושת הראשים"), המתנשא לגובה של 2,864 מ', ומופיע גם בסמלה ודגלה של סלובניה. בירתה של המדינה היא ליובליאנה, עיר קטנה ויפה אשר שוכנת במרכז סלובניה.

פני השטח: את סלובניה חוצים מספר נהרות מרכזיים. נהר דראווה החוצה את מזרח המדינה, ונשפך לדנובה. נהר סאווה הנובע בהרי האלפים היוליאניים, נהר זה אף הוא נשפך לדנובה, בבלגרד. נהר הסוצ'ה אשר נובע גם כן באלפים היוליאניים, אך זורם דרומה, דרך איטליה, לים האדריאטי. למעלה מ-55% משטחיה של סלובניה מיוערים.

שפה: 88% מן התושבים דוברים סלובנית כשפת אם, וכ-6% מדברים בדיאלקטים שונים של סרבו-קרואטית.

אוכלוסייה: כשני מיליון נפש. צפיפות האוכלוסין, כ-101 נפשות לקמ"ר, נמוכה ביחס למדינות אחרות באירופה.

דת: 78.4% הם נוצרים, 3.6% מוסלמים. שאר הדתות מהוות אחוז קטן מאוד מהאוכלוסייה.

מטבע: אירו. הקוד המסחרי הינו EUR.

אקלים: בסלובניה ישנם שני סוגי אקלים, אקלים ים תיכוני ואקלים קר. אקלים ים תיכוני שורר ברובה של המדינה, והאקלים הקר שורר בצפון שלה, בהרים או במקומות גבוהים.

מעבר גבולות ושהייה: הטיול בסלובניה אינו מצריך ויזת שהייה והכניסה לגבולות המדינה תתבצע על ידי דרכון ישראלי. זמן השהייה לתייר מוגבל עד 90 יום.

חיבור מכשירי חשמל: השקעים בסלובניה מספקים מתח של 220 וולט ובתדירות 50 הרץ בדיוק כמו השקעים בישראל. עם זאת צורת החיבור שונה משלנו ובמידה ולמכשירכם תקע המכיל יותר משני פינים (כלומר כולל פין הארקה) יש להצטייד במתאם.