חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

מידע כללי על רומניה


רומניה היא ארץ הולדתו של הרוזן האיום ולאד צפש (דרקולה). שוכנת בדרום-מזרח אירופה. גובלת עם אוקרינה ומולדובה בצפון, הונגריה במערב, סרביה ובולגריה בדרום והים השחור במזרח. בירתה של רומניה הינה בוקרשט המכילה כ-1.9 מיליון תושבים.

פני השטח: רומניה משתרעת על שטח של 237,500 קמ"ר. במרכז רומניה מתנשאים הרי הקרפטים המשתרעים על קרוב לשליש משטחה, תוך שהם מקיפים בצורת קשת את הרמה המרכזית של טרנסילבניה במערב. כשליש מהמדינה מישורים ושני שליש הם אזורי גבעות או אזורים הרריים. שלושה רבעים משטחה של רומניה מכוסים ביערות.

שפה: השפה הרשמית המדוברת ברומניה היא רומנית, ומדוברת כשפת אם בפי 91% מהאוכלוסייה. הונגרית ורומאני (שפת הצוענים) הן שפות המיעוט החשובות ביותר, המדוברות בפי  6.7% ו 1.1% מכלל האוכלוסייה.

אוכלוסייה: כ-21 מיליון תושבים.

דת: רוב האוכלוסייה (86.8%) הינם נוצרים אורתודוקסים, 4.5% נוצרים קתולים ושאר האוכלוסייה מתחלקת לזרמים הנוצריים האחרים.

מטבע: המטבע הרומני נקרא "לאו" והקוד המסחרי הינו RON.

אקלים: ברומניה אקלים יבשתי-ממוזג, כמות המשקעים השנתית נעה בין 400 מילימטר בדרום-מזרח המדינה ל-1,400 מילימטר בהרי הקרפטים.

מעבר גבולות ושהייה: הטיול ברומניה אינו מצריך ויזת שהייה והכניסה לגבולות המדינה תתבצע על ידי דרכון ישראלי. עם זאת, זמן השהייה לתייר מוגבל לעד 90 יום.

חיבור מכשירי חשמל: השקעים ברומניה מספקים מתח של 230 וולט ובתדירות 50 הרץ בדיוק כמו השקעים בישראל. עם זאת צורת החיבור שונה משלנו ובמידה ולמכשירכם תקע המכיל יותר מ-2 פינים (כלומר כולל פין הארקה) יש להצטייד במתאם.