חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

מסע חוצה פירנאים - רכיבת שטח

סיבות טובות לנסוע:

 • חציית רכס הפירנאים מצפון לדרום בכוח הפדלים שלנו בלבד.
 • מסע נודד Point to Point - ממלון למלון, דרך הכפרים, ההרים והפסגות של הפירנאים.
 • רכיבה בשלוש מדינות שונות: צרפת, ספרד ואנדורה.
 • כ- 300 ק"מ של רכיבה, מהיפות שיש, בלב רכס הפירנאים הפראי.
 • כ- 10,000 מ' טיפוס מצטבר, וכ- 11,000 מ' של ירידות מטורפות בהרי הפירנאים.
 • שני לילות בעיירה הציורית אקס לה טרמס (Ax Les Termes) כולל טבילת רגליים במעיינות החמים שבמרכז העיר ורחצה במעיינות החמים בהרים.
 • יום רכיבה החוצה את הסיירה דל קאדי (Sierra Del-Cadi), רכס ההרים הגבוה בקטלוניה. טיפוס של 2,500 מ' ביום אחד ולא לשכוח 2,600 מ' ירידה מדהימה עד לכפר גוסול (Gosol).
 • ההתרגשות כשמגיעים למנזר מעל ברגה (Berga) ומגלים שנגמרו הפירנאים, ותחתינו שדות ירוקים ומפרץ ברצלונה מנצנץ כחול באופק.
 • סעודת מלכים בטאפאס בברצלונה אחרי המסע, אוי, כמה שהרווחנו כל קלוריה וכמה טעימה הסנגרייה.
מועדים ומחירים מידע כללי תוכנית הטיול

תוכנית הטיול

יום 1: טיסה מתל אביב לברצלונה והעברה למלון להתארגנות
לאחר שנצא מברצלונה, נעצור לפיקניק לילי בדרך הארוכה הלוקחת אותנו לעיר מירפואה (Mirepoix) שלרגלי הפירנאים, בצידם הצרפתי במחוז אריאג' (Ariage). העיר נמצאת בצפון המישור הגדול הקרוי פלטו דה טולוז (Plato de Toulouse)

 


יום 2: מהפלטו של טולוז להרי הפירנאים - ממירפואה (Mirepoix) למונטסג'ר (Montsegur)
נצא ממירפואה על בסיס מסילת רכבת ישנה שהוסבה לשביל אופניים מישורי, נרכוב דרך האזור הכפרי של מישורי טולוז כשהרי הפירנאים ניצבים מולנו כחומה אדירה. לאחר 15 ק"מ מהירים, במישור, נגיע לאגם מונטבל (Montbel), 10 ק"מ של סינגל על שפת האגם יכינו אותנו לנופי הפירנאים שמחכים לנו בהמשך הדרך. הסינגל, הרגוע בהחלט, מכניס לאווירה.
אחרי המישור מתחילים לטפס לפירנאים בטיפוס של 6 ק"מ בדרך יער שתביא אותנו לגדת נהר הטויריי (Touyre) לארוכו נרכוב 8 ק"מ מעולים של סינגל מאתגר, כיאה לחוצה פירנאים. הסינגל מסתיים במעיינות המינרליים של פוטורבה (Fotestorbe lime spring) משם יוותרו לנו עוד 5 ק"מ של סינגל ביער, עד לנקודת הלינה בפוייג דה בורינא (Fougax-et-Barrineuf).
ביום זה ניתן להוסיף מקטע רכיבה הכולל כבישים צדדיים וסינגלים לטירת מונטסג'ר. מהטירה נגלוש בסינגל קצר אל מרכז הכפר הציורי מונטסג'ר (Montsegur), טיפוס די קשה בסינגל וישר לבירה הקרה המחכה בטברנה של מלון האבן היפהפה שלנו, במרכז הכפר הקטן.
מסלול: מרחק - 48 ק"מ, טיפוס מצטבר - 720 מ', ירידה מצטברת - 430 מ'.

תוספת למונטסג'ר – 19 ק"מ, 410 מ' טיפוס וירידה מצטברים (מעגלי).


יום 3: ממונטסג'ר (Montsegur) לאקס לס טרמס (Ax Les Termes)
נפתח את הבוקר בטיפוס קל בכביש צדדי שעובר בלב היער העבות, נקרא לזה חימום. נמשיך למחוז סו (Pays de Sault). אזור זה מעט חם יותר ומתאפיין בהשפעה ים תיכונית. נעצור ליהנות מקניון פראו (Frau Gorges) היפה, דרכו נרכוב בשביל טכני מתון המושך מעלה אל העננים. נחצה את הנהר בדרך לכפר קומוס (Comus), שם נעשה הפסקה לפני תחילתו של הטיפוס הארוך לרמת צ'יולה (Plateau de Chioula). מהרמה הגבוהה נרד בסינגלים ארוכים וזורמים אל אקס לס טרמס (Ax Les Termes).


מסלול: מרחק - 40 ק"מ, טיפוס מצטבר - 1,450 מ', ירידה מצטברת -  1,300 מ'.

 

יום 4 – אקס לס טרמס (Ax Les Termes)
יום זה מעלה אותנו לכיוון ההרים הגבוהים של חבל אריאג' (Ariege). מעמק אסקו (Ascou) נתחבר אל עמק אורלו (Orlu). נרכוב בסינגל מישורי לאורך נהר הזהב, במקום שבו נהגו לכרות את המתכת האצילית ממי הנהר הקפואים. לאט לאט נטפס בשיפועים בשבילי יער צרים, לכיוון אוכף דה ז'ו (Col De Jue). נמשיך בירידה בסינגלים מדהימים לכיוון העיירה מראנס (Merens), שם נבקר בכנסייה עתיקה מימי הרומאים ו/או נרחץ במי המעיין החם שמעל לעיר. את היום נסיים חזרה באקס לס טרמס כשאנו רוכבים על שפת נהר האריאג'. ביום זה יש אפשרות לרכוב קטע נוסף המחבר את משולש הגבולות צרפת, אנדורה וספרד, בו נעובר ביום המחרת, ובכך להשלים חצייה מלאה של הפירנאים.

מסלול: מרחק – 46/38 ק"מ, טיפוס מצטבר - 1,470/1,260 מ', ירידה מצטברת - 1,470/1,260 מ'.

 

יום 5 – מאקס לס טרמס (Ax Les Termes) לבלוור דה-סרדניה (beleverde Cerdanya)
נפתח את הבוקר בהקפצה לאנדורה שבמרכז הפירנאים. נחצה את הגבול הספרדי ב"שער הלבן" (Portella Blanca), מעבר גבול שממוקם על שיא הרכס בגובה 2,517 מ' מעל פני הים. מכאן נצא לרכיבה אלפינית בנופי ההרים הכהים, עטורי הפסגות המושלגות. לאחר חימום בעלייה קלה לקו הרכס החד, נרד בחדות לאגם נסתר ונמשיך 18 ק"מ של ירידה מהנה על משטחי עשב בר שבהם יש שבילי עיזים צרים. בסופה של הירידה נתחבר לקו הרכיבה מיום האתמול, מעל לעיירה מרנס (Merence), ונמשיך לגלוש אל הצד הספרדי של הפירנאים. פתאום נמצא את עצמנו באווירה שונה לחלוטין. הצד הספרדי זוכה למזג אוויר חם ושמשי יותר ולכן נקרא בפי המקומיים ה"פירנאים של השמש". שינויי האקלים גורמים לשינויים באופי פני השטח ובסוג הצמחייה.

בהמשך היום נרד מהרי אנדורה אל רמות הפירנאים הגבוהות שבספרד. נהרות עצומים ילוו אותנו ברכיבה מישורית, בלב העמקים התחומים בפסגות המושלגות של ההרים הגבוהים. יום זה מתאפיין בנופים מושלגים מדהימים, במגוון דרכים ושבילים ובעיקר, בחצייה של שני גבולות בין שלוש מדינות.

מסלול: מרחק - 65 ק"מ, טיפוס מצטבר - 450 מ', ירידה מצטברת - 1,800 מ'.

 

יום 6 – מבלוור דה-סרדניה (Belever de Cerdanya) לגוסול (Gosol)
נפתח את היום בטיפוס יפה על חומת צוקי רכס הסיירה דל-קאדי ((Sierra Del-Cadi, כאשר מסביבנו יערות מחטניים. נמשיך בירידה מהנה תחת עצי המחט אל נופי ההרים הרכים שבשמורת הטבע דל קאדי (National Park Del-Cadi), עד לעיירה הקסומה בגה ((Bega. מכאן נוכל לבחור אם להמשיך ברכיבה ובטיפוס עד לרמות הירוקות הגבוהות שבלב הפירנאים הקטאלוניים, ליהנות מעוד טיפוס ארוך כשסינגל נפלא בירידה מחכה לו בסופו, או לנסוע ברכב אל המלון שבגוסול (Gosol).

מסלול: מרחק -  67 ק"מ, טיפוס מצטבר - 1,200 מ' או 2,500 מ', ירידה מצטברת - 1,400 מ' או 2,600 מ'.

 

יום 7 – מגוסול (Gosol) לברגה (Berga)
החלק האחרון בטיול מוביל אותנו מקוראלט (Queralt), דרך יער ים תיכוני, לרמה הגבוהה והיפה של פגוארה (Peguera). הדרך זורמת על הרמה הגבוהה בירידות מהנות, דרך יערות ושטחים פתוחים. הנוף כאן דרמתי. גושי סלע שניתקו מן ההר שוכבים בלב כרי הדשא השלווים. סינגל נפלא שנבנה עבור רכבת מכרות צרה מדביק אותנו ברכיבה על שפת צוק. בדרכנו נעבור אף במנהרות הכורים, שכאילו נחצבו בשביל אופניים. זו ארץ של הרים, צוקים ועמקים תלולים. בסופו של היום נגיע אל מנזר נישא מעל לעיר ברגה (Berga), משם נחזה בים התיכון המנצנץ לחופה של ברצלונה ונקנח בירידה בסינגל טכני עד לעיר ברגה שלמרגלות ההרים.

מסלול: מרחק - 48 ק"מ, טיפוס מצטבר - 1,380 מ', ירידה מצטברת - 1,500 מ'.

 

יום 8 – העברה חזרה לברצלונה
נפתח את היום בארוחת בוקר מפנקת – זהו, סיימנו לרכוב. לאחר אריזת האופניים נצא לנסיעה בת שעה לברצלונה.אם מועד הטיסה יאפשר זאת, נצא לסיור ולבילוי בעיר (בהתאם לזמני הטיסות).
נשמח לשבת איתכם על כוס סנגרייה קרה בטאפאס המקומי האהוב עלינו.

חוזרים הביתה בטיסה מברצלונה לתל אביב.

לגלריית התמונות של המסע (צילום: נסים צוק-רן)

הדרכה וליווי:

את המסע ידריך מדריך אופניים צרפתי, דובר אנגלית. המדריך מקומי, חי ברכס הפירנאים ומכיר את ההרים ואת השבילים הנסתרים בהם, ובנוסף, הינו בוגר קורס אקדמי להדרכת אופניים ומוסמך מטעם איגוד האופניים הצרפתי (FFC). מדובר ברוכב-על, בעל מיומנויות רכיבה מדהימות וכן יכולת טכנית וכושר גופני גבוהים.

יחד עם המדריך ילווה את המסע מדריך ישראלי מצוות המדריכים של בוץ, אשר יתפעל את המנהלות וידאג לכל צורכי הקבוצה.

ההדרכה בטיול תכלול הן הדרכה גיאוגרפית על המקומות שבהם אנו רוכבים והן הדרכת רכיבה וספורט. כל זאת כדי שתצאו עם ידע מקצועי רב יותר. עצם היותו של המדריך בן המקום, תאפשר לכם הרוכבים הצצה נדירה לעולם התרבותי, למסורת ולמנהגים של תושבי הפירנאים.

כחלק מההכנות לטיול ניפגש לרכיבת היכרות בארץ לפני היציאה למסע.

 

לינה:

במהלך המסע נלון במלונות בכפרים ובעיירות הפזורים לאורך הדרך. המלונות ברמת תיירות טובה (3-2 כוכבים) והלינה בחדרים זוגיים, הכוללים מקלחת, שירותים, טלוויזיה ועוד. המלונות הם בסיסיים בד"כ.

במלונות ישנו אזור לאחסון האופניים וכן צינור שטיפת אופניים בחצר. אנו נפתח בכל מלון עמדת תיקון אופניים לאלה מכם שיזדקקו לכך.

 

ארוחות:

בכל יום רכיבה נסעד את ארוחת הבוקר והערב במלון. מדי בוקר נקבל ארוחה ארוזה לצהריים וכן מזון למהלך הרכיבה. ביום הראשון לטיול, לאחר הנחיתה בברצלונה, נעצור לפיקניק לילי בדרך לעיר פואה (Foix) שבצרפת. ארוחת הצהריים ביום האחרון בברצלונה אינה כלולה במחיר. עם זאת אנחנו מכירים טאפאס בר מדהים במחירים טובים, אז אתם מוזמנים להצטרף אלינו לכוס סנגרייה קרה.

 

המחיר כולל:

 • טיסה ישירה לברצלונה הכוללת:
 • הטסת הציוד האישי : מזוודה + טרולי או תיק גב.
 • מיסי נמל והיטלים.
 •  הטסת האופניים. 
 • העברות משדה התעופה למלון ובחזרה.
 • העברות במהלך ימי הטיול בהתאם למפורט בתוכנית הטיול.
 • 7 לילות במלונות ברמת תיירות טובה, על בסיס אדם בחדר זוגי. *במקרה של מספר רוכבים אי זוגי, יצטרף אחד הרוכבים לחדר שלישייה או יוסיף תשלום עבור חדר יחיד.
 • פנסיון מלא – 3 ארוחות ביום, מארוחת הערב ביום הראשון ועד ארוחת הערב ביום השביעי.
 • דמי רישום ע"ס 500 ₪.
 • שירות 24/7 במספר חירום ייעודי במהלך הטיול.

ייחודי לחבילת שירות מלא: 

 • מדריך אופניים ישראלי.
 • רכיבת הכנה עם המדריך הישראלי טרם היציאה לטיול.
 • כניסה חופשית לכל האתרים המופיעים בתוכנית הטיול.
 • סטנדרט מזון משודרג – במהלך הרכיבה נהנה מחטיפי אנרגיה ופירות, בסיום הרכיבה נתפנק עם בירה קרה ונשנושים.
 • חולצת רכיבה איכותית של חברת Jinga בעיצוב ומיתוג של "בוץ".

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח רפואי ומטען – חובה לעשות.
 • ארוחות צהריים וערב ביום האחרון בברצלונה.
 • שתיה קלה ואלכוהול בארוחות.
 • טיפים לנותני שירות.