ארמניה

טיול אופניים לפירנאים כביש

מקדוניה | AM

חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

מקדוניה, 8 ימים חבילת שירות מקומי (XC)

סיבות טובות לנסוע איתנו למקדוניה:

 • 5 ימי רכיבה במגוון נופים מרהיבים המשתנים לאורך המסלול.  אין יום רכיבה הדומה לקודמו.
 • גלישה מרכס גליצ'יצה (Galichica) אל מי הטורקיז של אגם אוכריד (Ohrid) המוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.
 • רכיבה בשלושת הפארקים הלאומיים - גליצ'יצה (Galichica), פליסטר (Pelister) ומברובו (Mavrovo).
 • העיר אוכריד (Ohrid)! נסייר ברובע העתיק של העיירה ובטיילות היפות שלשפת האגם, בהן נהנה מבתי הקפה, המסעדות ומקומות הבילוי.
 • היכרות עם תרבות הגבינות והיין של מקדוניה – טעמים שלא הכרתם!
 • הירידה מהר פליסטר בסינגל טכני מאוד שמאבד 1000 מ' גובה, ישר לעיירה ביטולה, לבירה שאחרי.
 • לינה במלונות שנבחרו בקפידה כדי להעניק לכם חופשה מעולה מבית בוץ הרפתקאות!
מועדים ומחירים מידע כללי תוכנית הטיול

יום 1: תל אביב – טיראנה – מקדוניה

נצא בטיסת צהריים מתל אביב לטיראנה שבאלבניה. בשדה התעופה נפגוש את הצוות המקדוני ונצא בנסיעה בת כשעתיים וחצי למקדוניה, אל העיירה אוכריד (Ohrid). נרכיב את אופנינו ולאחר מכן נמשיך לארוחת ערב מקדונית ראשונה, לאחריה לינת לילה במלון.


 

יום 2: הפארק הלאומי גליצ'יצה (Galichica) 

מאוכריד נצא בהקפצה קצרה אל הכפר וולסטובו (Velstovo), ברום 1000 מ' מעל לפני הים. מכאן נטפס ברכיבה בשביל נופי, בלב רכס גליצ'יצה. השביל עובר דרך תופעות גיאולוגיות מיוחדות ויערות אלונים צפופים, ובהמשך חוצה את קו העצים לאזור של צמחייה סב-אלפינית. מדי פעם תיפתח מולנו הצצה לאגם אוכריד או אגם פרספה (Prespa), אשר משני צידי הרכס. לקראת הצהריים נגיע לכפר דולנו קוניסקו (Dolno Konjsko), התלוי על צלע הר מעל לאגם אוכריד. כל שנותר הוא לרדת בשבילים או בסינגלים אל אגם אוכריד לרחצה ורכיבה קלה לאורך החוף עד למלון.

אחר הצהריים נצא לסיור רכיבה בעיר אוכריד: נרכוב אל המצודה המפורסמת הניצבת בראש הגבעה, נבקר באמפיתיאטרון הרומי המרשים ובכנסיות העיר העתיקות. לא נפסח על הטיילות הססגוניות, על השווקים הצבעוניים ועל רחובותיה הצרים והמטופחים של העיר. בערב נצא למסעדה מקומית ונהנה ממטעמי המטבח הטיפוסיים לאזור. נמשיך לבילוי לילי ברחובות התוססים.

מסלול: מרחק 55-40 ק"מ, טיפוס מצטבר 750 מ', ירידה מצטברת 1350-900 מ'.


 

יום 3: הר ג'בלאניצ'ה (Mount Jablanica)

הרכיבה מתחילה בכפר ווצ'אני (Vevchani) אשר ברום הר ג'בלאניצ'ה ומסתיימת בכפר רדוז'דה (Radožda), השוכן לו במפרץ על שפת אגם אוכריד. מווצ'אני, הידוע בזכות המעיינות שבו, נטפס בכביש אספלט צדדי לאורכה של דרך רומית עתיקה, בין יערות עצי אשור עתיקים. במעלה ההר נגיע לכפר קטן ממנו נוף פנורמי מדהים על אגם אוכריד וההרים שמעבר לגבול אלבניה. המשך היום יהיה בירידה מהירה, ביער האשורים על שבילי יער, עד לחופו של אגם אוכריד, בדיוק בזמן לרחצה של סוף רכיבה.

מסלול: מרחק 35-25 ק"מ, טיפוס מצטבר 650-400 מ', ירידה מצטברת 1250-500 מ'.   


יום 4: מהר ג'בלאניצ'ה אל שמורת מברובו (Mavrovo)

ביום זה נרכוב באיזור היפה ביותר של הר ג'בלאניצ'ה. נתחיל אותו מהכפר לבונישטה (Labunishta) ונטפס בדרכים עקלקלות עד לגובה 1700 מטר. הנוף מסביבנו יהיה צמחיית יער עבותה ופראית. כשנגיע אל מתחת לפסגת צ'ומה (Chuma), תפחת הצמחייה הצפופה ואת מקומה יתפסו שדות מרעה ירוקים. לאחר רכיבה של קילומטר נתחיל את הירידה, תוך חזרה אל נופים של צמחייה הדוקה, אל עבר הכפר מודריץ' (Modrich). נסיים את הרכיבה וניסע אל היעד הבא שלנו – שמורת הטבע מברובו (Mavrovo) בה נטייל מחר.

מסלול: מרחק 37 ק"מ, טיפוס מצטבר 1000 מ', ירידה מצטברת 1100 מ'. 


 

 יום 5: יום מנוחה ותיירות – נסיעה למברובו

את יום זה ננצל ליום מנוחה ומעבר מאוכריד למברובו. קבוצות שיהיו מעוניינות יוכלו להוסיף אטרקציות תיירותיות בתוספת תשלום.


יום 6: מברובו – ורבן (Vrben) – סטרזימיר (Strezimir) – מברובו

נתחיל את היום בטיפוס נינוח משפת האגם, על דרך נופית המובילה לכפר ורבן (Vrben) הממוקם בלב ההרים. משם נרכוב על דרך השומרת על קו הגובה, למרגלות הפסגות הגבוהות במקדוניה. השביל בנוי לאורך אמת מים, האוספת את מי הנחלים לאגם מברובו, עולה ויורד בין יערות מרשימים. לעתים, נעלה מעל לקו היער לתצפית נוף יפה אל הפסגות הגבוהות של הרי הסאר Sharr)). לאחר ארוחת הצהריים, נתחיל ליהנות מירידה ארוכה אשר תיקח אותנו אל תחתית העמק, שם נרכוב לאורך נהר הזורם בעוז ויוצר קניון צר. בסוף הרכיבה נעמיס את אופנינו וניסע חזרה למלון.

מסלול: מרחק 40 ק"מ, טיפוס מצטבר 600 מ', ירידה מצטברת 750 מ'.


 

יום 7: הר ביסטרה (Bistra) – ממברובו לבושקוב מוסט (Boshkov Most)

את החלק הראשון של הרכיבה נעביר בדיווש דרך שדות מרעה לכבשים. נעבור ליד אגמים צלולים של מי שלגים שנמסו, ונטעם מידי פעם מהגבינות המפורסמות שמיוצרות ע"י המקומיים. כשנגיע לרום של 1850 מטר, נעזוב את השביל לכיוון חוות הכבשים הנודעת של קירילבץ' (Kirilevec) – מקום ייצורה של גבינת הכבשים המפורסמת והטובה ביותר במקדוניה. לא נוותר על סיור קצר בחווה והסבר על תהליך ייצור הגבינה, כן... גם שם נעשה עצירה לטעימה קצרה! נמשיך בדרכנו לעיירה לזרופול (Lazaropole) לעוד עצירת קפה קטנה לפני העליה, אבל אין עליה בלי ירידה... השביל יוביל אותנו לאחת מירידות הדאונהיל היפות בשמורה. יופי של סיום! חניה סופית בעיירה טרסונץ' (Tresonce) שלצד הנהר, שם נעמיס את האופניים ונחזור למלון במברובו ללילה האחרון.

מסלול: מרחק 45 ק"מ, טיפוס מצטבר 600 מ', ירידה מצטברת 1180 מ'.


יום 8: נסיעה לשדה התעופה בטיראנה – תל אביב

הגענו ליומו האחרון של הטיול. לאחר ארוחת הבוקר נצא לאוכריד ונהנה מסיור בעיר. לאחר מכן נארוז את האופניים ונצא לנסיעה לשדה התעופה בטיראנה, ומשם בטיסה חזרה לתל אביב.

 

 


      **יתכנו שינויים בתוכנית ובמסלולים בהתאם לשיקולי המדריך והאילוצים בשטח** 


 

ההדרכה שלנו, ההנאה שלך!

כמו ברוב יעדי "בוץ", גם במקדוניה הרכבנו צוות מדריכים מקומי המכיר היטב את השטח, ויוביל אותנו בין שפע השבילים והסינגלים הפזורים בשטח. תוכלו לשדרג את החוויה עם חבילת "שירות מלא" בה יצטרף אליכם מדריך אופניים ישראלי מצוות "בוץ". המדריך הישראלי ינהל את הטיול בקשר רציף מול החברה בארץ, ידאג לתקתוק הלוגיסטיקה ויתן מענה אישי ומיידי לכל צורכי הקבוצה.

 


אוכל קדימה אוכל!

3 ארוחות ביום; ארוחות בוקר במלון, ארוחות צהריים בימי הרכיבה בפיקניק, וארוחות ערב בשריות במלון או במסעדה סמוכה. תוכלו לשדרג את סטנדרט המזון עם חבילת "שירות מלא" ולקבל חטיפי אנרגיה ופרי למהלך הרכיבה, הפסקות קפה תוך כדי הטיול ולסיים את יום הרכיבה עם בירה קרה ונשנושים.

 


איפה נישן?  

אוכריד: לילות 3-1 מלון 5 כוכבים מעולה הממוקם על רצועת חוף כ-4 ק"מ דרומית לאוכריד. במלון טראסה יפיפייה הצופה על האגם, עם אינטרנט אלחוטי וספא הכולל סאונה ושירות מסאג'ים (בתשלום).

 מברובו: לילות 7-4 מלון 4 כוכבים הממוקם למרגלות הר ביסטרה בתוך שמורת טבע. במלון שירותי ספא הכוללים בריכה, סאונה וג'קוזי. למלון נגישות גבוהה לשבילי האופניים של העיירה וליציאה למסלולי הרכיבה ביערות הסמוכים לה. 

*קיימת אפשרות בכל המלונות לשדרוג החדר ליחיד (בתוספת תשלום)

 

למחירים ופרטים נוספים התקשרו אלינו 074-7010710 


המחיר כולל: 

 • טיסות שכר, הטסת הציוד האישי, מיסי נמל והיטלים.
 • הטסת האופניים.
 • 7 לילות- 3 לילות במלון 5 כוכבים באוכריד, 4 לילות במלון 4 כוכבים במוורובו.  *במקרה של מספר רוכבים אי זוגי, יצטרף אחד הרוכבים לחדר שלישייה או יוסיף תשלום עבור חדר יחיד.
 • דמי רישום ע"ס 500 ₪.
 • 6 ימי הדרכת רכיבה של מדריך אופניים מקומי דובר אנגלית.
 • כלכלה מלאה, 3 ארוחות ביום, בוקר וערב במלון או במסעדה, צהריים בפריסת שטח או במסעדה, בהתאם למפורט בתוכנית.
 • ליווי ותמיכה טכנית במהלך הטיול על ידי צוות "בוץ" מקדוניה.
 • הסעות במהלך ימי הרכיבה כדי להגיע למסלולים הטובים ביותר בהתאם למפורט בתוכנית.

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח רפואי ומטען – חובה לעשות.
 • אופניים או חלקי חילוף.
 • העברות וכניסות לאתרים אשר אינן מופיעות בתוכנית הטיול.
 • טיפים לנותני שירות.
 • שתייה חריפה / חמה / קרה בארוחות.
 • ארוחות על הטיסה: הטיסה הינה טיסה ללא מזון.

שדרוגים:

 • חולצת רכיבה ממותגת של בוץ תוצרת חברת JINGA: חולצה ארוכה: 110 ₪ | חולצה קצרה: 90 ₪.
 • חבילת "שירות מלא" הכוללת מדריך ישראלי, טיול היכרות בארץ, חולצת רכיבה ושדרוג סטנדרט המזון – פנו אלינו לפרטים.
 • חדר יחיד בעלות כוללת של 189 € לחבילה של 8 ימים.