חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

מקדוניה 6 ימים, שירות מלא (XC)

סיבות טובות לנסוע איתנו למקדוניה:

 • 6 ימי רכיבה במגוון נופים מרהיבים המשתנים לאורך המסלול. אין יום רכיבה הדומה לקודמו.
 • גלישה מרכס גליצ'יצה (Galichica) אל מי הטורקיז של אגם אוכריד (Ohrid) המוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.
 • רכיבה בשלושת הפארקים הלאומיים - גליצ'יצה (Galichica), פליסטר (Pelister) ומברובו (Mavrovo).
 • העיר אוכריד (Ohrid)! נסייר ברובע העתיק של העיירה ובטיילות היפות שלשפת האגם, בהן נהנה מבתי הקפה, המסעדות ומקומות הבילוי.
 • היכרות עם תרבות הגבינות והיין של מקדוניה – טעמים שלא הכרתם!
 • הירידה מהר פליסטר בסינגל טכני מאוד המאבד 1000 מ' גובה, ישר לעיירה ביטולה, לבירה שאחרי.
 • לינה במלונות שנבחרו בקפידה כדי להעניק לכם חופשה מעולה מבית בוץ הרפתקאות!
מועדים ומחירים מידע כללי תוכנית הטיול

יום 1: תל אביב – אוכריד – מברובו  

נצא בטיסת בוקר מתל אביב לאוכריד, מקדוניה. בשדה התעופה נפגוש את הצוות המקומי ונרגע בארוחת צהריים. לאחר מכן נרכיב את האופניים ונעלה על העברה של כשעה לעיירה וולסטובו ( Velestovo), ברום 1000 מ' מעל לפני הים. מכאן נטפס ברכיבה בשביל נופי, בלב רכס גליצ'יצה. השביל עובר דרך תופעות גיאולוגיות מיוחדות ויערות אלונים צפופים, ובהמשך חוצה את קו העצים לאזור של צמחייה סב-אלפינית. מדי פעם תיפתח מולנו הצצה לאגם אוכריד או אגם פרספה (Prespa), אשר משני צידי הרכס. לאחר 300 מטר טיפוס ניכנס לאחד מדרכי הסינגל היפים ביותר, הנמצאים מסביב לאגם שיוריד אותנו עד לכניסה של שמורת הטבע, שם נפגוש את הרכב עם הנגרר, נעמיס את האופניים ונצא בנסיעה של כשעתיים למברובו.

מסלול: מרחק 10 ק"מ, טיפוס מצטבר 300, ירידה מצטברת 670 מ'.


 

יום 2: פארק לאומי מברובו – הרכסים הגבוהים – אגם מברובו

שמורה חדשה – נופים חדשים. נצא לרכיבה לאורך חופו הדרומי של האגם. לאחר 14 ק"מ שטוחים וקלים על כביש צדדי, ניכנס ליערות הצפופים. טיפוס מתון ונוח יביא אותנו אל ראשי ההרים, תוך כדי מעבר ליד מעיין סטודנס (Studence) היפיפה. בגובה 1650 מ' נחליף את נוף היער הצפוף, בנוף של שטחי מרעה לכבשים. לאחר 10 ק"מ, נגיע לחוות הכבשים קווקרניק (Cavkarnik), המייצרת את אחת הגבינות המעולות באזור ונטעם ממעשה ידיהם. מהחווה נרד בסינגל דרך היער, אל מול נופי האגם המרהיב ביופיו הישר אל העיירה מברובו. נחזור למלון ונתפנק בג'קוזי ובסאונה לפני ארוחת הערב.

מסלול: מרחק 37 ק"מ, טיפוס מצטבר  600מ', ירידה מצטברת 600 מ'.


יום 3: מברובו – ורבן (Vrben) – סטרזימיר (Strezimir) – מברובו

 נתחיל את היום בטיפוס נינוח משפת האגם, על דרך נופית המובילה לכפר ורבן (Vrben) הממוקם בלב ההרים. משם נרכוב על דרך השומרת על קו הגובה, למרגלות הפסגות הגבוהות במקדוניה. השביל בנוי לאורך אמת מים, האוספת את מי הנחלים לאגם מברובו, עולה ויורד בין יערות מרשימים. לעתים, נעלה מעל לקו היער לתצפית נוף יפה אל הפסגות הגבוהות של הרי הסאר Sharr)). לאחר ארוחת הצהריים, נתחיל ליהנות מירידה ארוכה אשר תיקח אותנו אל תחתית העמק, שם נרכוב לאורך נהר הזורם בעוז ויוצר קניון צר. בסוף הרכיבה נעמיס את אופנינו וניסע חזרה למלון.

מסלול: מרחק 40 ק"מ, טיפוס מצטבר 600 מ', ירידה מצטברת 750 מ'.


 יום 4: הר ג'בלאניצ'ה (Mount Jablanica) – אוכריד

הרכיבה מתחילה בכפר ווצ'אני (Vevchani) אשר ברום הר ג'בלאניצ'ה ומסתיימת בכפר רדוז'דה (Radožda), השוכן לו במפרץ על שפת אגם אוכריד. מווצ'אני, הידוע בזכות המעיינות שבו, נטפס בכביש אספלט צדדי לאורכה של דרך רומית עתיקה, בין יערות עצי אשור עתיקים. במעלה ההר נגיע לכפר קטן ממנו נוף פנורמי מדהים על אגם אוכריד וההרים שמעבר לגבול אלבניה. המשך היום יהיה בירידה מהירה, ביער האשורים על שבילי יער, עד לחופו של אגם אוכריד, בדיוק בזמן לרחצה של סוף רכיבה.

מסלול: מרחק 35-25 ק"מ, טיפוס מצטבר 650-400 מ', ירידה מצטברת 1250-500 מ'. 


יום 5: הפארק הלאומי פליסטר (Pelister)

נתחיל את היום בהעברה של כשעה לנקודת המידע של הפארק הלאומי פליסטר בגובה 1300 מטר. החלק הראשון של השביל עובר דרך יער אורנים סמיך המייצג את Molika - מינים אנדמיים ייחודיים בבלקן. בגובה של 1800 מטר, אנו עוזבים את חגורת היער ורוכבים בשטח המרעה עד לפסגת פליסטר בגובה 2600 מטר. משם נתחיל בירידה על דרך עפר רחבה ונעבור ליד האגם הקרחוני הקטן - אגם Pelistersko, ולאחר מכן לאגם הגדול Pelistersko שבו נעצור לפיקניק. לאחר העצירה נמשיך ברכיבה על סינגל דרך נופים, עם נוף נפלא של החלל הפתוח ועמק נהר Sapundjica. נעבור דרך התיישבויות וכפרים עד שנגיע לכפר Dihovo, שם מי שמעוניין יוכל לשבת וליהנות מבירה איכותית. נחזור בהסעה ונהנה מקצת זמן חופשי והרגעות על חופי הנהר וארוחת ערב בעיר.

מסלול: מרחק 35-25 ק"מ, טיפוס מצטבר 1100-700 מ', ירידה מצטברת 1250-800 מ'. 


 יום 6: הפארק הלאומי גליצ'יצה (Galichica)

מאוכריד נצא בהקפצה קצרה אל מעבר ההר Lipova Meadow שבו נתחיל ברכיבה. החלק הראשון הוא רכיבה קצרה על כביש סלול דרך יער אשור ישן. בקילומטר החמישי נעצור לצילומים מרשימים בנקודת תצפית המשקיפה ל Prespa Lake, הנמצא בצד המזרחי של ההר. נמשיך וניכנס למישור ההר הגבוה Asangjura שבו אנו רוכבים בדרך מוגנת לחלוטין, המגוון הביולוגי אנדמי שבו יפגיש אותנו עם הרבה חיות מקומיות. בשני הקילומטרים האחרונים של הרכיבה נטפס לאט למעבר Krstec למקום שבו נתחיל לרדת לכיוון הכפר Velestovo. משם נתחבר לסינגל זורם היורד לדרך הכפרים Shipokno ומשם לכפר Raca, ולאחר מכן לחופי אגם אוכריד.

בסיום הרכיבה נארוז את האופניים, נאכל ארוחת צהריים, ובסיומה נצא עם ההסעה לשדה התעופה.

 מסלול: מרחק 27 ק"מ, טיפוס מצטבר 250 מ', ירידה מצטברת 1350-900 מ'.

 

 

 


      **יתכנו שינויים בתוכנית ובמסלולים בהתאם לשיקולי המדריך והאילוצים בשטח**


 

 

ההדרכה שלנו, ההנאה שלך!

כמו ברוב יעדי "בוץ", גם במקדוניה הרכבנו צוות מדריכים מקומי המכיר היטב את השטח, ויוביל אותנו בין שפע השבילים והסינגלים הפזורים בשטח. בחרתם לשדרג את החוויה עם חבילת "שירות מלא" בה יצטרף אליכם מדריך אופניים ישראלי מצוות "בוץ". המדריך הישראלי ינהל את הטיול בקשר רציף מול החברה בארץ, ידאג לתקתוק הלוגיסטיקה ויתן מענה אישי ומיידי לכל צורכי הקבוצה.

 


אוכל קדימה אוכל!

3 ארוחות ביום; ארוחות בוקר במלון, ארוחות צהריים בימי הרכיבה בפיקניק, וארוחות ערב בשריות במלון או במסעדה סמוכה. עם חבילת השירות המלא תקבלו בנוסף חטיפי אנרגיה ופרי למהלך הרכיבה, הפסקות קפה תוך כדי הטיול ולסיים את יום הרכיבה עם בירה קרה ונשנושים.

 


איפה נישן?  

מברובו: לילות 3-1 מלון 4 כוכבים הממוקם למרגלות הר ביסטרה בתוך שמורת טבע. במלון שירותי ספא הכוללים בריכה, סאונה וג'קוזי. למלון נגישות גבוהה לשבילי האופניים של העיירה וליציאה למסלולי הרכיבה ביערות הסמוכים לה. 

אוכריד: לילות 5-4 מלון 5 כוכבים הממוקם על רצועת חוף כ-4 ק"מ דרומית לאוכריד. במלון טראסה יפיפייה הצופה על האגם, עם אינטרנט אלחוטי וספא הכולל סאונה ושירות מסאג'ים (בתשלום).

 

 

למחירים ופרטים פנו אלינו 074-7010710


המחיר כולל:

 • טיסות שכר, הטסת הציוד האישי, מיסי נמל והיטלים.
 • הטסת האופניים.
 • 5 לילות- 3 לילות במלון 4 כוכבים במוורובו ו2 לילות במלון 5 כוכבים באוכריד.*במקרה של מספר רוכבים אי זוגי, יצטרף אחד הרוכבים לחדר שלישייה או יוסיף תשלום עבור חדר יחיד.
 • דמי רישום שנגבים מראש ע"ס 500 ₪.
 • 6 ימי הדרכת רכיבה של מדריך אופניים מקומי דובר אנגלית.

ייחודי לחבילת שירות מלא:

 • רכיבת הכנה עם המדריך הישראלי טרם היציאה לטיול והתאמת התוכנית לקבוצה באופן המיטבי.
 • סטנדרט מזון משודרג - כלכלה מלאה, 3 ארוחות ביום, בוקר וערב במלון או במסעדה, צהריים בפריסת שטח או במסעדה, בהתאם למפורט בתוכנית. במהלך הרכיבה נשדרג עם חטיפי אנרגיה ופירות, הפסקות קפה תוך כדי הטיול וסיום הרכיבה עם בירה קרה ונשנושים.
 • מנהל טיול ישראלי, מדריך אופניים מצוות "בוץ" ישראל שידאג ללוות אתכם לאורך כל ימי הטיול.
 • ליווי ותמיכה טכנית במהלך הטיול.
 • הסעות במהלך ימי הרכיבה כדי להגיע למסלולים הטובים ביותר בהתאם לתוכנית.
 • חולצת רכיבה איכותית בעיצוב ומיתוג של "בוץ".

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח רפואי ומטען – חובה לעשות.
 • אופניים או חלקי חילוף.
 • העברות אשר אינן מופיעות בתוכנית הטיול.
 • טיפים לנותני שירות.
 • שתייה חריפה בארוחות ושתייה קלה / קפה בארוחת הערב.
 • ארוחות במהלך הטיסות: הטיסה הינה טיסה ללא מזון.

שדרוגים:

 • חדר יחיד בעלות כוללת של 139 € לחבילה של 6 ימים.