חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

מרוקו 9 ימים, שומרי מסורת, שירות מלא (XC)

טיול זה מבוסס על חבילת השירות המלא למרוקו והוא נעשה ברגישות ובהתאמה לציבור שומרי המסורת.
לכן, לא תתקיים רכיבה מכניסת השבת ועד צאתה וכמו כן נעשות התאמות בנושא האוכל.
את הטיול מדריך חובב לנדאו, רוכב ומדריך אופניים שומר מסורת, שילווה את הקבוצה מההתארגנות בארץ ועד לחזרה ארצה.

:סיבות טובות לנסוע
 • מסלולי XC משובחים, בין הכפרים והפסגות בשילוב של סינגלים זורמים איפה שרק אפשר.
 • פסגות האטלס הגבוה בשילוב עם אזור ספר המדבר, הנוף הכי מושלם שיכולנו לדמיין לרכיבה.
 • האנשים והתרבות המדברית, נעבור בעמקים עם נחלים זורמים, שדות ירוקים וביניהם כפרים הבנויים טיט ובוץ.
 • אירוח מקומי, תה מתוק (מאוד), סתם על הדרך כי עברנו ליד בית של מישהו ששמח להכין לנו תה.
 • הבנת הצרכים של רוכבים שומרי מסורת. רכיבה עם מדריך ישראלי שומר מסורת בעל ניסיון רב בארגון טיולים כשרים לקהל הדתי. 
 • הוספנו לילה ביום שישי במרקש כדי שנוכל לשמור את השבת ולא לצאת לרכיבה. שאר הימים יתקיימו כרגיל.
 • המטבח המרוקאי – טעים! ארוחות הצהריים מבושלות בשטח ומוגשות ממש על הסינגל, ארוחות הערב אותנטיות וכמובן טעימות, ובכלל, המון טעמים וריחות בשווקים שבדרך.
 • סיום הטיול במרקש אחת הערים המעניינות במרוקו, קניות, השוק המפורסם וכיכר ג'אמא אל פאנה, בה הכל קורה בכל ערב מחדש.
 • ליווי מלא של ג'יפים ורכבי שטח המאפשרים הקפצות, איסוף רוכבים וגמישות מרבית במסלולים.
 • לינה משדורגת על בסיס חדרים זוגיים הכוללים מקלחת ושירותים צמודים, בחרנו את אתרי הלינה הנוחים ביותר הנמצאים על המסלולים, 6 לילות במלונות ולילה אחד במאהל חוויתי באוהלים זוגיים.
מועדים ומחירים מידע כללי תוכנית הטיול

*תוכנית ימי הרכיבה זהה לטיול של ה-8 ימים, אך לכם יתווסף לילה של יום שישי במרקש כדי שנוכל לשמור את השבת ולא לצאת לרכיבה. שאר התוכנית תתקיים כרגיל.

יום 1: תל אביב – מרקש  (Marrakesh) אימליל (Imlil)

ננחת במרקש, נערוך היכרות עם אנשי הצוות המקומיים, נעמיס את האופניים ונצא בנסיעה לאימליל (Imlil), אשר למרגלות ההר הגבוה בצפון אפריקה - הטובקאלTuobkal) ). לאחר כשעה וחצי נסיעה נגיע למלון שם נרכיב את האופניים ונעבור על תוכנית הטיול. נתארגן לרכיבה ביום למחרת.


 יום 2: אימליל Imlil)) – עמק אזדן (Azzaden) – ווירגאן Ouirgane))

נצא מהמלון לאורך נהר המנקז את עמק אימליל. נפתח ב 8 ק"מ חימום במגמת ירידה בכביש עד לכפר אימי אורלנד (Imi Ourland). מאימי אורלנד נפנה לדרך 4*4 העולה למעבר ההרים טיזי נטאח' (Tizi N'tacht). למי שאינו מעוניין לטפס ניתן לעלות לג'יפ ולהגיע למעלה בקלות ומהירות. במעבר ההרים, בגובה 2200 מ', נסעד ארוחת צהריים מפנקת אשר תוגש ממש על המסלולים. מהפס נרד בשבילים בין הכפרים, נשלב סינגלים ושבילי 4*4 בין הכפרים הבנויים, בתי בוץ וטיט. נטעם מאורח החיים של המקומיים, נחווה את הפשטות ויופי הכפרים העמקים והשדות החלקאים אשר מפריחים את המדבר. סופו של היום בעיירה ווירגאן לשפת אגם ווירגאן, במלון נוח עם בריכת שחיה, מדשאות וחצרות מטופחות.

מסלול: מרחק 45-30 ק''מ, טיפוס מצטבר 1250-400 מ', ירידה מצטברת 1550 מ'.  


 יום 3: ווירגאן Ouirgane)) – אמיזמיז (Amizmiz) 

 מווירגאן נרכב לאורך אגם ווירגאן עד לסכר על נהר הפיז*. משם נטפס בסינגל התלוי מעל מעוק ערוץ נהר נ'פיסס.(N'fiss) אמנם בקטע זה, יש כמה קטעים קשים הכוללים הליכה רגלית, אך מבטיחים לכם שהם שווים את זה. לאחר כמה מאות מטרים מתחילה הירידה על צלע ההר. הסינגל הוא אחד היפים שרכבתם בחייכם ואיתו נרד לכפר אושפילן .(Ouchfilene) מהכפר נמשיך ברכיבה דרך שבילים וסינגלים (אופציונלי), דרך השדות והגבעות אשר בפאתי עמק אמיזמיז, עד לאתר הלינה במאהל אותנטי אשר ממוקם באחד הכפרים בעמק אמיזמיז.

*קיימת אופציה למסלול ללא סינגלים למעוניינים בכך.

מסלול: מרחק 45-25 ק''מ, טיפוס מצטבר 850-350 מ', ירידה מצטברת 850-350 מ'.


יום 4: אמיזמיז (Amizmiz) - טנירט (Tnirt)

נצא בבוקר בהקפצה לאמיזמיז. לאחר שעה קלה נגיע לפאתי העיירה (בימי שלישי יש שוק איכרים שמומלץ לבקר בו). נרכב בין הכפרים, בסינגלים זורמים ובשבילים העוברים בין שדות, כרמי זיתים ולאורך תעלות ההשקיה, המעבירות מים מסדרת מעיינות. לאחר כשעה רכיבה, נגיע בעליה אל מישור טולקין. כהרגלנו, הג'יפ ימתין במורד העליה ויעשה הקפצה למי שפחות מתחבר לרכיבה נגד הגרוויטציה. לקראת הגעתנו לפס טיזי טולקין (Tizi Tuolkin), נעצור לארוחת צהרים משובחת אל מול נופי המישורים הגדולים של קצה האטלס. לאחר הארוחה, נמשיך בטיפוס קל עד הפס. מול נופי רכס אדוז (Aduz), נרכב בסינגלים זורמים או טכניים בהתאם ליכולת הקבוצה, בשילוב שבילים רחבים וכבישים צדדים, על גבי הפלאטו הגבוה של טולקין (Tuolkin).

לקראת ערב נגיע לכפר טנירט (Tnirt) בו נלון את הלילה במלון מקומי נעים.

מסלול: מרחק 33-25 ק"מ, טיפוס מצטבר 1250-400 מ' (בהתאם להקפצה(, ירידה מצטברת כ- 700 מ'.  


 יום 5: טנירט (Tnirt) – ימי נ'טאלה (Imi n'tala) ועמק איזנגנן Iznagnen valley))

נפתח את היום בירידה בין בתי הכפר טנירט. המגמה תשתנה לטיפוס קליל אשר יביא אותנו לסינגל מהיר עד לכפר ימי נ'טאלה. נתארח בכפר לכוס תה חם. מכאן, נטפס במתינות לאורך עמק אנגואל (Anguale), ברכיבה על גבי סינגלם ושבילים לאורך העמק. לאחר כמה קילומטרים, במגמת ירידה בין הכפרים, נגיע לטיפוס אל השלוחה, הסוגרת את העמק ממזרח. עם סיומו של הטיפוס נפגוש בצוות המטבח שלנו, אשר פרס לנו סעודת מלכים בתוך מטע אגוזי מלך. מכאן, נותרו עוד כמה ק"מ של פידול על הפלאטו אז נגיע לירידה מטריפה ומהירה כל הדרך אל מרכז אמיזמיז.

מסלול: מרחק 42-28 ק"מ, טיפוס מצטבר 500 מ', ירידה מצטברת כ- 1400 מ'.  


יום 6: אימליל Imlil)) - עמק אימנאן (Imenan vally)

נצא ברכב מהמלון על כביש צדדי, נטפס בהדרגה על לב רכס הטאובקל, הגבוה בהרי צפון אפריקה.

**למי שאינו אוהב לטפס או עייף ניתן לבצע הקפצה לפס**. לאחר כשעה של טיפוס נעצור לתה מתוק בבקתת הרים אל מול נופי עמק אימנאן. מכאן, נשנה מגמה לירידה על גבי שבילים וסינגלים בין כפרי עמק אימנאן. נרכב על גבי סינגלים ושבילים בין ובתוך כפרי עמק ימזאן. נראה את אורח החיים במקום, את מלאכות הבית והחווה. לא נשכח להתארח בבית מקומי לתה של צהריים – ולעצור לארוחת צהריים מפנקת בצילו של מטע עצים רענן. רגע לפני סיום הערוץ, נחליט האם מטפסים בטיפוס קצר אל מעבר הרים נוסף, ממנו יורד סינגל משובח או ממשיכים לאורכו של הערוץ עד לעיירה אסני. באזור זה מגוון מסלולים ואנו נתאים את המסלול לקבוצה. ניתן לרכב בסינגלים או ללא, ניתן להוסיף טיפוס או לוותר עליו, הכל בהתאם ליכולת הקבוצה.

מסלול: מרחק 40-25 ק"מ, טיפוס מצטבר 1200-300 מ', ירידה מצטברת 1500-800 מ'.


 יום 7: מאימליל Imlil)) למעבר הרים נסתר וירידה שאינה נגמרת לעמק מארקש (Marrakesh)

נצא בהקפצה במעלה ההרים מעל אימליל. תחילת הרכיבה בקטע חימום על כביש צדדי בין כפרי בוץ וחימר עד רכס טיזי נ'טמדנטTizi N'tadmant) ). ממנו נרד בשביל 4X4 מהיר, אשר במהרה יהפוך לסדרת סינגלים ארוכים, שבילי הולכי רגל, שבילי פרידות או שבילי עיזים בשיפועים תלולים - יש כאן הכל ובשפע. למי שפחות טכני ובא לו להתפנק, ניתן לבחור בשביל 4*4 נופי ויפה אשר יורד במתינות לאורך קילומטרים רבים, בין תצפיות נוף, יערות וטבע. בדרכנו נעבור בכפרים, נחצה ערוצי נחלים ובעיקר נהנה מאוד בגלגול הזה. נסיים את הרכיבה בעמק בואך מארקש (Marrakesh), בארוחת צהריים. אחריה ניסע אל מרקש ונתארגן במלון במרכז העיר. את הערב נעביר בהליכה בכיכר המרכזית של מרקש, כיכר ג'אמה אל פאנה, קניות בחנויות השוק ובארוחה מסורתית טובה לסיום הטיול. 

מסלול: מרחק 27-20 ק''מ, טיפוס מצטבר 500-300 מ', ירידה מצטברת כ- 1000 מ'.


יום 8: מרקש\קזבלנקה - תל אביב

 הפעילות ביום זה הינה בכפוף ללוח הטיסות: אם יתאפשר נהנה מזמן חופשי בשווקי מארקש. לטסים ממארקש, נעלה לטיסת צהריים חזרה לישראל. לטסים מקזבלנקה, נצא בנסיעה של כ- 3 שעות אל שדה התעופה של קזבלנקה. בערבו של היום או לפנות בוקר היום הבא ננחת בנתב"ג.

 


**יתכנו שינויים בתוכנית ובמסלולים בהתאם לשיקולי המדריך והאילוצים בשטח**


הדרכה 

את הטיול יוביל מדריך בכיר ומנוסה מצוות המדריכים של "בוץ", יחד עם מדריך מקומי המכיר כל שביל עיזים. החברה איתה אנו עובדים מתמחה באזור זה של האטלס ובמרוקו בכלל ומדריכה מזה שנים - רוכבים מכל העולם! ההדרכה בשבילים ובסינגלים של מרוקו היא משימה מורכבת גם למדריכי האופניים המקצוענים ביותר. אנו בטוחים, כי הצוות המיומן שלנו, עם הניסיון הרב שנצבר במהלך השנים, בהובלת טיולי אופניים, יבואו לידי ביטוי בהרבה הנאה בגלגול הזה... אתם נהנים משדרוג החוויה ל"שירות מלא" בה מצטרף אליכם מדריך אופניים ישראלי מצוות "בוץ". המדריך הישראלי ינהל את הטיול בקשר רציף מול החברה בארץ, ידאג לתקתוק הלוגיסטקיה ויתן מענה אישי ומיידי לכל צורכי הקבוצה.


ארוחות

3 ארוחות ביום; ארוחות בוקר וערב נסעד במלונות או במסעדות. בחלק מהערבים יבשל עבורנו הצוות המקומי את האוכל. בארוחות הצהריים, נהנה ממעדני המטבח הצמוד. המטבח ילווה אותנו לאורכו של כל הטיול, יבשל לנו מטעמים מקומיים, יפרוס שולחנות, כיסאות ומחצלות - העיקר שיהיה לנו נוח. אתם גם נהנים משדרוג סטנדרט המזון בחבילת "שירות מלא" הכולל חטיפי אנרגיה ופרי למהלך הרכיבה, הפסקות קפה תוך כדי הטיול וסיום יום הרכיבה עם בירה קרה. פירוט מלא לגבי נושא הכשרות תקבלו ממדריך הטיול.


לינה

נלון במלונות נעימים ומרכזיים בחדרים זוגיים. *יש אפשרות לחדר יחיד בתוספת תשלום

אימליל: לילות 1, 5, 6 מלון ברמת תיירות טובה הנמצא בעיירה אימליל. המלון יספק את כל הצרכים שלנו אוכל טוב, מיקום מרכזי, בריכה וחדרים נוחים . ווירגאן: לילה 2 מלון טוב הכולל בריכה. אמיזמיז: לילה 3 מתחם אוהלים. נתארח באוהלים זוגיים בהם מזגן וחשמל. במתחם בריכת שחייה, מדשאות וגנים ,אוהלים מרכזיים לכינוס ואוכל, מקלחות ושירותים מרכזיים. החאן מאוד חוויתי. טנירט: לילה 4 מלון הרים בכפר טנירט. רמת האירוח בסיסית, אך בהחלט מעל לממוצע באזור. המלון נעים וכפרי בחדרים זוגיים עם מקלחת ושירותים צמודים. מרקש: לילה 7 מלון ברמת תיירות טובה הנמצא במרכז העיר מרקש. 

 


דאגנו גם לרוכבי שומרי המסורת שלנו:

 • הארוחות כולן כשרות, ללא הכשר רבני רשמי.
 • הארוחות מבוססות על מוצרי מזון כשרים, כגון: פירות, ירקות, דגים כשרים שאושרו ע"י נציג "בוץ" / נציג הקבוצה.
 • במידה ויש ספק מזון כשר מקומי, ניתן להיעזר בארוחות ארוזות / מוצרי בשר / ארוחות שבת - בתוספת תשלום, בהתאם ליעד.
 • הכלים בהם מבשלים הם כלים חדשים המשמשים את הקבוצה שלנו בלבד ומופרדים לחלוטין מכלים אחרים.
 • האכילה בכלים חד פעמיים. או סט כלים חדש ומופרד.
 • אנחנו מתבססים על חלב עכו"ם ופת עכו"ם. מי שרוצה מוצר אחר צריך להביא איתו.
 • אנחנו מביאים מהארץ מוצרים בסיסיים כגון: דגני בוקר, טחינה, ממרחים, פסטרמות, גבנ"צ, חטיפי בריאות.
 • במהלך השבת אנחנו שוהים במקום בו יש בשאיפה בית כנסת ומניין ואפשרות לסעודות שבת. (בית חב"ד, קהילה יהודית)
 • קבוצה שתציג דרישות מיוחדות מעבר לכך, נבחן את האפשרויות שלנו לעמוד בכך ואת משמעות העלויות.

 

המחיר כולל:

 • טיסות סדירות כולל: מיסי נמל, היטלים ומזוודה.
 • דמי רישום (ע"ס 500 ₪).
 • הובלה והדרכה של מדריך אופנים מקומי רוכב.
 • 8 לילות, מתוכם 6 לילות במלונות 3 כוכבים, לילה אחד במלון כפרי ולילה אחד בקמפינג מדוגם באוהלים זוגיים, בהתאם למפורסם בתוכנית או במלונות ברמה מקבילה.  
 • כלכלה מלאה – מארוחת הערב ביום -1 עד ארוחת בוקר ביום 8. 3 ארוחות ביום: ארוחות בוקר וערב במלון או במסעדה, ארוחות הצהריים מבושלת בשטח.
 • מים מינראליים.
 • העברת הציוד והאופניים בהתאם לתוכנית.
 • ליווי צמוד של ג'יפ לאורך המסלול כולל אפשרויות להקפצות ואיסוף כנדרש.
 • כניסה לאתרים המופיעים בתוכנית הטיול.
 • הקפצות למעברי הרים ועליה עם פרידות ביום 6, בהתאם למפורט בתוכנית הטיול.

ייחודי לחבילת "שירות מלא":

 • מנהל טיול ישראלי שומר מסורת ומדריך אופניים מצוות "בוץ" בישראל, שידאג ללוות אתכם לאורך כל ימי הטיול.
 • רכיבת הכנה עם המדריך הישראלי טרם היציאה לטיול והתאמת התוכנית לקבוצה באופן המיטבי.
 • סטנדרט מזון משודרג – בנוסף ל-3 ארוחות ביום, נשדרג במהלך הרכיבה עם חטיפי אנרגיה ופירות, הפסקות קפה תוך כדי הטיול וסיום הרכיבה עם בירה קרה ונשנושים.
 • חולצת רכיבה איכותית של חברת Jinga בעיצוב ומיתוג של בוץ הרפתקאות. 

המחיר אינו כולל: 

 • ביטוח רפואי ומטען – חובה לעשות.
 • השכרת אופניים / הטסת אופניים (בהתאם למדיניות חברת התעופה).
 • אופניים או חלקי חילוף.
 • העברות וכניסות לאתרים אשר אינן מופיעות בתוכנית הטיול.
 • טיפים לנותני שירות.
 • שתייה חריפה/ קלה בארוחות.

שדרוגים ותוספות:

 • חדר יחיד בעלות כוללת של 210 $ לחבילה של 7 לילות.
 • יש אפשרות להשכרת אופניים במרוקו- פנה/י אלינו לפרטים מלאים.