חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

מרוקו, 8 ימים, שירות מלא (XC)

סיבות טובות לנסוע:

 • מסלולי XC בין הכפרים ומפגש בלתי אמצעי עם התושבים הברברים.
 • פסגות האטלס הגבוה בשילוב עם אזור ספר המדבר וגווני הקרקע המשתנים, יוצרים את הנוף הכי מושלם שניתן לדמיין ברכיבה.
 • מפגש בלתי אמצעי עם האנשים והתרבות כפרי הברברים – הבנויים טיט ובוץ.
 • אירוח מקומי, תה מתוק (מאוד) סתם על הדרך כי עברנו ליד בית של מישהו ששמח להכין לנו תה.
 • המטבח המרוקאי –צוות מטבח צמוד אשר יבשל ארוחות הצהריים בשטח ומוגשות ממש על השביל
 • ארוחות ערב עם מגוון מאכלים מסורתים במלונות ומסעדות
 • סיור במרקש – אחת הערים המעניינות, בירת התיירות של מרוקו ומוגדרת משנת 1985 על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. נסייר בשוק המפורסם, מסגד הכותוביה וכיכר ג'אמא אל פאנה, בה הכול קורה בכל ערב מחדש.
 • ליווי מלא של ג'יפ תמיכה וצוות מטבח צמוד.
 • רכב הקפצות המאפשר גמישות מרבית במסלולים.
 • כל הלילות במלונות טובים על בסיס חדרים זוגיים הכוללים מקלחת ושירותים צמודים, בחרנו את אתרי הלינה הנוחים ביותר בהתאם למסלולי הרכיבה.

 

 

 

מועדים ומחירים מידע כללי תוכנית הטיול

תוכנית הטיול שלנו:  

**התוכנית עלולה להשתנות בשל אילוצי טיסות ומזג אוויר 

יום 1: תל אביב – מרקש  (Marrakesh)  – אימליל (Imlil)

ננחת במרקש, נערוך היכרות עם אנשי הצוות המקומיים, נעמיס את האופניים ונצא בנסיעה לאימליל (Imlil) אשר למרגלות ההר הגבוה בצפון אפריקה – הטובקאלTuobkal) ). לאחר כשעה וחצי נסיעה נגיע למלון, שם נרכיב את האופניים ונעבור על תוכנית הטיול. נתארגן לרכיבה ליום המחרת.


 

יום 2: אימליל Imlil)) – עמק אזדן (Azzaden) – ווירגאן Ouirgane))

נצא מהמלון לאורך נהר המנקז את עמק אימליל. נפתח ב 8 ק"מ חימום במגמת ירידה בכביש עד לכפר אימי אורלנד (Imi Ourland). מאימי אורלנד נפנה לדרך 4*4 העולה למעבר ההרים טיזי נט'אחט (Tizi N'tacht) (למי שאינו מעוניין לטפס ניתן לעלות לג'יפ ולהגיע למעלה בקלות ובמהירות). במעבר ההרים בגובה 2200 מ', נסעד ארוחת צהריים מפנקת אשר תוגש ממש על המסלולים. מהפס נרד בין הכפרים הבנויים בתי בוץ וטיט. נטעם מאורח החיים של המקומיים, נחווה את הפשטות ויופי הכפרים, העמקים ושדות החקלאים אשר מפריחים את המדבר. סופו של היום בעמק ווירגאן בו מגוון מסלולים הכוללים סינגלים ושבילי 4*4 עימם נגיע למלון בעיירה ווירגאן הממוקמת לשפת אגם. נסיים את הרכיבה במלון נוח עם בריכת שחיה, מדשאות וחצרות מטופחות.

מסלול: מרחק 45-30 ק''מ, טיפוס מצטבר 1250-400 מ', ירידה מצטברת 1550 מ'.  

 


 

יום 3: ווירגאן Ouirgane)) – מישור קיק 

 

מהעיירה ווירגאן נרכוב אל רמת קיק (Kik plateau). חבל ארץ ייחודי זה הנמתח מצפון לווירגאן סוגר למעשה על העמק ונופל במצוק לכיוון הכביש אסני ווריגאן. את הבוקר נפתח בטיפוס מאתגר אל הרמה. משנגיע למעלה נרכוב בין הכפרים הבנויים טיט ובוץ צבעוני, נחצה גאיות ונהנה משבילים ונגיעות של סינגלים זורמים. נחווה את החקלאות המקומית, בין עדרי המרעה והשדות המעובדים. ארוחת הצהריים תוגש לנו בפינת חמד בפאתי כפר מקומי על ידי צוות המטבח שלנו. נסיים בירידה חזרה לכיוון ווירגאן.

מסלול: מרחק 50-35 ק''מ, טיפוס מצטבר 1050-500 מ', ירידה מצטברת 1050-350 מ'.


 

יום 4: ווירגאן – טנירט (Tnirt)

מהעיירה ווירגאן נרכוב לאורך אגם ווירגאן עד לסכר נהר נ'פיסס .(N'fiss) משם נטפס בסינגל התלוי מעל מעוק ערוץ נהר נ'פיסס .(N'fiss) אמנם במקטע זה יש כמה קטעים קשים הכוללים הליכה, אך מבטיחים לכם שהם שווים את זה. לאחר כמה מאות מטרים מתחילה הירידה על צלע ההר, הסינגל הרחב אשר משמש בהמות מסע, ממשיך ורץ על שפת קניון מרשים, ואיתו נרד לכפר אושפילן .(Ouchfilene) מהכפר נמשיך ברכיבה דרך שבילים וסינגלים (אופציונלי), בין השדות והגבעות אשר בפאתי עמק אמיזמיז. מפאתי אמיזמיז נערוך הקפצה לכיוון טיזי טולקין (Tizi Tuolkin), שם נעצור לארוחת צהריים משובחת אל מול נופי המישורים הגדולים של קצה האטלס. לאחר הארוחה נמשיך בטיפוס קל עד הפס. מול נופי רכס אדוז (Aduz), נרכוב בסינגלים זורמים או טכניים בהתאם ליכולת הקבוצה, על גבי הפלאטו הגבוה של טולקין (Tuolkin).

לקראת ערב נגיע לכפר טנירט (Tnirt) בו נלון את הלילה במלון מקומי נעים. ניתן להזמין הופעה אותנטית של להקה ברברית מקומית. (בעלות נוספת)

*קיימת אפשרות למסלול ללא סינגלים למעוניינים בכך.

מסלול: מרחק 55-25 ק"מ, טיפוס מצטבר 1250-400 מ' (בהתאם להקפצה(, ירידה מצטברת כ- 700 מ'.   

 


 

יום 5: טנירט (Tnirt) – אימי נ'טאלה (Imi n'tala) ועמק איזנגנן Iznagnen valley)) 

נפתח את היום בירידה בין בתי הכפר טנירט. המגמה תשתנה לטיפוס קליל אשר יביא אותנו לסינגל מהיר עד לכפר אימי נ'טאלה. מכאן, נטפס במתינות לאורך עמק אנגואל (Anguale) עד לחציית הערוץ, ונשנה מגמה לירידה. נרד  לאורך העמק ברכיבה על גבי סינגלים קצרים ושבילים. לאחר כמה קילומטרים במגמת ירידה בין הכפרים, נגיע לטיפוס אל השלוחה הסוגרת את העמק ממזרח. עם סיומו של הטיפוס נפגוש בצוות המטבח שלנו, אשר יפרוס לנו סעודת מלכים בתוך מטע אגוזי מלך. מכאן נותרו עוד כמה ק"מ של פידול על הפלאטו, עד שנגיע לירידה מטריפה ומהירה כל הדרך אל מרכז אמיזמיז. באמיזמיז שוק מקומי אותנטי ומומלץ לביקור הפועל בימי שלישי, אז קוו שיהיה לכם מזל.

מסלול: מרחק 42-28 ק"מ, טיפוס מצטבר 500 מ', ירידה מצטברת כ- 1400 מ'.  


 

יום 6: אימליל Imlil)) – עמק אימנאן (Imenan vally)

 נצא ברכיבה מהמלון על כביש צדדי ונטפס בהדרגה על לב רכס הטובקאל, הגבוה בהרי צפון אפריקה.

**למי שאינו אוהב לטפס או עייף ניתן לבצע הקפצה לפס**. לאחר כשעה של טיפוס נעצור לתה מתוק בבקתת הרים בגובה 2200 מטר מעל לפני הים, אל מול נופי עמק אימנאן והר הטאובקל. מכאן נשנה מגמה לירידה על גבי שבילים בין כפרי עמק אימנאן. את הכפרים, מחברת רשת של סינגלים ושבילים אשר עוברים ממש בלב החצרות והבתים*. נראה את אורח החיים במקום, את מלאכות הבית והחווה. לא נשכח להתארח בבית מקומי לתה של צהריים ולעצור לארוחה על טרסה בצילו של מטע עצים. רגע לפני סיום הערוץ, נחליט האם ממשיכים בטיפוס קצר אל מעבר הרים נוסף, ממנו יורדים בסינגל משובח אך מאתגר מעט, או ממשיכים לאורכו של הערוץ עד לעיירה אסני.

*באזור זה מגוון מסלולים ואנו נתאים את המסלול לקבוצה. ניתן לרכוב בסינגלים או ללא, ניתן להוסיף טיפוס או לוותר עליו, הכל בהתאם ליכולת הקבוצה.

מסלול: מרחק 40-25 ק"מ, טיפוס מצטבר 1200-300 מ', ירידה מצטברת 1500-800 מ'. 

 


 

 יום 7: אימליל Imlil)) – מרקש (Marrakesh)

נצא בהקפצה במעלה ההרים מעל אימליל. תחילת הרכיבה בקטע חימום על כביש צדדי בין כפרי בוץ וחימר עד רכס טיזי נ'טמדנטTizi N'tadmant) ). ממנו נרד בשביל 4X4 מהיר, אשר במהרה יהפוך לסדרת סינגלים ארוכים. למי שפחות טכני ובא לו להתפנק, ניתן לבחור בשביל 4*4 נופי ויפה אשר יורד במתינות לאורך קילומטרים רבים, בין תצפיות נוף, יערות וטבע. בדרכנו נעבור בכפרים, נחצה ערוצי נחלים ובעיקר נהנה מאוד בגלגול הזה. נסיים את הרכיבה בעמק בואך מרקש (Marrakesh) בארוחת צהריים. אחריה ניסע אל מרקש בה נמשיך בסיור ובילוי לפי התוכנית מעלה.

מסלול: מרחק 27-20 ק''מ, טיפוס מצטבר 500-300 מ', ירידה מצטברת כ- 1000 מ'.  

 


 

 

יום 8: מרקש– תל אביב

בבוקרו של היום לאחר אריזת האופניים נצא בנסיעה לכיוון העיר מרקש. נערוך סיור קצר בין אתרי העיר העתיקה, כיכר ג'אמה אל פאנה, מסגד המכתובא וכמובן השוק המפורסם. לקראת צהריים נאפשר זמן חופשי לקניות, בילוי ומחקר אישי. בשוק מגוון בעלי מלאכה, חנויות שטיחים, תבלינים, כלי בית ועוד. המעוניינים יוכלו לערוך סיור עצמאי לרובע היהודי או לאיזורים אחרים כגון רובע מדינה (Medina).

לקבוצות סגורות בלבד- ניתן לערוך חצי יום רכיבה וחצי יום במרקש.

הפעילות ביום זה הינה בכפוף ללוח הטיסות: אם יתאפשר נהנה מזמן חופשי בעיר ובשווקיה של מרקש.


**יתכנו שינויים בתוכנית ובמסלולים בהתאם לשיקולי המדריך והאילוצים בשטח**


ההדרכה שלנו, ההנאה שלך!

את הטיול יוביל מדריך בכיר ומנוסה מצוות המדריכים של "בוץ", יחד עם מדריך מקומי המכיר כל שביל עיזים. צוות המדריכים איתו אנו עובדים מתמחה באזור זה של האטלס ובמרוקו בכלל, ומדריך מזה שנים רוכבים מכל העולם! ההדרכה בשבילים של מרוקו היא משימה מורכבת גם למדריכי האופניים המקצוענים ביותר. אנו בטוחים כי הצוות המיומן שלנו, עם הניסיון הרב שנצבר במהלך השנים בהובלת טיולי אופניים, יבואו לידי ביטוי בהרבה הנאה בגלגול הזה... אתם נהנים משדרוג החוויה ל"שירות מלא" בה מצטרף אליכם מדריך אופניים ישראלי מצוות "בוץ". המדריך הישראלי ינהל את הטיול, יהיה בקשר רציף מול החברה בארץ, ידאג לתקתוק הלוגיסטיקה ויתן מענה אישי ומיידי לכל צורכי הקבוצה.

 


אוכל קדימה אוכל! FULL BOARD

3 ארוחות ביום; ארוחות בוקר וערב נסעד במלונות או במסעדות. ארוחות הצהריים, עם מטעמים מקומיים, יבושלו על ידי צוות מטבח צמוד אשר יפרוס שולחנות, כיסאות ומחצלות בשטח – העיקר שיהיה לנו נוח. אתם גם נהנים משדרוג סטנדרט המזון בחבילת "שירות מלא" הכולל חטיפי אנרגיה ופרי למהלך הרכיבה, הפסקות קפה תוך כדי הטיול וסיום יום הרכיבה עם בירה קרה.

 


איפה נישן?

נלון במלונות נעימים ומרכזיים בחדרים זוגיים. *יש אפשרות לחדר יחיד בתוספת תשלום

אימליל- לילות 1, 5, 6: המלונות שלנו באימליל הינם מלונות מצוינים ברמת 3 או 4 כוכבים המגישים אוכל מקומי ויוצרים אווירה אותנטית יחד עם נוחות מרבית. ווירגאן- לילות 2 ו-3:  בעיירה מספר מלונות איתם אנו משתפים פעולה. בכולם שפע של מקום, חצרות גדולות ומטופחות, בריכה וחדרים נוחים. טנירט- לילה 4 מלון הרים בכפר טנירט. רמת האירוח בסיסית, אך בהחלט מעל לממוצע באזור. המלון נעים וכפרי בחדרים זוגיים עם מקלחת ושירותים צמודים. מרקש- לילה 7: מלון 4 כוכבים הממוקם בסמיכות למרכז העיר. המלון ברמת תיירות טובה ויש בו בריכה. 

תאריך יציאה   מחיר סטטוס  
25/05/2021 8 מדריך ישראלי ומדריך מקומי מחיר מלא : 2080$

הרשמה ליחידים
07/09/2021 8 עמי רוזיליו מחיר מלא : 2080$

הרשמה ליחידים
14/09/2021 8 מדריך ישראלי ומדריך מקומי מחיר מלא : 2080$

הרשמה ליחידים
21/09/2021 8 נסים צוק-רן מחיר מלא : 2080$

הרשמה ליחידים
05/10/2021 8 רון גלעד מחיר מלא : 2080$

הרשמה ליחידים
12/10/2021 8 עמי רוזיליו מחיר מלא : 2080$

הרשמה ליחידים

המחיר כולל: 

 • טיסות סדירות כולל: מיסי נמל, היטלים ומזוודה.
 • דמי רישום (ע"ס 500 ₪).
 • הובלה והדרכה של מדריך אופנים מקומי רוכב.
 • 7 לילות, מתוכם 5 לילות במלונות 3 כוכבים, לילה אחד במלון כפרי ולילה אחד בקמפינג מדוגם באוהלים זוגיים, בהתאם למפורסם בתוכנית או במלונות ברמה מקבילה.  
 • כלכלה מלאה – מארוחת הערב ביום -1 עד ארוחת בוקר ביום 8. 3 ארוחות ביום: ארוחות בוקר וערב במלון או במסעדה, ארוחות הצהריים מבושלת בשטח.
 • מים מינראליים.
 • העברת הציוד והאופניים בהתאם לתוכנית.
 • ליווי צמוד של ג'יפ לאורך המסלול כולל אפשרויות להקפצות ואיסוף כנדרש.
 • כניסה לאתרים המופיעים בתוכנית הטיול.
 • הקפצות למעברי הרים ועליה עם פרידות ביום 6, בהתאם למפורט בתוכנית הטיול.

ייחודי לחבילת "שירות מלא":

 • מנהל טיול ישראלי, מדריך אופניים מצוות "בוץ" ישראל שידאג ללוות אתכם לאורך כל ימי הטיול.
 • רכיבת הכנה עם המדריך הישראלי טרם היציאה לטיול והתאמת התוכנית לקבוצה באופן המיטבי.
 • סטנדרט מזון משודרג – בנוסף ל-3 ארוחות ביום, נשדרג במהלך הרכיבה עם חטיפי אנרגיה ופירות, הפסקות קפה תוך כדי הטיול וסיום הרכיבה עם בירה קרה ונשנושים.
 • חולצת רכיבה איכותית של חברת Jinga בעיצוב ומיתוג של בוץ הרפתקאות. 

המחיר אינו כולל: 

 • ביטוח רפואי ומטען – חובה לעשות.
 • השכרת אופניים / הטסת אופניים (בהתאם למדיניות חברת התעופה).
 • אופניים או חלקי חילוף.
 • העברות וכניסות לאתרים אשר אינן מופיעות בתוכנית הטיול.
 • טיפים לנותני שירות.
 • שתייה חריפה/ קלה בארוחות.

שדרוגים ותוספות: 

 • חדר יחיד בעלות כוללת של 210$ לחבילה של 7 לילות.
 • יש אפשרות להשכרת אופניים במרוקו- פנה אלינו לפרטים מלאים.