חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

משלחת אופניים ליפן – 12 ימים של הרפתקה בעולם אחר

סיבות טובות לנסוע:

 • טיול שמשלב רכיבה, סיפורים על תרבות יפן, הזן בודהיזם שינטו וכל מה שבינהם.
 • שיא תקופת השלכת המרהיבה והצבעונית ביפן.
 • הנופים עוצרי הנשימה בשרשרת הרי האלפים היפניים ניצבעים בצהוב, כתום ואדום.
 • רכיבה בפארק האופנים Fujiten אל מול נוף הר הפוג'י הקדוש, שנחשב לאחד היפים והמיוחדים ביפן.
 • רכיבה בסינגל ימאבושי Yamabushi המדהים, בירידה ארוכה ביער צפוף אל נוף מול הים.
 • רכיבה בפרק אופנים Trail Cutter, שהוא שמורת טבע, בו נעלה בהקפצה לראש ההר ונרד בסינגלים של 1200 מ' ירידה בכל ראן.
 • ביקור בטירות המיוחדות: Matsumoto, ו Hikone Castle.
 • אוכל יפני מסורתי ואיכותי. לינה במלונות טובים עם אווירה יפנית אותנטית.
 • אונסנים, בריכות מים חמים טבעיים וברכות ספא במלונות להרגעות אחרי יום ארוך וגדוש.
 • מפגש בלתי אמצעי עם תושבים מאירי פנים בכפרים נידחים וציוריים. נתארח ללינה בבית כפרי אצל צעירים יפנים.
 • מסלולים מגוונים באתרים המעניינים ביותר עם הרבה סינגלים ושילוב מסלולי הליכה לפנינות טבע ומפלי מים.
 • סיור מודרך בטוקיו, אחת הערים הגדולות והמפתיעות ביותר בעולם.
 • המשלחות הראשונות שיצאו ב 2017 היו מוצלחות ביותר, ומצורף כאן וכאן לינק לאלבומי התמונות.
 • סרטון אחד שווה אלף מילים, קבלו לינקים לטיולים דומים שנעשו על ידי חברה זו: סרט ראשוןסרט שני.


 

 

הטיול הזה מוגדר כמשלחת, כלומר, אתם יוצאים להרפתקה. טבעה של משלחת הוא בריבוי חוסר הוודאות והשינויים שיכולים להיות תוך כדי תנועה, ועם זאת, חוסר וודאות זה והשינויים המתבקשים יכולים להעצים את החוויה והגילוי של מקומות חדשים ומפתיעים. לכן, ההצטרפות למשלחת הינה של רוכבים המתאימים לאופי רכיבה שכזה, אמנם יהיו שינויים, אבל רצונם ודעתם של חברי המשלחת יהיו חלק מקבלת ההחלטות לגבי השינויים שיבוצעו. מספר הרוכבים מוגבל, וביחד עם שני מדריכים תהיה חבורה קטנה ואינטימית שמאפשרת חיבור טוב יותר עם המקומיים ותנועה יעילה יותר בסיורים העירוניים העמוסים.

 

מועדים ומחירים מידע כללי תוכנית הטיול

ימים 2-1: טיסה מנתב"ג ונחיתה בטוקיו

ננחת ביום השני בשעות הבוקר המאוחרות ונצא לסיור חוויתי בטוקיו, עיר הבירה של יפן. מגה-מטרופולין, מקום גדול, מרשים, הזוי, נקי, עשיר, משוגע, מגניב וכל שעולה על דמיונכם. נלון בעיר עצמה.


יום 3: נסיעה לחצי האי איזו Izu

נקום בבוקר להתארגנות קצרה ונסע לחצי האי איזו, שנמצא כ- 4 שעות נסיעה מערבית לטוקיו ועל חוף הים. נגיע למלון ונתארגן להרכבת האופניים. לאחר מכן נצא לרכיבת חימום קלה לאורך החוף המפורץ, נטפס לחורש במבוקים צפוף ונצפה בנופים הקסומים בשעת השקיעה. בערב נוכל לטבול באונסן המיוחד שבמלון עם הנוף לחוף הים. נסעד בלבוש יוקטה, לבוש מסורתי, את ארוחת הערב המסורתית במלון מול נוף החוף המפורץ.

ארוחת ערב: כלולה במלון. | לינה: במלון Komatu.


יום 4: רכיבה בסינגל ימאבושי (אנשי ההרים) שיורד מההר בחצי האי לכיוון הים המפורץ.

 

לאחר ארוחת בוקר מסורתית ומפתיעה, נצא עם הקפצה להר שצופה על חופי חצי האי ונתחיל בטיפוס קל עם האופניים לאזור הפסגה. משם ניכנס לפארק אופניים פרטי ובו סינגלים שנבנו בקפדנות יפנית מסורתית כך שמצד אחד היער והנוף לא יפגעו ומצד שני תהיה זרימה אין סופית בירידה בתוך יער עבות, עד שיתחיל להתגלות הנוף למפרצי הים שמולנו.

חצי האי איזו הררי, מיוער מאוד ויש בו מעיינות חמים רבים. שיפולי ההרים גולשים בתלילות לחוף הים ויוצרים מפרצים סלעיים. בעת העתיקה, לפני כ 1200 שנה, פרצו אנשי ההרים שמכונים יאמאבושי, שבילים ביערות כדי להעביר באמצעות סוסים סחורות לישובים המבודדים על חוף הים והיו היחידים שהצליחו לחצות את היערות הסבוכים. מספרים שהסמוראים התאמנו בריצה במעלה ההר בשבילים אלה. ניתן לראות בלב היער כמה חציבות עתיקות בסלע שיצרו התושבים עבור שיירות הסוסים. בנקודות שליטה לאורך השביל הקימו בוני השבילים מצבות קטנות לסוסים שמתו בדרך לאות הערכה והשותפות בין הסוסים לבני האדם. לאחרונה חבורת רוכבי אופני הרים צעירים הגיעו להסכם עם בעלי האדמות בהר, שתמורת טיפול ביער ובעצים, שזו עבודה קשה מאוד, הם יוכלו לטפח את שבילי היאמאבושי העתיקים לסינגלים זורמים עבור רוכבי האופניים.

והינה אנחנו מישראל רוכבים ומתפעלים מהשבילים האלה שקשה לתאר אותם. ראשית היערות, הם שונים מאוד ממה שמוכר באירופה. כיוון שהם בבעלות פרטית ועתיקים מאוד, לא הסתובבו שם הרבה אנשים במשך מאות שנים, התפתח מגוון גדול של סוגי עצים ששזורים אחד בשני, ביניהם: אדר אשוח, אלונים, במבוקים עבים ועוד סוגים רבים ולא מוכרים, יחד עם שרכים גדולים וטחב עבה וירוק שמכסה את הגזעים והאדמה. הגיוון והעצים הענקיים יוצרים תחושה של יער מהאגדות. בתוך היער זורמים שבילי ההרים, שהם סינגלים מפותלים וארוכים שלא נגמרים. אין אבנים על השביל, הוא מרוצף בעלי שלכת ועובר בתעלות מים עמוקות בין העצים שיצרו במשך השנים זרמי המים. בקיצור, זרימה בתוך קניונים קטנים ומפותלים עם ברמים טבעיים. בתקווה שהתמונות משקפות את זה, ואם לא, אז מצרף גם לינק לסרטון מקצועי שצולם בדיוק בסינגל שנרכוב. אחר הצהריים נעלה שוב בהקפצה לאזור הפסגה של רכס אחר ונרד שוב בסינגל זורם. בסיום הרכיבה נצא לנסיעה של כשעתיים וחצי לאזור הר פוג'י. שם נתארגן במלון ונוכל לצאת לסיבוב קצר בעיירה שלשפת האגם קאוואגוצ'י(Kawaguchi) . האזור שופע במעיינות מים חמים ויש גם במלון אונסן עם מים חמים להרגעת השרירים.

ארוחת ערב: אינה כלולה  |  לינה: במלון Fuji View Hotel .


יום 5: רכיבה בפארק האופנים פוג'יטן (Fujiten MTB Park)

 

לאחר ארוחת הבוקר המגוונת והעשירה, נצא בנסיעה קצרה לאחד המקדשים עם הנוף היפה ביותר על הפוג'י. לאחר טיפוס של כ- 400 מדרגות אל המקדש, נצפה לעבר הר הפוג'י. כמובן בתקווה שפסגתו תתגלה לבעלי המזל שביננו. לאחר מיכן נמשיך בנסיעה קצרה לפארק האופניים Fujiten MTB Park. בפרק מספר סינגלים ברמות טכניות שונות, שזורמים בתוך היער ואל מול נופי הר הפוג'י. כל אחד יקבל פאס לרכבל ונוכל לבלות את היום באימונים בסינגלים, כל אחד על פי העדפתו. המדריך המקומי, שהיה בעבר מתחרה אנדורו בן-לאומי, יתן כמה טיפים והדרכה טכנית קצרה, כך שכל אחד יוכל להפיק את המירב מהיום הזה ולסיים אותו ברמה גבוהה יותר של מיומנות רכיבה מזו שהתחיל אותו. ניתן לראות סרטונים מהסינגלים בפוג'יטן כאן וגם כאן. אחרי הרכיבה נצא בנסיעה של כשעה וחצי לכפר הרה (Hara Village), שבאזור האלפים היפניים במחוז נאגאנו Nagano)).

ארוחת ערב: כלולה בבית ההארחה | לינה: בבית הארחה כפרי.


יום 6: רכיבה ביערות פוג'ימיהילנד 

נצא בבוקר ברכיבה מבית ההארחה שנמצא באחד הכפרים היפים ביפן, נרכוב בין הבתים המיוחדים והגינות המטופחות ונכנס ליער עבה וצפוף לתוך סינגלים מפותלים. נרכוב לצד אמות מים ונגיע לאחד המעינות הקדומים של האזור. נצא לסיור רגלי קצר בתוך היער אל המעיין המעניין, בו נמצאו שרידים של כפר פרהיסטורי קדום. נגיע בצהריים ברכיבה למסעדה מסורתית מיוחדת בה צופים לעבר גן יפני תוך כדי ארוחת הצהריים. לאחר הארוחה ומנוחה קצרה נמשיך ברכיבה בתוך היער ונרד בסינגלים שחוצים כפרים קטנים עם כמה חורשות במבוק, לאחר מיכן דרך שדות אורז בין כפרי חקלאים, עד שנפגוש את הרכב.

 

ארוחת ערב: כלולה בבית ההארחה | לינה: בבית הארחה כפרי.


יום 7: רכיבה באזור מצומוטו (Matsumoto)

עוד יום גדול מצפה לנו היום. מצומוטו נחשבת לעיירה הררית וכשער לרכס ההרים הצפוני של מרכז הונשו. נצא בהקפצה לאחת הפסגות באזור, שנחשב לשמורת טבע פורחת ברכס האלפים היפנים. נתחיל בעליה קצרה לשיא הגובה ומשם נתחיל לרכוב בסינגל ארוך שכולל גם עליות קצרות וגם ירידות ארוכות וזורמות. בסיום נטפס כ- 2 ק"מ על דרך סלולה בין כפרי ההרים עד לאגם אלפיני בו נערוך פיקניק צהריים קצר. לאחר מכן ניכנס לסינגל נוסף ארוך וזורם ביער, שיוריד אותנו עד לכפרים היפים המוקפים בשדות אורז שבפאתי מצומוטו. אחר הצהריים במידה והזמן לפני סגירת הטירה יספיק, נצא לביקור בטירת מצומוטו שנקראת גם "העורב השחור". אחת מארבע הטירות המיוחדות ביותר של יפן. היא מוגדרת כ"אוצר הלאומי של יפן". ניתן גם לסייר בשעות הערב סביב הטירה ולהתרשם מהתאורה היפה והגן שמסביב. בערב נצא לסיור בעיר באזור הברים והמסעדות התוסס שלה.

ארוחת ערב: אינה כלולה | לינה: במלון Premier Hotel -CABIN- Matsumoto.


 יום 8: רכיבה ביער פרטי עם סינגלים עתיקים שחודשו במיוחד עבורנו - Trail Cutter

יום כיפי מצפה לנו עם הרבה ירידות בסינגלים זורמים וחלקים בתוך יערות. נעזר בהקפצות לראש ההר כדי לרכוב שלושה ראנים טובים שיורדים כ- 1200 מ' אנכית. זהו פארק פרטי שכמה משוגעים לסינגלים החליטו לבנות בו שבילי אופניים זורמים ומטורפים. כיוון שכך הם גם שומרים עליהם במסירות יפנית קדושה, ולכן ביום גשום אסור לרכוב בהם והפארק סגור. כמו-כן, הם מוגבלים רק ל- 15 רוכבים ביום!!

ארוחת ערב: כלולה בבית ההארחה | לינה: בבית הארחה כפרי.


יום 9 :רכיבה באזור הר נִיוֹקסה (Nyukasa Mountain) ונסיעה לטוקיו

היום מצפה לנו יום גדול עם שני טיפוסים טובים. נתחיל את היום עם הקפצה לפרק האופניים פאנורמה. שם נתפוס גונדולה פנורמית שתעלה אותנו להר נִיוֹקסה, בגובה של כ 2,200 מ'. משם, טיפוס לאזור האלפיני ברכיבה של כ- 20 דקות ובהמשך ירידה בסינגל זורם ונופי חזרה למטה. זהו אחד הסינגלים הארוכים והמהנים שבהם נרכוב, הוא נמשך כ- 12 ק"מ בירידה מתמדת, תוך איבוד של כ- 1000 מ', והאושר שיעלה על פנינו לא ימחק במשך כל היום. הר נִיוֹקסה הוא חלק משרשרת הרים באלפים היפניים, שנקרא גם האלפים הדרומיים, הנמצא במחוז נאגאנו. ההר מוגן כשמורת טבע עם פריחה מגוונת מאוד. ההר כולל טרקים רבים ונופים פאנורמיים, כאשר ביום טוב אפשר לראות גם את פיסגת הר הפוג'י. אחרי ארוחת הצהריים ניסע לטוקיו הבירה. בערב נצא לסיור באחד הרובעים התוססים של העיר ונטעם מהמאכלים היפנים המיוחדים שיש לעיר להציע.

ארוחת ערב: אינה כלולה | לינה: במלון ברמת תיירות טובה בלב אחד האזורים השוקקים של טוקיו. 


יום 10: יום טיול בטוקיו

היום מצפה לנו יום עמוס בחוויות. לאחר ארוחת בוקר טובה במלון, נצא לטיול בעיר התוססת והמפתיעה בעולם. ננוע בעיר ברכבת התחתית שמורכבת מרשת של 11 חברות רכבות עם עשרות רבות של קווים. נתחיל בתצפית מרהיבה על העיר מאחד הבניינים הגבוהים. נמשיך לאזור האופנה גינזה Ginza ו- Daikanyama, כדי לראות את טכסי פתיחת החנויות המסורתי ומאות היפנים האופנתיים שצובאים על דלתות חנויות הבוטיק היוקרתיות. נמשיך לפרק המקדשים אסקוסה (Asakusa), שהוא הרובע העתיק וההיסטורי של טוקיו, ונגיע עד למקדש הותיק ביותר בטוקיו בשם אסקוסה קנון (Asakusa Kannon). אם לא התעייפנו עדיין, נוכל להגיע גם לאי המלאכותי אודייבה ולסייר במוזאון המכוניות של טויוטה. נקנח בחוף הים של האי המלאכותי מול השקיעה שמשתקפת בגשר הקשת בענן. נחזור מהאי דרך הגשר ועל רכבת מיוחדת בעלת גלגלי גומי ונוף לנמל טוקיו. בערב נחזור לאזורי הבילוי התוססים כמו רופונגי (Roppongi), שהוא ליבה המסורתי של טוקיו ההדוניסטית, ידוע בנהנתנות המפוקפקת שלו, מספרים שבסופי השבוע מגיעים לבלות בו כ 300,000 מבקרים. חשוב להזכיר, שהסיורים בעיר חופשיים וניתן לשנות את המקומות בהתאם למה שמעניין את הקבוצה, וגם להתפצל ולטייל עצמאית.

ארוחת ערב: אינה כלולה | לינה: במלון ברמת תיירות טובה בלב אחד האזורים השוקקים של טוקיו.

 


ימים 11-12: חזרה לארץ

נצא מוקדם בבוקר לשדה התעופה ומשם חזרה לארץ המובטחת.

 

 


**יתכנו שינויים בתוכנית ובמסלולים בהתאם לשיקולי המדריך והאילוצים בשטח**


לינה:

במהלך הטיול נתארח על בסיס לינה וארוחות בוקר במלונות ברמת תיירות טובה עד מעולה. בחלק מהימים המלונות כוללים ארוחת ערב, על פי התכנית. על בסיס חדרים זוגיים.

 


 

הדרכה:

את הטיול יוביל מדריך אופניים מקומי ותיק ומנוסה, דובר אנגלית שהיה מתחרה בין לאומי בתחום רכיבת האנדורו. המדריך הוא בין מובילי ענף אופני ההרים ביפן ויערוך הדרכות רכיבה טכנית כדי לשפר את מיומנות הרוכבים בסינגלים. אליו יתלווה איש צוות ישראלי, נסים צוק-רן, אשר לומד לתואר שלישי ומתמחה בתרבויות עתיקות, בין היתר בזן בודהיזם והינדואיזם. המדריך ייתן עומק תרבותי לחוויה, יספר על המקומות שנבקר בהם וידאג למנהלות.

חברת הטיולים המקומית שתלווה אותנו היא אחת מחברות תיירות אופני ההרים המובילות ביפן והיא בעלת ניסיון רב בארגון טיולים מסוג זה. לאחר בדיקה יסודית של ספקי שירותי אופני ההרים ביפן, מצאנו שספק זה, קנדי במוצאו, מקצועי מאוד ומכיר היטב את תרבות אופני ההרים המערבית ויודע בדיוק מה אנחנו אוהבים, הוא המדריך המתאים ביותר, מה שמאפשר לנו לטייל וליהנות בראש שקט כאשר מסביבנו מקצוענים שדואגים לכל צרכינו.

ההדרכה בשבילים ובסינגלים של יפן היא משימה אמיתית גם למדריכי האופניים המקצוענים ביותר.

הטיול הזה מוגדר כמשלחת, כלומר אתם יוצאים להרפתקה. זה אומר שיתכן שיהיו שינויים מהתוכנית המתוארת ונדרשת גמישות ויכולת להתמודד עם דברים בלתי צפויים.

אנחנו בחברת בוץ הרפתקאות מנוסים מאוד בהובלת משלחות כאלה ואנו בטוחים כי אצלנו תקבלו את הצוות המיומן ביותר ותחושו את הניסיון שצברנו עם השנים בהובלת משלחות אופניים חלוצות.

טלפון לפרטים נוספים: נסים צוק-רן, 050-8503490 

תאריך יציאה   מחיר סטטוס  
28/09/2018 12 נסים צוק-רן מחיר מלא: 5810$

הרשמה פתוחה - יציאה ודאית

**בני זוג לא רוכבים: בשנה שעברה המודל עבד מצוין. ניתן לקבל הצעה לבן זוג לא רוכב**

תנאים כלליים:

 • יתכן שיהיו שינויים בתכנית, בהתאם לתנאים בשטח.
 • המחיר על פי מחירי הטיסות הידועים ביום פרסום החבילה. שינוי במחיר הטיסות עשוי לגרור שינויים במחיר החבילה.
 • המחיר למשלמים במזומן, צ'קים, העברה בנקאית או אשראי (ניתן בתשלומים עד ליציאה), ובהתאם למפורט בטופס ההרשמה.


 

המחיר כולל:

 • טיסות בינלאומיות סדירות, כולל הטסת הציוד האישי, מיסי נמל והיטלים.
 • אופנים מושכרות עם שיכוך מלא ברמה טובה. (הטסת אופנים פרטיות כרוכה בתשלום נוסף)
 • 10 ימים, 8 לילות, לינה במלונות טובים עד מעולים וחלקם מסורתיים על בסיס חדרים זוגיים, בהתאם למפורסם בתוכנית או במלונות ברמה מקבילה.
 • כלכלה: כול ארוחות הבוקר, ו- 4 ארוחות ערב במלונות באזורים הכפריים.
 • העברות + העברת ציוד ואופניים.
 • מנהל טיול ומדריך אופניים ישראלי צמוד - נסים צוק-רן.
 • מדריך אופניים מקומי דובר אנגלית.
 • כניסה לאתרים: טירות, פארקי אופניים ורכבלים על פי תכנית הטיול.
 • חולצת רכיבה איכותית.
 • ליווי ותמיכה טכנית.
 • מפגש מקדים של הקבוצה בארץ.
 • דמי רישום (ע"ס 500 ₪).


 

המחיר אינו כולל: 

 • טיפים לנותני שירות.
 • אופניים או חלקי חילוף.
 • ביטוח רפואי ומטען – חובה.
 • ארוחות שאינן כלולות במחיר.
 • שתייה חריפה בארוחות ושתייה קלה/קפה.
 • כניסה לאתרים שאינם בתכנית.
 • נסיעה בתחבורה ציבורית בערים הגדולות.