חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

משלחת ספארי אופניים בטנזניה

כל הסיבות לנסוע אתנו לטנזניה:

 • בייק ספארי – כן, רוכבים ממש בתוך השמורה, ג'ירפות, זברות, גנו, אולי אפילו פיל ממש בגובה הכידון.
 • רכיבה למרגלות הקילימנג'רו, מבט אל הפסגה הגבוהה באפריקה.
 • צייד – נפגוש את בני שבט ההדזבה החיים בערבות השבר הסורי אפריקאי, איתם נצא לצייד ממש כמו בימי האדם הקדמון. נצוד בחצים וקשתות בין עצי הבאובב שלגדת אגם איאסי.
 • מסע אל ארץ הצ'אגה – רכיבה בין כפרי שבט הקאזה שלמרגלות הקילימנג'רו, רכיבת סינגלים לאורך נהרות אפריקה בין הסוואנות ועצי הבאובב.
 • טיליטואה – מעיינות פושרים וצלולים הנובעים בלב הסוואנה, אתר נפלא לצנן את הגוף ולנוח מחום היום – "הסחנה של טנזניה", רק ששם תהיו כמעט לבד!
 • יום רכיבה בארץ המסאי – מפגש עם השבטים המסאיים והתרבות הייחודית שלהם.
 • יום ספארי קלאסי עם רכבי הספארי, בשמורת טנזניה נגורונגורו (Ngorongoro).
 • כוס ענקית של בירת תירס מקומית ומוזיקה קצבית מטרנזיסטור ישן (כן, יש עוד כאלו), בבית בוץ צנוע, בלב הסוואנה – פולה פולה, אקונה מטטה אפריקה!
מועדים ומחירים מידע כללי תוכנית הטיול

יום 1: מתל אביב למושי (Mushi) בירת הקילימנג'רו

נמריא מתל אביב דרך אדיס אבבא לאפריקה, ננחת בשעת הצהריים בשדה התעופה קלימנג'רו. בתום העברה בת שעה וקבלת פנים במלון, נרכיב אופניים ונצא לרכיבה קצרה על מורדות הקילימנג'ארו.


יום 2: מורדות הקילימנג'רו, כפרי שבט הצ'אגה ומעיינות קיקולטואה (Kikuletwa)

לאחר שינה טובה נתעורר לבוקר אפריקאי, העיר מושי ממוקמת למרגלות ההר הגבוה באפריקה ומהווה בסיס יציאה לטיולים וטרקים רבים. לאחר לינת לילה וארוחת בוקר בחצר הרחבה לשפת הבריכה, נרכיב את אופנינו ונצא לטיול הרכיבה הראשון באפריקה. מהמלון נרכב דרך רחובות העיר אל שפת נהר הפנג'אני (Panajani), שבילי אופניים המקשרים בין החוות והכפרים הקטנים ילוו אותנו על גדת הנהר. בדרך נבקר בכפרי שבט הצ'אגה. בני הצ'אגה עוסקים בעיקר בחקלאות ומגדלים אורז, תירס, בננות והמון בצל, על המורדות הפוריים של הר הגעש העצום. לקראת סוף היום נגיע למעיינות הצלולים של קיקולטואה. נאת מדבר מרהיבה ונעימה בה נצלול במים העמוקים. נסעד ארוחה קצרה על שפת המים ונצא בנסיעה חזרה למלון במושי. בערב נצא לבר אפריקאי לארוחת ערב בהתאם למסורת, נהנה ממוזיקה טובה ובירות מקומיות.

לינה: במלון במושי

מסלול: מרחק 60-45 ק''מ, טיפוס מצטבר 400-200 מ', ירידה מצטברת 400-200 מ'.


יום 3: בייק ספארי

את היום נתחיל בנסיעה בת שעתיים לשמורת נדרקאווי ((Ndarakwai . את הרכיבה נתחיל ממישורי הסוואנות שממזרח לשמורה. נרכב לתוך השמורה ונקבל תדריך קצר על החיות בה, מכאן מתחיל הספארי. נתחיל את הרכיבה ליד בור המים שמושך אליו את החיות בעונה החמה והיבשה. זברות, ג'ירפות וגנו רועים בשלווה בעמק הרחב. נרכב לאורך הנהר באזור בו מירב הסיכויים לפגוש פילים, ונחזור לארוחת צהרים במסעדה האפריקאית שבשמורה. את חלקו האחרון של היום נרכב בדרך מישורית למחנה קמפינג ברמת מלא כוכבים בו נעביר את הלילה האפריקאי בלב הסוואנות. את ארוחת הערב נאכל בסגנון "על האש" עם בירות, בהפקת הצוות המקומי שלנו.

לינה: בכפר המסאיי אולפופונגי Olpopongi)) באירוח מסאיי מסורתי.

מסלול: מרחק 45-30 ק''מ, טיפוס מצטבר 850-200 מ', ירידה מצטברת 850-200 מ'.


יום 4: ארץ המסאי  

שבטי המסאי מאמינים שכל המקנה (בקר וצאן) בעולם שייכים להם, האלים העניקו להם את הבהמות ואת הידע לגדל אותם. עכשיו נראה אתכם נלחמים מול אנשים שהגובה הממוצע שלהם לא נופל משל שחקני ה- NBA, כשהם לוקחים לכם את הפרה. במשך השנים שמרו המסאי בקנאות על אזורי המרעה שלהם, ולעיתים חמסו את המקנה של השבטים השכנים. בקיצור, הם בעלי הבית של המסאי-לנד (ארץ המסאי) ואף אחד לא מתעסק איתם שם, אפילו לא האריות. היום נרכב אל כפרי המסאי שחיים עדיין באופן מסורתי לגמרי, כולל הבגדים היחודיים להם. נבקר בכפר ונשתתף בחגיגת ריקודי קפיצות בסגנון המסאי המפורסם.

לינה: מלון בארושה 

מסלול: מרחק 45-25 ק''מ, טיפוס מצטבר 850-350 מ', ירידה מצטברת 850-350 מ'.


 יום 5: מרמות נגורונגורו (Ngorongoro) לאגם איאסי (Eyasi)

 נרכוב בלב השבר הסורי אפריקאי במקום בו ככל הנראה התפתחו בני האדם הראשונים בעולם. נתחיל את הרכיבה ברמות המיוערות שמעל האגם, ככל שנרד בגובה הארץ תהפוך מדברית ויבשה יותר. עצי שיטה, באובב וכפרים קטנים בלב אדמתה האדומה הכהה של אפריקה, יוצרים פה נוף יחודי ושונה. נרכב בשבילים וסינגלים היורדים במתינות לעבר אגם איאסי. ככל שנעמיק אל השבר כך נתרחק מהציוויליזציה המוכרת לנו היום.

לינה: לודג' אגם איאסי

מסלול: מרחק 70-45 ק"מ, טיפוס מצטבר 500 מ', ירידה מצטברת כ- 1000 מ'.   


יום 6: אגם איאסי (Eyasi) ושבט ההדזבה

האזור החצי מדברי ניזון ממי הנהרות היורדים מהרמה וממלאים את האגם בשפע של מים. נווה המדבר מושך אליו שפע חיות, ציפורים ושבטים. שבט ההדזבה הוא אחד האחרונים בעולם שעדיין חיי בחברה לקטית. בני השבט צדים חיות המהוות את מקור מזונם העיקרי, בנות השבט מלקטות פקעות ופירות מהעצים. נשקים קום כדי להספיק לצאת לציד הבוקר עם הגברים. הצייד מתבצע בעזרת חצים וקשתות, וההצלחה פה ממש לא מובטחת.

בתום הצייד נמשיך לרכיבה קצרה בינות לכפרים שבהם נבקר את שבט הדטוגה המתמחה בנפחות מתכת. לאחר כשעתיים רכיבה נשוב אל הלודג' לארוחת צהרים ונסיעה לקראטו (Karato). אחרי הצהרים נצא לרכיבה רגועה בין מטעי הקפה ויערות הגשם של אזור השימור הייחודי של רמות נגורונגורו.

לינה: מלון באזור השמורה

מסלול: מרחק 35-20 ק"מ, טיפוס מצטבר 300 מ', ירידה מצטברת כ- 300 מ'.  


יום 7: ספארי בשמורת נגורונגורו (Ngorongoro)

אי אפשר לבוא לטנזניה מבלי לבקר בפלא הזה- מכתש נגורונגורו. גודלו כ- 300 קמ"ר ועומקו כ- 600 מ', מהיפים שבשמורות הטבע של אפריקה. בשמורה ננסה לצפות בחמשת הגדולים של אפריקה (אריה, פיל, נמר, תאו וקרנף), אם יאיר לנו המזל אולי גם נראה את הטורפים בעת צייד. הנסיעה בשמורה היא באמצעות רכבי ספארי.

לינה: מלון באזור השמורה.  


יום 8: בייק ספארי, אגם מניארה (Manyara) וחזרה לארושה (Arusha)

נפתח את היום בירידה מהמלון לכפר. מכאן נמשיך במגמת ירידה מהירה לאגם מניארה. האגם מושך אליו עשרות אלפי ציפורי פלמינגו, ועוד מגוון רחב של ציפורים נוספות. בשמורה בה נרכב ייתכן ונפגוש מגוון חיות תוך כדי הרכיבה. הרכיבה תתבצע בליווי פקח של השמורה אשר ילווה אותנו עם ג'יפ.

בתום הרכיבה ניסע כשלוש שעות לארושה, בה נארוז את האופניים וננוח קצת. בערב נצא לארוחת ערב אחרונה ביבשת.

לינה: מלון בארושה

מסלול: מרחק 42-28 ק"מ, טיפוס מצטבר 500 מ', ירידה מצטברת כ- 1200 מ'.


יום 9: טיסה ממושי לתל אביב

נמריא אחר הצהריים בטיסה לאדיס אבבא, ומשם ננחת בתל אביב בערב מאוחר.

 

 


**יתכנו שינויים בתוכנית ובמסלולים בהתאם לשיקולי המדריך והאילוצים בשטח**


הדרכה 

את הטיול ידריך מדריך בכיר ומנוסה מצוות המדריכים של "בוץ", יחד עם צוות מקומי שמכיר היטב את האזור. הדרכת אופניים בשבילים ובסינגלים של אפריקה היא משימה מורכבת, גם למדריכי האופניים המקצוענים ביותר. אבל אנו בטוחים כי הצוות המיומן שלנו, יחד עם הניסיון הרב שנצבר עם השנים בהובלת טיולי אופניים, יבואו לידי ביטוי בהרבה הנאה בגלגול הזה... הטיול שלנו נבנו במטרה להעניק שילוב של מסלולים מעולים, חוויות, ספארי ומפגש עם שבטים מקומיים, יחד עם לינה באיכות גבוהה. עם זאת, בהתאם לתנאים בשטח והחלטת המדריך ייתכנו שינויים במסלולים ובלינות. אל המשלחת מצטרף מדריך מקומי דובר אנגלית ברמה טובה, שייתן הסברים באתרים השונים ויהיה איש הקשר מול האוכלוסייה המקומית.

 


ארוחות

הטיול כולל 3 ארוחות ביום: ארוחות בוקר וערב נסעד במלונות או במסעדות. את ארוחות הצהרים נסעד לרוב בפיקניקים בפריסה בשטח או בכפרים המקומיים לאורך המסלול, בהם נעבור. ביום בו נלון בקמפינג, יכין לנו הצוות המקומי, ארוחת ברביקיו מקומית. בנוסף, אתם נהנים בטיול הזה מסטנדרט המזון המשודרג של חבילת "שירות מלא". כלומר, אתם תקבלו חטיפי אנרגיה ופרי למהלך הרכיבה, הפסקות קפה או תה תוך כדי הטיול ובירה קרה בסוף כל יום רכיבה.

 


לינה

 נלון במלונות ולודג'ים נקיים ברמת תיירות טובה בחדרים זוגיים (חדר ליחיד הוא בתוספת תשלום). המלונות מספקים אוכל טוב וברובם מיזוג אוויר וחיבור Wi-Fi. לילה אחד נלון בקמפינג מדוגם.

תאריך יציאה   מחיר סטטוס  
01/06/2021 9 מדריך ישראלי ומדריך מקומי מחיר מלא : 3820$

הרשמה ליחידים
07/12/2021 9 מדריך ישראלי ומדריך מקומי מחיר מלא : 3820$

הרשמה ליחידים

המחיר כולל:

 • טיסות בינלאומיות כולל: מיסי נמל והיטלים, מזוודה.
 • דמי רישום (ע"ס 500 ₪).
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות המדריכים של בוץ.
 • 7 לילות, מתוכם 6 לילות במלונות, לילה אחד בקמפינג מדוגם, בהתאם למפורסם בתוכנית או במלונות ברמה מקבילה.
 • כלכלה מלאה - 3 ארוחות ביום: ארוחות בוקר וערב במלון או במסעדה, ארוחות הצהריים מבושלות בשטח.
 • מים מינרלים.
 • סטנדרט המזון של בוץ הכולל כיבוד קל למהלך הרכיבה, קפה או תה ברכיבה ובירה קרה בסיום הרכיבה.
 • העברות, העברת הציוד ואופניים בהתאם לתוכנית.
 • יום ספארי ברכבי ספארי בשמורת נגורונגורו.
 • הדרכת תיירים מקומית בשמורות בהן נבקר.
 • ליווי צמוד של מדריך מקומי לאורך המסלול.
 • כניסה לאתרים ושמורות המופיעים בתוכנית הטיול.
 • ליווי ותמיכה טכנית.
 • חולצת רכיבה ממותגת מבית JINGA

המחיר אינו כולל:

 • אשרת כניסה (ויזה) בעלות של 50$
 • טיפים לנותני שירות
 • הטסת אופניים (בהתאם למדיניות חברת התעופה)
 • אופניים או חלקי חילוף.
 • ארוחות שאינן כלולות בחבילה.
 • ביטוח רפואי ומטען -  חובה.
 • כניסה לאתרים שאינם כלולים בתכנית הטיול.
 • שתייה חריפה בארוחות.

תוספות ושדרוגים:

 • תוספת יחיד בחדר 320$ ל- 6 לילות
 • טיפוס לפסגת הקילימנג'ארו – ניתן להישאר בטנזניה 5-7 ימים נוספים ולנסות להעפיל לפסגת הקילימנג'ארו – עלות הטיפוס 1960$ לאדם כולל: דמי כניסה לשמורה, הדרכה, לינה בבקתות/אוהלים, טבח, אוכל, פורטרים, ציוד בסיסי – יתכנו עליות נוספות בגין לינות לפני ואחרי הטיפוס ושינוי שעות הטיסה.