חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

פאגנלה- אנדורו בארומה איטלקית

כתב: אריק פלדמן ן צילום: חברי צוות Bike.il, יח"צ Dolomiti Paganella Bike
25 נובמבר, 2018

מעבר לכתבת מקור


זאת כבר הפכה להיות סוג של מסורת אצלנו, כל שנה (זאת השנה השלישית ברציפות) סביב חודש אפריל עולה הדיון לאן טסים בקיץ. מנגנון מורכב של חפרני מקלדת ותיירי אופניים מדופלמים עם נסיון רב שנים בעפיצות של בוץ אירופאי, מצליח לזקק מספר יעדים אטרקטיביים שעולים לדיון ונפסלים לרוב מפאת פיינמצ''''''''קריות יתרה/ לוחות זמנים/ מחיוביות ומה לא. השנה בדיוק בתקופה מורכבת זאת של השנה פנה אלי ארנון שדמי מבוץ הרפתקאות על אופניים, עם הצעה על יעד אנדורו חדש שהם פתחו, שלכאורה, לפחות על הנייר נשמע כמו היעד המושלם לחבורת הבלתי מתרצים הזאת- פאגנלה, צפון איטליה. תכלס מעולם לא שמעתי על היעד, אבל ככלל סמכתי על ארנון שמכיר את סגנון הרכיבה שלנו ואת הגחמות של הצוות (שהמדריכים יאתגרו את דןדן, דניH ואת טלשה, שהרכבלים יסגרו מספיק מאוחר כדי שמיליס ייתן עוד ראן, שהאוכל יהיה מפסיק צמחוני כדי שפבלו יאכל כמה שיותר בשר, שהחנויות יהיו ממש יקרות כדי שנימי יוכל לקנות מתנות, ושהאלכוהול יהיה מספיק זול, כדי שפיטר יהיה רגוע). עובדה שמאוד הקלה על עניין חוץ מהתיאורים של ארנון, היא שבכל זאת מדובר על צפון איטליה ועל הדולומיטים, מה כבר יכול להיות רע…

אם יש גן עדן (אנדורו)- כך הוא בטח נראה

מעל אגם גארדה בין צוקי הגרניט האדירים של רכס הברנטה בלב הרי הדולמיטים מתחבא אגם מולבנו, לטעמי אחד האגמים היפים של צפון איטליה. מעל האגם הקטן והציורי ניצב בגובה של 2125 מטרים הפלטו של Dolomiti Paganella, הבסיס ל Bike Park Paganellaיעד החופשה שלנו. למעשה לא מדובר כאן על בייק פארק קלאסי כמו שאנו מכירים ממורזין, לאגונג וכו'''''''', אלא אזור נרחב ביותר עם תשתיות רכיבה רבות ומגוונות. שלוש עיירות קטנות באזור Molveno, Andalo ו Fai מחלקות את הבייק פארק לשלושה אזורי רכיבה עיקריים ומשמשות בסיס יציאה לאחד מ 20 המסלולים שהוא מציע, הנמתחים על יותר מ 400 ק"מ של שבילים אופנים.

התכסית באזור גבוה זה היא וורסטילית ומשתנה מאוד תוך כדי הרכיבה. לרוב מתחילים למעלה בפלטו במרחבי עשב צחיחים בנוף פתוח ואין סופי, ללא עצים אבל עם מלא אבנים…השבילים למעלה הם שבילי הליכה אלפיניים, כלומר צרים, אגרסיביים, מלאי סלעים, תהומות ללא תחתית, סיבובים צפופים עתירי אבנים, שיפועים קיצוניים בשני הכיוונים, והכל בנוף פנורמי מ ט ו ר ף !!! כשמתחילים לאבד גובה עוברים לאזורים עם צמחיה נמוכה וצפופה על שבילים מאוד מהירים, עם מלא שינויי כיוון ומידי פעם קישורים בשבילי כורכר רחבים. משם גולשים ליערות המפורסמים של צפון איטליה כולל כל התופנים בתפריט אנדורו מגוון. שורשים, בוץ, שבילים סלעיים סופר מהירים, שינויי כיוון מפתיעים, סינגלים, סינגלים, סינגלים ומנת השף הייחודית של המקום, משטחי אבן גיר ענקיים מאתגרים מאוד לרכיבה כשרטוב, וכמעט תמיד רטוב.

רשת השבילים העיקרית באזור מבוססת על סינגלים טבעיים (שבילים הליכה) שכמו כל הדברים באזור זכתה לקבל את "אות הדוב" לכן הם מוגדרים כשבילי דובים… מסתבר כי יש עוד כמה דובים חומים שמסתובבים באזור וזה מספיק בשביל לתקוע לוגו של דוב או טביעת רגלו בשמות מלונות/ רחובות/ ברים שבילים אופניים, תחרויות וכו''''''''. חוץ מהשבילים הטבעיים יש באזור מספר פלאוו טרייל מלאכותיים יותר ומלאכותיים פחות (מעולים…) ומסלולי בייק פארק קלאסיים כולל קפיצות, אלמנטים בנויים וכו'''''''' מעל העיירה Fai. סה"כ אזור מאוד מגוון, תשתית שבילים מעולה, רכבלים, הקפצות, חנויות אופניים, מרכזי מידע, נוף מדהים ואתגרי רכיבה לא מעטים. יכול להיות רע? לא!!