חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

לחזור לרכוב כמו ילד - כיצד להתחיל?

המאמר נכתב בשיתוף "יסודות": בית הספר לאופני הרים, הדרכת אופניים

צילום: אילן ביגן
9 אפריל, 2017

הזיכרונות שלכם מגיל חמש על אופניים עם גלגלי עזר ואבא רץ אחריכם (בהיסטריה קלה) בחצר בוודאי מעלים חיוך, אבל מה שאתם באמת מתרפקים עליו זו אותה תחושה משכרת של תעופה באוויר כשהרוח נושבת בשיערכם ואתם כל כך נהנים מהמהירות ממש שנייה לפני שנתקלתם בפינה של הפרגולה...

אז איך עושים זאת שוב? איך עולים על האופניים ומתחילים לרכוב (והפעם בלי גלגלי העזר). אז הנה מדריך קצר שאנו מקווים שיעזור לכם להגיע לשם.

אז לפני שמתחילים חשוב להבין שרכיבת אופניים היא ספורט שדורש מיומנויות שונות ולכן נשתמש גם בשרירים שונים ממה שנשתמש בריצה או שחייה. לכן, גם אם אתם בכושר טוב, חשוב לשים דגש על שתי נקודות עיקריות - להתחיל לאט ולרכוב בטוח!!!
חשוב מאוד להתחיל לאט ולא ל"פרק" את עצמכם ישר על ההתחלה. צריך לתת את הזמן לגוף להתרגל למנח הישיבה ולהתרגל לדרישות הפיזיות של הרכיבה. קודם כל, תלמדו ליהנות על האופניים ואחר כך תתקדמו מבחינת הקושי.
הנקודה השנייה היא כמובן לרכוב בטוח. תחביב הרכיבה יכול להיות מסוכן אם לא דואגים לרכוב בטוח, עם קסדה, במסלולי רכיבה מסודרים.
אז אחרי שהבנו שצריך לרכוב בטוח ולהתחיל לאט, מה צריך בשביל באמת להתחיל?
לא נפתיע אתכם אם נכתוב, שקודם כל צריך אופניים. איזה אופניים כדאי לקנות זו שאלה מורכבת שלא נתעכב עליה כאן, מה שכן, אנחנו מאמינים שבהתחלה כל מה שחשוב הוא שהאופניים יהיו נוחים ויתאימו לכם בגודל. הם יכולוים להיות אופניים ישנים שהמתינו במחסן כבר שנים, כל מה שצריך זה טיפה לשמן הילוכים, לנפח גלגלים ולצאת לדרך. ציוד נלווה חובה נוסף הוא הקסדה. לא יוצאים לרכיבה, גם לא הקצרה ביותר, ללא קסדה! קסדות ניתן למצוא במגוון מחירים בכל חנות של ציוד ספורט או חנות אופניים. הכי חשוב שתתאים לכם בגודל. מים הם המצרך הבא. ניתן להתקין מתקן פשוט לבקבוק המים על האופניים או אפשרי גם לשאת על הגב תיק עם מים. המתקן הוא פתרון יעיל ונוח יותר. כמובן שלא כדאי לצאת לדרך בלי משאבה וציוד תיקון פנצ''''''''''''''''רים בסיסי. ניתן לקנות ערכת תיקון פנצ''''''''''''''''רים ומשאבה קטנה בכל חנות אופניים, גם את המשאבה ניתן להתקין על האופניים עצמם. ציוד זה הוא הכרחי מאחר שהוא חוצה את הגבול הדק שבין רכיבה כיפית לבין סיוט מתמשך של הליכה חזרה הביתה או המתנה לטרמפ.

אז יאללה למה אתם מחכים? צאו, תרכבו ותיהנו מהרגעים הקסומים שמחכים לכם (בסדר, קצת כואב בהתחלה עד שהגוף מתרגל, אבל שזה לא ישבור אתכם – למתמידים זה הולך להשתלם ובגדול).


המאמר נכתב בשיתוף "יסודות": בית הספר לאופני הרים, הדרכת אופניים