חיפוש טיולי אופניים

חיפוש מתקדם

סגנונות רכיבה

מקרא אייקונים
שם: טלפון: דוא''ל: הערות: אנא הקלידו ספרות אלו: אנא הקלידו ספרות אלו
הצטרף לדיוורים של בוץ

משלחת לאתיופיה הצפונית

סיבות טובות לנסוע

 • לליבלה (Lalibella)  , עיר המכונה "פטרה של אפריקה", בזכות הכנסיות החצובות בסלע הגעשי שנבנו בה.
 • זרימת מפלי הנילוס הכחול , התנינים ושלל העופות הדורסים.
 • הנוף העוצמתי של הרי ה- הסמיאן  ((Semian עם קוֹפֶי הגלדה בבון- (Gelada Babun).
 • ביקור בעיר אקסום (Axum) עם שדה האסטלות, עמודי האבן, המרשימים והחיבור היהודי עם לוחות הברית.
 • מדבר דנאקיל בו כורי מלח שוברים לוחות מלח בעבודה ידנית וממנו יוצאות שיירות הגמלים המובילות את המלח ליעדו.
 • מעיינות הגופרית בשלל הצבעים.
 • הר הגעש ארתה אלה Ertalle)).
 • שבילים נוחים ומתוכננים היטב החוצים נופים וכפרים אותנטים.
 • חציית מדבר המלח ברכיבה לצד מעיינות הגופרית ונופי המדבר המיוחדים.
 • יכולות הארגון של "בוץ" המבטיחה משלחת איכותית ומתוקתקת.
 • המיומנות של הצוות האתיופי שלנו, מהנהגים ועד אחרון הטבחים, בחרנו בקפידה צוות שיעשה לכם טיול מוצלח.
 • המרחבים עוצרי הנשימה של הרי הסמיאןSemian) ).
 • 14 ימי טיול גיאוגרפי, חלקו בג'יפים ורובו באופניים  -  8 ימי רכיבה מופלאים.
 • ניצול זמן מקסימלי: מעבר בין תאי שטח שונים באמצעות ג'יפים.
 • כל הארוחות כלולות. פריסות בשטח ע"י שף מקומי הצמוד אלינו
 • מסלולי רכיבה מעולים, אשר חודרים אל המקומות האותנטיים ומאפשרים הצצה על דרך החיים היחודית בקייסרות האפריקאית של אתיופיה.
מועדים ומחירים מידע כללי תוכנית הטיול

**התוכנית עלולה להשתנות בשל אילוצי טיסות ומזג אוויר 


יום 1: תל אביב – אדיס אבבה  Addis Ababa) ) – לליבלה (Lalibella)   

נצא בטיסת בוקר מוקדמת מתל אביב, לאחר כ-4 וחצי שעות , ננחת באדיס אבבה, בירת אתיופיה. נאכל ארוחת צהרים קלה ולאחר מכן נעמיס את ארגזי האופניים למשאית. בהמשך היום ניקח טיסת קונקשן ונטוס לליבלה (lalibella), משם נצא בנסיעה קצרה אל המלון בערב ונצא לבלות בפאב מקומי.

לינה: Harbe hotel.


יום 2: לליבלה (Lalibella)  – בהיר דר (Bahir dar)

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור בעיר הכנסיות החצובות, שנבנו בזמנו של לליבלה, מלך אתיופיה. נבקר גם באתר שימור מיוחד של אונסקו ונרכב בדרכי עפר אל הכנסיה החפורה גנטה מרים (Geneta ), בשילוב סינגלים זורמים. נוסיף סיור בכנסיות המרשימות בלליבלה. לאחר ארוחת הצהריים נטוס בטיסה קצרה לבהיר דר Bahir Dar)).

מסלול: סיור רגלי וטיסה.

 


 

 יום 3: בהיר דר  (Bahir dar) - לגונדר  (Gondar)

לאחר ארוחת בוקר טעימה, נרכוב לעבר מפלי הנילוס הכחול, הנקראים גם בשם "טיס אבאי", שפירושו באמהרית "מים מעשנים". לאורך הדרך נפגוש את המקומיים ונוכל לצפות באורח החיים שלהם... נמשיך לרכוב בשמורה ואולי אפילו נצליח לראות גם כמה תנינים. לאחר ארוחת הצהריים ניסע לגונדר (Gondar).

מסלול : רכיבה של 33 קמ' בדרך מישורית. נסיעה של  4 ש' לגונדר.


יום 4: גונדר  - (Gondar) רכיבה בהרי הסימיאן (Semian mountain) 

נסיעה בחבל אמהרה ורכיבה בהרי הסימיאן 

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור קצר בעיר ובמצודה. נחבור אל האוטובוס והמשאית עם האופניים שלנו, וניסע עד דבארק (debark) בדרך נופית נהדרת של 100 ק"מ שעתיים נסיעה. נרכב על הרכס בהרי הסימיאן במגמת עליה מתונה מגובה 3000 מ' ועד הגיענו לסמיאן לודג' בגובה 3620 מ'. בסיום היום, נגיע לסימיאן לודג' (Semian Lodge) המקסים. 

מסלול: מרחק - 20 ק"מ, טיפוס מצטבר- 800 מ', ירידה מצטברת - 450 מ'


יום 5:  סמיאן לודג' (Semian lodge) - איינמדה קמפינג (Ayena meda camping)

לאחר ארוחת הבוקר נצא ברכיבה לאורך המצוקים העוצמתיים. בדרך נחווה מפגש בלתי אמצעי עם קופי הגלדה בבון, האופייניים רק לאיזור זה של אפריקה. זהו הקוף היחיד שאינו ישן על עצים, אלא על המצוקים העצומים שקיימים בהרי הסימיאן. נעשה גיחה רגלית למפל של 600 מ'. לאחר פריסת ארוחת הצהריים נרכב עד איינמדה קמפינג (Aynameda camp).

מסלול: מרחק – 28 ק"מ, טיפוס מצטבר - 1550 מ', ירידה מצטברת – 1125 מ'


יום 6 - איינמדה קמפינג (Ayena meda camping) - צ'נק (Chenek) - סמיאן לודג' (Semian lodge)

לאחר ארוחת הבוקר נרכוב לאורך המצוקים המדהימים עם תצפיות נהדרות של הרי הסימיאן עד הכפר צ'נק  (Chenek). לאלה שיירצו המשך רכיבה בטיפוס עד לגובה 4100 מ' משם ירידה בסינגל נהדר לארוחת הצהריים בצ'נק ומשם נסיעה לסימיאן לודג' לינה בסימיאן לודג' סמיאן לודג' (Semian lodge)

מסלול: מרחק - 20 ק"מ, טיפוס מצטבר- 1000 מ', ירידה מצטברת - 800 מ'.


יום 7 – סמיאן לודג' - אקסום (Axum)

לאחר ארוחת הבוקר נצא המלודג' עד לעיר אקסום שהיא הבירה העתיקה של אתיופיה. הנסיעה תהיה בדרך שבנו האיטלקים לפני 50 שנה כדי להגיע לאיזור טיגריי ( Tigray). נגיע לעיר לפנות ערב. גם יום זה יוקדש לנסיעה ארוכה בנופים המרתקים של אתיופיה.

מסלול: נסיעה של 8 שעות.


 

יום 8: אקסום (Axum) – עדווה (Adawa) - דברה דמו (Debra damo)

סיור עירוני בממלכה אקסום (אתר מורשת עולמית), שהיה פעם מרכז סחר חשוב בקרן אפריקה והמבצר החזק ביותר בין האימפריה הרומית המזרחית ופרס. ניסע דרך אזורים וולקניים בסמוך לעיירה עדווה. בדרך נפרוק את האופניים ונרכב לעבר מקדש יהה (Yeha) בו נסייר. נמשיך בסינגל מגניב על אבן חול אדומה, עד שנפגש עם האוטובוס וניסע לקמפינג שנמצא למרגלות דברה דמו: "מצדה של אתיופיה", שבו נלון מתחת לכוכבי הלילה של אפריקה.

מסלול: מרחק - 24 ק"מ, טיפוס מצטבר – 280 מ', ירידה מצטברת – 480 מ'.


יום 9: דברה דמו (Debra damo)– הויזן Hawzen))

נתחיל את הבוקר מוקדם בארוחת בוקר, נמשיך בטיפוס לצוק בגובה 30 מ' בראש ההר. נבקר במנזר ובכפר שבו חיים נזירים בלבד (לצערנו, אסורה הכניסה לנשים) ונהנה מהנוף המרשים הנשקף מראש הצוק. כשנרד, ניסע לתחילת מסלול הרכיבה. יום הרכיבה כולל מסלול בן 42 ק"מ של רכיבה בין צוקים, כפרים וחקלאות מקומית בת אלפי שנים. אחר הצהריים נגיע אל הכפר הויזן (Hawzen) שבו נמצא גרלתה לודג' (Geralta lodge), בו נלון את הלילה.

מסלול: מרחק - 42 ק"מ, טיפוס מצטבר – 400 מ', ירידה מצטברת – 500 מ'.


יום 10: הויזן Hawzen)) - אבונה ימאטה Abuna) Yamata) – מקלה (Mekelle)

מוקדם  בבוקר, לאחר ארוחת בוקר טובה, נצא לרכיבה בת 17 ק"מ בנוף המשלב צמחיה מקומית מיוחדת, עצי ענק וכפרים נידחים (אבל ממש נידחים). במהלך הרכיבה נספוג את האוירה המיוחדת, נרד מהאופניים ונלך ברגל לעבר המצוק שם מצפה לנו אתגר מעניין, טיפוס אל הכנסיה המיוחדת, שבה נשתמרו ציורי קיר וספרי קודש בני מאות שנים, בצורה הטובה ביותר בכל אתיופיה. משם נרכב לארוחת הצהריים שלנו, שתחכה לנו בטבע ממטבח הצוות שלנו. לאחר ארוחת הצהריים ניסע למקלה (Mekele), שם נארוז את האופניים .

מסלול: מרחק - 30 ק"מ, טיפוס מצטבר – 300 מ', ירידה מצטברת – 300 מ'


 

יום 11 – מקלה (Mekelle) - אחמדלה (Hammed Ella)

 זהו יום מיוחד, הנוף ההררי הופך אט למדבר. לאחר ארוחת הבוקר ניסע לכיוון מדבר דנאקיל, ימת המלח העצומה הטומנת בחובה תופעות ומראות ייחודיים.

לילנה באחמדלה מלבידיי קמפינג  (Melabiday camping) שזוכה למיליון כוכבים.

מסלול: נסיעה בג'יפים.


יום 12 – דלול (Dallol)

לאחר ארוחת בוקר בקמפינג נצא ברכיבה לעבר שדות כרית המלח, שם ה"עפארים" המקומיים חוצבים את לוחות המלח, מסתתים אותם ומעמיסים שיירות אינסופיות של גמלים. זהו מראה בראשיתי מהמם ובלתי נשכח! עם הג'יפים ניסע לכיוון דלול, אל אגמי המלח והמעיינות התרמו מינרלים הפעילים של דלול (Dallol). מדבר מלח הלבן הרחב, הינו אזור מרתק, עתיר בתופעות ייחודיות שקיימות רק בו. במדבר הטמפ' הממוצעת השנתית היא 37 מעלות צלסיוס. באזור זה נמצאה  "לוסי" השלד דמוי האדם העתיק ביותר שנמצא אי פעם (לוסי היום בת כ- 3.2 מיליון שנים). את הלילה נעשה בקמפינג אחמדלה (Hamadella).  

מסלול: מרחק - 25 קמ' , טיפוס מצטבר – 50 מ', ירידה מצטברת –100 מ'. 


יום 13 – הר הגעש (Ertalle)

לאחר ארוחת הבוקר באחמדלה ניסע להר הגעש  Ertalle, הדרך שאורכה 105 ק"מ בדרכי המדבר, החוליות ודרך מישורים רחבים. למרגלות הר הגעש נעשה הפסקה במחנה קטן של עפאר afar)) ששייך לאנשים המקומיים. אחרי הצהריים, שהשמש תרפה מעט מחומה,  נתחיל לטפס (בהליכה) לפסגת הר הגעש. ההליכה לאגם הלבה הרותחת לוקחת כ- 4 שעות של הליכה נוחה בין נחלי לבה, צמות ועוד. נחזה בתצורות מדהימות של התקררות הלבה תוך כדי הזרימה. עם חושך (יש להצטייד עם פנסי ראש), נגיע לראשו של ההר ונרד לתוך הלוע הפנימי של הר הגעש, שם נצפה באחד המראות המהממים עלי אדמות של תנועת הלבה בתוך הלוע. לאחר ההתפעלות נסעד ארוחת לילה בראש ההר ונתארגן ללינה בחושות שעל ההר.

מסלול: מרחק - 10 קמ' הליכה לכל כיוון, טיפוס מצטבר – 450 מ' בעליה להר, ירידה מצטברת –50 מ'.

 

 


 

יום 14 – Ertalle – Mekelle (Ertalle – Mekele) 

בבוקר לפני זריחה נרד לצפות בפעם האחרונה בלוע הפנימי, והפעם לאורה של הזריחה. באור השמש הנמוכה נצעד חזרה למטה אל מרגלות ההר, שם תחכה לנו ארוחת בוקר טובה. משם נעלה על הג’יפים וניסע לעיר מקלה ( (mekele אליה נגיע בשעות הערב.

לינה במלון Desta hotel.


יום 15 – מקלה – אדיס אבבה – תל אביב Mekelle – Addis Ababa – TLV))

לאחר ארוחת הבוקר נתארגן לטיסה לאדיס אבבה, שם ננחת בשעות הערב. נעצור להתרעננות קצרה עם מקלחת, מנוחה קלה ונצא לאכול ארוחת ערב חגיגת. כל שנותר לנו זה לנסוע לשדה התעופה ולטוס חזרה לתל אביב.

 


**יתכנו שינויים בתוכנית ובמסלולים בהתאם לשיקולי המדריך והאילוצים בשטח**


ההדרכה שלנו, ההנאה שלך!

את הטיול ידריך מדריך מנוסה מצוות המדריכים של "בוץ", יחד עם צוות מקומי שמכיר היטב את האזור. הדרכת אופניים בשבילים של אתיופיה היא משימה מורכבת, אבל אנו בטוחים כי הצוות המיומן שלנו, יחד עם הניסיון הרב שנצבר עם השנים בהובלת טיולי אופניים, יבואו לידי ביטוי בהרבה הנאה בגלגול הזה... אל המשלחת מצטרף מדריך מקומי דובר אנגלית ברמה טובה, שייתן הסברים באתרים השונים ויהיה איש הקשר מול האוכלוסייה המקומית. בצד הקולינרי גייסנו שף מעולה, שיודע לפנק גם באיכות וגם בהגשת האוכל. הצוות המקומי מיומן מאוד בהתארגנות ובלוגיסטיקה של הטיול וכולל גם עוזר טבח "נשמה", הדואג לכל דבר שלא יחסר. הקבוצה תנוע עם אוטובוס צמוד. בנוסף, יש רכב מנהלה, שהוא גם רכב מטבח וגם נושא אופניים. האופניים מועמסים על רכב המנהלה וקשורים ומוגנים בתוכו.

 


אוכל קדימה אוכל!

הטיול כולל 3 ארוחות ביום: ארוחת בוקר במלון או בקמפינג, ארוחת ערב בשרית במלון או במסעדה סמוכה, וארוחת צהריים בפריסה בשטח או בכפרים שבהם נעבור. בימי הקמפינג הארוחות יוכנו ע"י הצוות האתיופי. ילוו אותנו טבח צמוד ועוזר טבח, שיכינו לנו אוכל אתיופי מסורתי הכולל איג'ירה, לחם אתיופי, העשוי מקמח תאף הבריא, שאינו מכיל גלוטן. את האינג'ירה נאכל עם תבשילי ירקות טעימים. השיטה היא שהצוות המקומי פוגש אותנו באמצע היום ומכין לנו שולחן עמוס בסלטים, ירקות, אורז, פסטה עם רטבים שונים, טונה ופירות העונה הטעימים. ישנן מנות צמחוניות ומנות הכוללות בשר או עוף.

 


איפה נישן?

נלון במלונות, לודג'ים ברמה גבוהה וגם באוהלים איכותיים. בחרנו מקומות נקיים, יפים וברמת אבזור גבוהה. המלונות הם ברמת 3 כוכבים ומעלה, נקיים, עם מקלחות ושירותים. החדרים הם זוגיים (חדר ליחיד הוא בתוספת תשלום). הלודג'ים אף הם ברמה גבוהה. בקמפינג מקבלים ציוד הכולל אוהל איכותי (!), מזרן ומקלחת שדה חמה (את שק השינה יש להביא מהבית). הצוות, עם כל הציוד, מלווה אותנו לאורך הטיול.

המחיר כולל: 

 • טיסות סדירות, הטסת הציוד האישי, מיסי נמל והיטלים.
 • הטסת אופניים, בהתאם למדיניות חברת התעופה בטיסות הבין לאומיות.
 • טיסות פנימיות, כולל הטסת הציוד מאדיס אבבה לבהיר דר וחזרה ממקלה לאדיס אבבה.
 • העברות האופניים במשאית, במקביל לטיסות הפנימיות ובתיאום עם לוח הזמנים של המשלחת.
 • 14 לילות. לינה במלונות טובים, לודג'ים ומחנות, בחדרים זוגיים, בהתאם למפורסם בתוכנית או במלונות ברמה מקבילה.
 • העברות - העברת הציוד והאופניים לאורך כל מהלך המשלחת.
 • אוטובוס לליווי ולוגיסטיקה + משולב לצורך הטיולים וההעברות של המשלחת.
 • דמי רישום ע"ס 500 ₪.
 • מדריך מקומי דובר אנגלית מצוות המדריכים של "בוץ".
 • זוג אופניים רזרביים ברמה בסיסית.
 • כניסה לאתרים המופיעים בתוכנית הטיול.

ייחודי לחבילת "שירות מלא":

 • כלכלה מלאה, 3 ארוחות ביום. בוקר וערב במלון או באתר הקמפינג או במסעדה. צהריים בפריסת שטח או מסעדה, בהתאם לתוכנית.
 • בין הארוחות – סטנדרט המזון המשודרג של בוץ – חטיפי אנרגיה ופירות לרכיבה. ריענון במהלך הרכיבה הכולל: קפה, תה, ומשהו מתוק ליד.
 • אומנם באתיופיה לרוב קשה להשיג, אבל נשתדל לתת לכם בירה קרה בסוף יום רכיבה היכן שיתאפשר.
 • מדריך אופניים ישראלי, ראש משלחת מצוות המדריכים של בוץ.
 • חולצת רכיבה איכותית של חברת Jinga בעיצוב ומיתוג של בוץ הרפתקאות.
 • ליווי ותמיכה טכנית, שירותי מכונאות במהלך המשלחת.

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח רפואי ומטען – חובה לעשות.
 • ארוחות שאינן כלולות במחיר.
 • העברות וכניסות לאתרים אשר אינן מופיעות בתוכנית הטיול.
 • אופניים או חלקי חילוף.
 • טיפים לנותני שירות.
 • שתייה חריפה/ קלה / חמה בארוחות.
 • ויזה לאתיופיה בעלות משוערת של כ- 50$, שתונפק לכל אחד מהנוסעים בשדה התעופה באדיס אבבה.
 • תוספת ליחיד בחדר, למי שמעוניין, בעלות של 390$.